A+ A-
2018-10-028. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

banner 8 EKMSP

Tegoroczna 8. edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw odbędzie się w dniach 17-19 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

„Technologie, człowiek, odpowiedzialność” to motyw przewodni Kongresu.

W tym roku przygotowano 12 ścieżek tematycznych, w ramach, których odbędzie się blisko 100 sesji panelowych i warsztatów. Obecność na kongresie potwierdzili: Premier Mateusz Morawiecki, Jadwiga Emilewicz, Mariya Gabriel, Jerzy Kwieciński.

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach jest Partnerem wydarzenia.

Zarejestruj się (link)
Program wydarzenia (link)
Wydarzenie na Facebooku (link)

2018-10-01III Regionalne Forum Doradztwa Zawodowego

Zapraszamy do udziału w III Regionalnym Forum Doradztwa Zawodowego, które odbędzie się 4-6 października 2018 roku w Sosnowcu.

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach jest Partnerem wydarzenia.

Cele wydarzenia:
przygotowanie uczniów do wyboru zawodu i ścieżki kształcenia,
kształtowanie aktywnej postawy wobec własnego rozwoju zawodowego,
promocja szkolnictwa zawodowego,
prezentacja oferty szkół i współpracujących z nimi pracodawców.

Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie: https://www.metis.pl/content/view/3042/1/
plakat wydarzenia


2018-09-17 Nowe sektory gospodarki w rozwoju miasta - Nowa Metropolia: strategie i projekty gospodarcze

W poniedziałek, 17 września 2018 roku odbyła się konferencja 'Nowe sektory gospodarki w rozwoju miasta – Nowa Metropolia: strategie i projekty gospodarcze' organizowana przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Pani Beata Białowąs, Dyrektor Naczelny Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach została zaproszona do udziału w panelu dyskusyjnym 'Nowa Metropolia – oczekiwania i brand gospodarczy Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii'.

Jako Prelegent, Pani Dyrektor Białowąs przedstawiła oczekiwania Rzemieślników oraz Przedsiębiorców wobec Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii ze szczególnym uwzględnieniem wsparcia sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz rozwoju kształcenia zawodowego w regionie.

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach objęła wydarzenie Patronatem Honorowym.

2018-09-17Pierwsze spotkanie w ramach Projektu Katowice Miastem Fachowców

Dzisiaj w Restauracji Marysin Dwór odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Projektu 'Katowice Miastem Fachowców'.

Pan Mieczysław Kucharski (Przewodniczący Komisji Egzaminacyjnej czeladniczo-mistrzowskiej katowickiej Izby Rzemieślniczej w zawodzie KUCHARZ), gościł w swojej firmie młodzież ze SP 20 (Zespół Szkół i Placówek nr 2 w Katowicach) - spotkanie miało na celu zachęcenie młodzieży stojącej przed wyborem dalszej ścieżki edukacji do podejmowania kształcenia w szkołach branżowych oraz technicznych.

Obecność na spotkaniu z młodzieżą eksperta katowickiej Izby Rzemieślniczej ds. kształcenia zawodowego wpłynęła na zwiększenie wiedzy na temat dualnego systemu kształcenia, a także ukazała oferty miasta Katowice w zakresie możliwości rozwoju zawodowego.

2018-09-17Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze - Komisja Rzemiosł Motoryzacyjnych 02.10.2018

W imieniu Pana Józefa Starczały, Przewodniczącego Komisji Branżowej Rzemiosł Motoryzacyjnych uprzejmie informujemy o zebraniu sprawozdawczo-wyborczym Komisji Rzemiosł Motoryzacyjnych, które odbędzie się 2 października 2018 roku o godzinie 16:00 w siedzibie katowickiej Izby Rzemieślniczej (sala 02 na parterze).

 

Porządek zebrania:
1. Otwarcie zebrania sprawozdawczo wyborczego
2. Przywitanie zaproszonych gości
3. Wybór przewodniczącego zebrania
4. Zatwierdzenie porządku zebrania
5. Sprawozdanie z kadencji działalności Komisji Branży Rzemiosł Motoryzacyjnej w tym omówienie regulaminu OMRT i wydanych rekomendacji.
6. Dyskusja nad sprawozdaniem
7. Udzielenie absolutorium Komisji Branży Rzemiosł Motoryzacyjnej za lata 2014 -2018
8. Wybory nowej Komisji Branży Motoryzacyjnej
9. Wolne wnioski i dyskusja.

2018-09-11Projekt START2ACT szansą na efektywność energetyczną - zaproszenie

W nawiązaniu do informacji otrzymanej z Europejskiej Unii Rzemiosła, Małych i Średnich Przedsiębiorstw pragniemy zaprosić wszystkich przedsiębiorców do udziału w projekcie 'START2ACT', finansowanym przez Unię Europejską.

Projekt ma na celu wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw oraz start-upów w zakresie wydajności energetycznej w ich codziennej działalności.

'START2ACT' zapewnia bezpłatne doradztwo i działania szkoleniowe - on-line oraz stacjonarnie - firmom w Polsce i ośmiu innych państwach. W ramach projektu opracowano trzy innowacyjne narzędzia internetowe, odpowiednie dla trzech poziomów znajomości efektywności energetycznej: dla MŚP nowych w tej dziedzinie, dla firm już posiadających pewną wiedzę, a także dla wymagających odpowiedzi na szczegółowe, specjalistyczne pytania.

Udział w projekcie pozwoli przedsiębiorstwom w zmniejszeniu zużycia energii oraz obniżeniu kosztów nawet o 20%, poprzez wprowadzenie prostych, ale skutecznych środków wpływających na ich codzienne funkcjonowanie.

W celu zapoznania się ze szczegółami, zachęcamy do wejścia na stronę internetową: https://pl.start2act.eu/ (w języku polskim).

2018-09-11Zapraszamy na kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu

Zapraszamy na kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu, organizowany przez Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

Planowane zajęcia rozpoczną się od 17 września 2018 roku o godzinie 15:00.

Wszystkie osoby zainteresowane uczestnictwem w tej edycji serdecznie zapraszamy do e-mailowego lub telefonicznego zgłaszania swojego udziału w kursie.

Osoba do kontaktu:
Bożena Tarapacz - tel. 32 259 62 61 do 5, wew. 103,
e-mail: bozena.tarapacz@ir.katowice.pl

ZAPRASZAMY!

2018-09-04Certyfikat (PN-EN ISO 9001:2015 - PCA)

Certyfikat (PN-EN ISO 9001:2015 - PCA)

2018-09-02Festiwal Fryzjerski Hair Fair

1-2 września 2018 roku odbył się Festiwal Fryzjerski Hair Fair, którego Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach była Partnerem.

Festiwal Hair Fair to wielkie święto fryzjerów - wyjątkowe wydarzenie w branży - tworzone z roku na rok z coraz ciekawszym programem, coraz aktywniejszym udziałem w świecie fryzjerstwa polskiego i coraz większym rozmachem. Podczas dwóch dni, w najnowocześniejszym obiekcie targowym w Europie, kilkanaście tysięcy sympatyków branży świętowało razem, ucząc się i bawiąc, korzystając z porad, inspirując i poznając nowe, innowacyjne produkty i techniki fryzjerskie.

2018-08-31Jubileusz 20-lecia Powiatu Wodzisławskiego

Wczoraj w Wodzisławiu Śląskim odbyła się uroczysta sesja Rady Powiatu z okazji Jubileuszu 20-lecia powstania Powiatu Wodzisławskiego.

Podczas tego wydarzenia sztandar Powiatu został odznaczony platynowym medalem im. Jana Kilińskiego 'Za zasługi dla Rzemiosła Polskiego'.

Katowicka Izba Rzemieślnicza, w której zrzeszony jest m.in. Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim życzy dalszego rozwoju całemu Powiatowi, mając jednocześnie nadzieję, że tak jak do tej pory, będzie dalej kolebką kształcenia zawodowego.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia na: https://www.powiatwodzislawski.pl/uroczysta-sesja-rady-powiatu-wodzislawskiego-3.html

POBIERZ WIZYTÓWKĘ

kod QR

GODZINY PRACY

     
Godziny otwarcia
  Poniedziałek - Piątek:
7:30-15:30
Biuro Obsługi Klienta 7:00-19:00

     
Godziny otwarcia w sobotę
  Sobota:
8:00-14:00

     
Godziny otwarcia w niedzielę
  Niedziela:
Nieczynne

SZYBKI KONTAKT

     
ikonka adresu
  Adres:

plac Wolności 12
40-078 Katowice

     
numer telefonu
  Telefon:

(32) 259 62 61

     
adres e-mail
  e-mail:
izba@ir.katowice.pl

strony internetowe katowice
Copyright © 2016 | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności
Jesteś naszym 700742 gościem.