A+ A-
2019-07-22Konkurs Kulinarny WorldSkills Poland

30 września 2019 roku odbędzie się prestiżowy konkurs kulinarny WorldSkills Poland.

Konkurs organizowany jest co dwa lata, a Polska po raz pierwszy wzięła w nim udział w 2018 roku w Budapeszcie. Konkurs skierowany jest do młodych (18-25 lat), ambitnych osób, z pasją i talentem do gotowania a jedną z nagród jest niepowtarzalna możliwość reprezentacji Polski podczas EuroSkills 2020 w Graz w konkurencji GOTOWANIE.

Do udziału w konkursie zaprasza Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – instytucja koordynująca przygotowania Polski do udziału w międzynarodowych konkursach umiejętności zawodowych WorldSkills i EuroSkills.

Jest to wyjątkowy konkurs umiejętności zawodowych, w którym uczestniczą młodzi Europejczycy w kilkudziesięciu konkurencjach. Konkurs stwarza uczestnikom możliwość podniesienia swoich kompetencji zawodowych oraz konkurowania z najlepszymi zawodnikami z danej branży na najwyższym, międzynarodowym poziomie.

Rywalizacja odbywa się na oczach ponad 100 tysięcy widzów zaproszonych niemalże ze wszystkich krajów Europy, a w promocję wydarzenia zaangażowane są prestiżowe stacje telewizyjne np. takie jak BBC.

To doskonała okazja do nawiązania współpracy z przyszłymi pracodawcami oraz poznania środowiska biznesowego i naukowego.

Obok konkursów umiejętności zawodowych organizatorzy proponują drużynom udział w różnorodnych wydarzeniach towarzyszących: prezentacjach, pokazach, wystawach, konferencjach i seminariach branżowych.

Wydarzenia te stanowią doskonałą okazję do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, promocji osiągnieć, a także nawiązywania kontaktów i budowaniu partnerstw edukacyjno-rynkowych.

Do udziału w konkursie można się zgłaszać do 2 sierpnia 2019 roku.

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajda Państwo na stronie internetowej: https://www.frse.org.pl/program/worldskills-poland/
oraz na fanpage'u: https://www.facebook.com/WorldskillsPoland/ 

2019-07-22Trwają zapisy na Kurs Pedagogiczny w sierpniu 2019 roku

Zapraszamy na Kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu, organizowany przez Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

Planowany termin rozpoczęcia zajęć został ustalony na 28 sierpnia 2019 roku na godz. 15:30.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w tej edycji serdecznie zapraszamy do e-mailowego lub telefonicznego zgłaszania swojego udziału w kursie. Osoba do kontaktu: Bożena Tarapacz - tel. 32/259 62 61 do 5, wew. 103, e-mail: bozena.tarapacz@ir.katowice.pl
 plakat kurs pedagogiczny

2019-07-15Pierwsze Posiedzenie Zarządu w Kadencji 2019-2024

15 lipca 2019 roku odbyło się pierwsze Posiedzenie Zarządu Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach w kadencji 2019-2024.

Pan Marek Gołąbek, Cechmistrz Krajowego Cechu Fotografów z siedzibą w Katowicach wykonał sesję zdjęciową Zarządu podczas pierwszego posiedzenia - obserwujcie nas, już wkrótce pochwalimy się oficjalnymi efektami sesji.

Podczas dzisiejszego Posiedzenia Zarządu prof. Jan Klimek wraz z pozostałymi Członkami Zarządu, podziękował Pani Beacie Białowąs, wieloletniemu Dyrektorowi Naczelnemu Izby, Wicemarszałkowi Województwa Śląskiego, za ponad 20 lat pracy na rzecz środowiska rzemieślniczego oraz Jej zaangażowanie w promocję i rozwój oświaty zawodowej w województwie śląskim.

Mieliśmy dzisiaj również możliwość wspólnego świętowania urodzin dwóch Członków Zarządu: Pana Henryka Michalika oraz Pana Jakuba Wyciślika - składamy serdeczne życzenia pomyślności w życiu osobistym oraz satysfakcji i sukcesów w życiu zawodowym.

Wśród uchwał, które podjął podczas pierwszego Posiedzenia Zarząd katowickiej Izby Rzemieślniczej była ta, w sprawie powierzenia obowiązków Dyrektora Naczelnego Panu Grzegorzowi Mikecie - serdecznie gratulujemy awansu! Życzymy wielu sukcesów w nowej roli oraz skutecznej realizacji wszystkich zamierzonych celów!

Zarząd - zdjęcie w hallu

2019-07-08ŚCP - rusza nabór wniosków w ramach Działania 1.2. Badania, rozwój i innowacje w przedsiębiorstwach

Śląskie Centrum Przedsiębiorczości z siedzibą w Chorzowie ul. Katowicka 47 jako Instytucja Pośrednicząca Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 ogłasza konkurs nr RPSL.01.02.00-IP.01-24-020/19 w ramach Osi Priorytetowej I Nowoczesna gospodarka, Działania 1.2 Badania, rozwój i innowacje w przedsiębiorstwach, Typ projektu I Tworzenie lub rozwój istniejącego zaplecza badawczo-rozwojowego w przedsiębiorstwach służącego ich działalności innowacyjnej oraz II Wsparcie prac B+R w przedsiębiorstwach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Obecna edycja konkursu w ramach Działania 1.2. dysponuje alokacją o wysokości ponad 107 mln zł. Nabór zaplanowano od 31 lipca do 30 września 2019 roku.

Szczegółowe informacje o naborze dostępne są na stronie: https://scp-slask.pl/lsi/nabor/430 

2019-07-01Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego

30 czerwca 2019 roku przedstawiciele środowiska rzemieślniczego udali się na pielgrzymkę do Częstochowy, którą w tym roku organizowała Izba Rzemieślnicza w Kaliszu.

Hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki było 'Rzemiosło w Mocy Bożego Ducha'.

Program XXXVIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki na Jasną Górę:
9:30 Zbiórka uczestników drogi krzyżowej przy I stacji na wałach jasnogórskich,
10:00 Droga krzyżowa na wałach jasnogórskich,
11:00 Formowanie procesji przy figurze Matki Bożej na placu jasnogórskim,
11:15 Wprowadzenie Starszyzny Cechowej i pocztów jasnogórskich,
11:30 Msza Święta Koncelebrowana przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Ordynariusza Diecezji Kaliskiej Edwarda Janiaka,
13:30 Przejście ze sztandarami przed obraz Matki Bożej Częstochowskiej.

2019-06-30Jubileusz 30-lecia Krajowego Cechu Fotografów z siedzibą w Katowicach

30 czerwca 2018 roku wzięliśmy udział w uroczystym Jubileuszu 30-lecia powstania Krajowego Cechu Fotografów z siedzibą w Katowicach - wydarzenie połączone było z obchodami patronackimi św. Weroniki - Patrona Fotografów. Dziękujemy KCF za zaproszenie oraz na ręce Pana Marka Gołąbka, Starszego Cechu, składamy serdeczne gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów.

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach objęła wydarzenie Patronatem Honorowym.

2019-06-28Konferencja w Wodzisławiu Śląskim - zmiany w systemie kształcenia zawodowego

28 czerwca 2018 roku odbyła się konferencja 'Zmiany w systemie kształcenia zawodowego z uwzględnieniem roli i zadań pracodawców organizujących i prowadzących przygotowanie zawodowe' organizowana przez Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim.

Podczas wydarzenia Pan Grzegorz Miketa, Wicedyrektor katowickiej Izby Rzemieślniczej, omówił dostosowanie kształcenia branżowego do potrzeb rynku pracy. Przedstawił szanse i perspektywy rozwoju szkolnictwa zawodowego w województwie śląskim, podkreślając przy tym, że dualny system nauki zawodowego jest najlepszą formą na zdobycie wiedzy i umiejętności - ucząc się rzemiosła w realnych warunkach pracy młody człowiek ma możliwość na realizację swoich pasji i rozwijanie talentów.

Dziękujemy wodzisławskiemu Cechowi za zaproszenie oraz za organizację wydarzenia - zapraszamy do obejrzenia fotorelacji (link).

2019-06-24Pani Beata Białowąs Wicemarszałkiem województwa śląskiego

Z wielką radością informujemy, że Pani Beata Białowąs, wieloletni Dyrektor Naczelny katowickiej Izby Rzemieślniczej, została dzisiaj wybrana nowym Wicemarszałkiem Województwa Śląskiego.

Składamy na ręce Pani Marszałek najserdeczniejsze życzenia sukcesów oraz satysfakcji z pełnienia tej funkcji oraz realizacji wszystkich zamierzonych celów, dziękując jednocześnie za Pani długoletnią pracę na rzecz rozwoju oraz promocji kształcenia zawodowego w regionie.

2019-06-17Komunikat Powiatowego Urzędu Pracy w Katowicach

Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach ZAPRASZA:
- Pracodawców zainteresowanych zorganizowaniem stażu dla osób powyżej 30 roku życia lub dla osób młodych do 30 roku życia do składania wniosków o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu ORAZ
- Pracodawców zainteresowanych zatrudnieniem osób powyżej 30 roku życia do składania wniosków o organizowanie prac interwencyjnych.

Szczegółowe informacje na temat realizowanych projektów można uzyskać w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Katowicach przy ul. Pośpiecha 14 pod numerem telefonu: 32-259-95-03 wew. 305, 302 lub na stronie internetowej.

Poniżej linki do strony:

1. „Aktywność popłaca - aktywizacja zawodowa osób 30+” – link do strony: http://pup.katowice.pl/wydarzenie/449/-aktywnosc-poplaca-%E2%80%93-aktywizacja-zawodowa-osob-30-%E2%80%9D oraz http://pup.katowice.pl/wydarzenie/449/-aktywnosc-poplaca-%E2%80%93-aktywizacja-zawodowa-osob-30-%E2%80%9D

2. „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w mieście Katowice (IV)” – link do strony:
http://pup.katowice.pl/wydarzenie/428/nabor-wnioskow-pracodawcow-o-zawarcie-umowy-o-zorganizowanie-sta%C5%BCu-(po-wer)

3. „Aktywizacja osób bezrobotnych w wieku 30+ zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Katowicach (IV)” – link do strony:
http://pup.katowice.pl/wydarzenie/435/nabor-wnioskow-pracodawcow-o-zawarcie-umowy-o-zorganizowanie-sta%C5%BCu-dzialanie-7-2-rpo

2019-06-17Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze

14 czerwca 2019 roku w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca 'Śląsk' im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, podczas którego ponad 40 Delegatów udzieliło absolutorium Prezesowi Zarządu z wykonanych przez Niego obowiązków w 2018 roku oraz w trakcie wyborów, w drodze głosowania, wybrany został nowy skład Zarządu, Komisji Rewizyjnej oraz Sądu Odwoławczego w kadencji na lata 2019-2024.

Nowy skład Zarządu katowickiej Izby Rzemieślniczej w kadencji 2019-2024:
- prof. Jan Klimek - Prezes Zarządu
- Pani Wanda Brzęczek
- Pan Józef Dreinert
- Pan Wiesław Drobniak
- Pan Ryszard Genge
- Pan Bernard Korzonek
- Pan Zdzisław Krzak
- Pan Henryk Michalik
- Pan Damian Nawalkowski
- Pani Danuta Pietras
- Pan Jerzy Waltar
- Pan Jerzy Weindich
- Pan Jan Witkowski
- Pan Jakub Wyciślik

Komisja Rewizyjna w kadencji 2019-2024:
- Pan Karol Kohlbrenner - Przewodniczący
- Pani Małgorzata Ditrich
- Pani Aniela Gałach
- Pan Adam Paja
- Pan Kazimierz Wawrzyczek
- Pan Antoni Wojciechowski

Sąd Odwoławczy w kadencji 2019-2024:
- Pan Piotr Chochołek - Przewodniczący
- Pan Mieczysław Budziński
- Pan Marek Gołąbek
- Pan Jerzy Rachtan
- Pani Barbara Rychta

Serdecznie gratulujemy oraz życzymy wielu sukcesów w trakcie najbliższej kadencji, która wprowadzi katowicką Izbę Rzemieślniczą w Jubileusz 100-lecia Powstania.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia z Mszy Świętej w intencji śląskiego rzemiosła i tradycyjnego rzemieślniczego Pikniku na profilu katowickiej Izby Rzemieślniczej na Facebooku.

POBIERZ WIZYTÓWKĘ

kod QR

GODZINY PRACY

     
Godziny otwarcia
  Poniedziałek - Piątek:
7:30-15:30
Biuro Obsługi Klienta 7:00-19:00

     
Godziny otwarcia w sobotę
  Sobota:
Nieczynne

     
Godziny otwarcia w niedzielę
  Niedziela:
Nieczynne

SZYBKI KONTAKT

     
ikonka adresu
  Adres:

plac Wolności 12
40-078 Katowice

     
numer telefonu
  Telefon:

(32) 259 62 61

     
adres e-mail
  e-mail:
izba@ir.katowice.pl

strony internetowe katowice
Copyright © 2016 | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności
Jesteś naszym 798905 gościem.