A+ A-
2018-03-10Warsztaty i Konferencja Projektu VESTE w Estonii

8 i 9 marca 2018 roku delegacja Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach była w estońskim regionie Võru, gdzie odbywały się warsztaty oraz konferencja w ramach Projektu VESTE (Dalsze kształcenie zawodowe w sektorze energetycznym)

Podczas warsztatów 8 marca 2018 roku Partnerzy Projektu omówili planowane działania na ostatnie 6 miesięcy trwania Projektu VESTE (do 30 sierpnia 2018 roku).

Konferencja 9 marca 2018 roku w Võrumaa Kutsehariduskeskus skupiła się na podsumowaniu produktów oraz programów wypracowanych w czasie prawie 2,5 letniej pracy Partnerów Projektu VESTE oraz przedstawiła dobre praktyki Estonii w zakresie m.in. renowacji budynków powiązanych z efektywnością energetyczną oraz dualnym system kształcenia.

2018-03-06IV Powiatowe Targi Edukacji w Piekarach Śląskich

6 marca 2018 roku wzięliśmy udział w IV Powiatowych Targach Edukacji, objętych Honorowym Patronatem Pani Sławy Umińskiej-Duraj, Prezydenta Miasta Piekary Śląskie.

Organizatorem wydarzenia byli Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych w Piekarach Śląskich oraz oraz Centrum Aktywizacji Zawodowej Powiatowego Urzędu Pracy w Piekarach Śląskich.

Podczas wydarzenia, Pani Beata Białowąs, Dyrektor Naczelny katowickiej Izby Rzemieślniczej wygłosiła prelekcję na temat wyboru zawodu w aspekcie rynku pracy ze szczególnym uwzględnieniem zawodów rzemieślniczych.

2018-03-0125-lecie WFOŚiGW w Katowicach

W czwartek, 1 marca 2018 roku, wzięliśmy udział w uroczystościach Jubileuszu 25-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

Podczas uroczystości prof. Jan Klimek, Prezes Zarządu katowickiej Izby Rzemieślniczej został uhonorowany wyróżnieniem EKO KARLIK - w jego imieniu nagrodę odebrał Pan Ryszard Genge, Wiceprezes katowickiej Izby Rzemieślniczej, Starszy Cech Rzemieślników z Zabrza oraz Właściciel firmy MOTO TEST RYSZARD GENGE.

Specjalną statuetkę z okazji Jubileuszu 25-lecia WFOŚiGW otrzymała Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

Przypominamy, że od marca 2016 roku w siedzibie katowickiej Izby Rzemieślniczej znajduje się PUNKT KONSULTACYJNY WFOŚIGW, gdzie znajdą Państwo szczegółowe informacje o możliwościach wykorzystania wsparcia udzielanego przez Fundusz na przedsięwzięcia podejmowane przez Przedsiębiorców.

2018-03-01Państwo Klimek Laureatami Plebiscytu Osobowość Roku 2017 Dziennika Zachodniego

W środę, 28 lutego 2018 roku wzięliśmy udział w uroczystym podsumowaniu Plebiscytu Dziennik Zachodni 'Osobowość Roku 2017'.

Państwo Danuta i Jan Klimek zostali uhonorowani statuetką 'Osobowość Roku 2017' w kategorii BIZNES w powiecie bieruńsko-lędzińskim. Państwo Klimek, jako właściciele cukierni w Chełmie Śląskim, zostali wyróżnieni w Plebiscycie za prowadzenie biznesu z ludzką twarzą, angażując się w pomoc różnym kołom i stowarzyszeniom. Pomagają także niepełnosprawnym, o czym świadczą liczne podziękowania za serce i za wsparcie wiszące w ich rzemieślniczej firmie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym w kategoriach BIZNES, SAMORZĄDNOŚĆ SPOŁECZNA I LOKALNA, KULTURA oraz DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA oraz życzymy Państwu wielu dalszych sukcesów we wszystkich wymiarach Państwa działalności oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia na Facebooku Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach

2018-02-23Zaproszenie na BEZPŁATNE szkolenie z efektywności energetycznej

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach organizuje bezpłatne dwudniowe szkolenie w ramach Projektu VESTE współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Szkolenie obędzie się w dniach 12-13 kwietnia 2018 roku w ścisłym centrum Katowic.

Pierwszy dzień szkolenia przeprowadzi Pan Jörg Wortmann, niemiecki ekspert ds. efektywności energetycznej i ochrony środowiska i klimatu, drugiego dnia uczestnicy szkolenia poznają sytuację rynkową i ewolucję w zakresie energetyki odnawialnej i efektywności energetycznej w Europie i w Polsce oraz dobre praktyki. Podczas szkolenia dla uczestników zapewniona będzie usługa tłumaczenia symultanicznego z języka niemieckiego na język polski (oraz w drugą stronę).

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu Pracowników oraz Właścicieli firm z sektora MŚP, osoby bezrobotne, które chciałyby podnieść swoją wiedzę z zakresu efektywności energetycznej, studentów i absolwentów, Pracowników Cechów Rzemiosł Różnych oraz Cechów Branżowych, Wykładowców Uczelni Wyższych oraz inne Osoby, zatrudnione w placówkach oświatowych.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, każdy z uczestników otrzyma certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.

Formularz zgłoszeniowy (do pobrania) można przesłać najpóźniej do 30 marca 2018 roku drogą elektroniczną na adres izba@ir.katowice.pl lub pocztą tradycyjną (plac Wolności 12, 40-078 Katowice).

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości serdecznie zapraszamy do kontaktu z Panią Natalia Mól (tel. kom. 515 037 301, e-mail: izba@ir.katowice.pl).

2018-02-23Zapisy na Kurs Fal i Pierścieni

Uprzejmie informujemy, iż trwają zapisy na kolejną edycję Kursu fal i pierścieni, proponowane terminy zajęć to 14 i 21 marca 2018 roku t.j. (środa) godz. 11:00. Kurs obejmuje 2 spotkania po 2 godziny od 11:00 do 13:00 na salce fryzjerskiej w budynku Izby. Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o zgłaszanie się na adres e-mail: bozena.tarapacz@ir.katowice.pl lub telefonicznie pod numerem: 515 037 310.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

2018-02-22Informacje o Projekcie VESTE


Service Technicians (VESTE) / Dalsze kształcenie zawodowe w sektorze energetycznym (VESTE)

logotyp Projektulogo Erasmus

Strona internetowa Projektu: http://veste-project.eu/


Program: Erasmus + akcja kluczowa 2 Partnerstwo strategiczne - innowacje - projekt wdrożeniowy

Czas trwania: 01.09.2015 - 31.08.2018: 36 miesięcy

Partnerzy: Baltic Sea Academy, Niemcy, partner wiodący
Akademia kształcenia zawodowego w Hamburgu, Niemcy
Stowarzyszenie Biznesu Europy Wschodniej w Niemczech
Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, Polska
Hanzeatycki Instytut wspierania Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Polska
Centrum kształcenia zawodowego hrabstwa Võru, Estonia
Centrum kształcenia zawodowego Kontiki

Grupy docelowe:
a) Pracownicy MiŚP
b) Osoby bezrobotne posiadające odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie
c) Studenci i absolwenci
d) Wykładowcy izb, uczelni wyższych i innych placówek oświatowych
e) Beneficjentami są również małe i średnie przedsiębiorstwa, które zdobywają kwalifikacje i doświadczenie

Cele projektu:
• Podnoszenie kwalifikacji kadry kierowniczej i wykwalifikowanego personelu w MiŚP w zakresie działań mających na celu zwiększenie efektywności energetycznej i wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych, dzięki dwóm zaawansowanym programom szkoleniowym.
• Pozyskiwanie dodatkowej kadry kierowniczej i specjalistów oraz przygotowanie małych i średnich przedsiębiorstw do podejmowania aktywnych działań w rozwijającym się sektorze energetycznym, co skutkuje utrzymaniem istniejących miejsc pracy i tworzeniem nowych, pozwalając jednocześnie na zredukowanie poziomu bezrobocia.
• Rozwój i koordynacja programu integracyjnego oraz oferta kursu 'Konsultant ds. Energetyki Budowlanej' ma na celu zapewnienie osobom bezrobotnym stałego zatrudnienia.
• Przygotowanie wysokiej jakości, zaawansowanego programu szkoleń z elementami kształcenia zawodowego. • Szkolenia dla nauczycieli / instruktorów, w celu zapewnienia we wszystkich regionach wystarczającej ilości wykwalifikowanych nauczycieli, co umożliwi prawidłowe wdro-żenie systemu kształcenia zawodowego.
• Opracowanie wzorów sprawozdań na temat efektywności energetycznej budynków dla Polski i Estonii.
• Przygotowanie i prowadzenie szkoleń zawodowych dla MiŚP: 'Energia słoneczna - technologia i zastosowanie dla MŚP'.

2018-02-22Wojewódzki Konkurs Uczniów Fryzjerstwa

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach wraz z Komisją Branżową Fryzjerów organizuje dnia 25 lutego 2018 roku o godzinie 10:00 Wojewódzki Konkursu Uczniów Fryjzerstwa.

Konkurs odbędzie się w Rzemieślniczej Branżowej Szkole I Stopnia (aleja Korfantego 141, 40-154 w Katowicach). Do Konkursu zgłosiło się 40 młodych adeptów sztuki fryzjerskiej.

do pobrania:
Regulamin Wojewódzkiego Konkursu Uczniów Rzemiosła
Harmonogram Konkursu

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości serdecznie zapraszamy do kontaktu z Panią Marią Banachowicz, Głównym Specjalistą ds. Oświaty i Kwalifikacji Zawodowych (tel. 600 807 574).

2018-02-21Plebiscyt na Najlepszy Salon Piękności w portalach sieci Silesia.info.pl

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach objęła patronatem plebiscyt 'Najlepszy Salon Piękności' organizowany przez sieć portali Silesia.info.pl.

Prowadzisz lub pracujesz w salonie działającym na terenie Świętochłowic, Rudy Śląskiej lub Mikołowa? Powalcz o tytuł Najlepszego Salonu oraz cenne nagrody! Plebiscyt odbędzie się w trzech odsłonach - na portalu Swiony.pl, mojMikolow.pl oraz RudaSlaska.com.pl.

Chciałbyś zgłosić salon do udziału w konkursie? Zrobisz to tutaj, wybierając miasto na terenie którego działa: Ruda Śląska, Mikołów, Świętochłowice. Wyboru najlepszych salonów dokonają mieszkańcy i klienci. Do wygrania m.in. roczna kampania reklamowa salonu na danym portalu miejskim!

Celem plebiscytu jest promowanie lokalnej przedsiębiorczości oraz profesjonalnie świadczonych usług. Plebiscyt rozpocznie się 15 lutego i potrwa do 1 marca. Zachęcamy do udziału lokalnych przedsiębiorców z branży i wszystkim życzymy powodzenia!

2018-02-21Sweettargi 2018 - 9. edycja zaskoczy różnorodnością

Festiwal Lodów Rzemieślniczych, Coffee Village, debaty, pokazy i konkursy… A przede wszystkim wielu wystawców z Polski i Europy, ponad osiem tysięcy metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej, tysiące zwiedzających i trzy dni pełne nowinek branżowych.

Dziewiąte Targi Cukiernicze, Piekarnicze i Lodziarskie w Katowicach odbędą się już kolejny raz w nowoczesnych przestrzeniach Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Dwa tygodnie przed Wielkanocą, od 17 do 19 marca 2018 roku spotkamy się na południu Polski, by poznać nowe trendy i produkty w branżach. W tym roku patronat medialny nad imprezą objęła telewizja Kuchnia+. Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości Katowicach objęła wydarzenie Patronatem Honorowym.

Konkurs: „Profesjonalne Duety: cukiernik plus dekorator”
Sweettargi zawsze mogły poszczycić się wspaniałymi partnerami, z którymi organizowaliśmy ciekawe pokazy, warsztaty i konkursy. Tak będzie i tym razem – podczas edycji 2018 będziemy współpracować z Tortownia.pl. Razem zorganizujemy konkurs, w którym uczestnicy - dwuosobowe zespoły złożone z cukiernika i dekoratora przygotują podczas Sweettargów torty weselne. Efekt wspólnej pracy duetów: prawdziwe artystycznie udekorowane torty oceni jury złożone z wysokiej klasy specjalistów w obu dziedzinach. Organizatorami konkursu są: Akademia Tortownia.pl oraz Blue Business Media, organizator Targów. Wkrótce zaprosimy Państwa do udziału w tej wspólnej zabawie.

Debata: „Cukiernicy kontra dekoratorzy”
Cukiernictwo ma bogatą tradycję - pierwsze wzmianki o tym zawodzie w Polsce pojawiły się już w XIV wieku. Dekorator wyrobów cukierniczych to zawód wpisany na oficjalną listę Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej dopiero w 2010 roku, a mimo krótkiego rodowodu cieszy się coraz większą popularnością. Wydawałoby się, że cukiernicy i dekoratorzy to grupy zawodowe stworzone do wzajemnej współpracy. Praktyka pokazuje jednak, że porozumienie zastępuje często (choć nie zawsze) wzajemna niechęć lub silne współzawodnictwo. Podczas debaty Agnieszka Klimczak z Tortownia.pl zaprosi do rozmowy doświadczonych i praktykujących cukierników oraz dekoratorów wyrobów cukierniczych. Uczestnicy debaty postarają się znaleźć odpowiedzi na pytania, gdzie znajdują się przyczyny nieporozumień, jak sytuacja zmienia się na przestrzeni kilku ostatnich lat i czy potencjał tkwiący w ścisłej współpracy uda się w przyszłości wykorzystać.

Festiwal Lodów Rzemieślniczych 2018
Stawiamy wyzwanie mistrzom lodziarstwa! W pierwszych dwóch dniach targów zapraszamy Państwa do udziału w I Festiwalu Lodów Rzemieślniczych pod patronatem Sweettargi 2018. Koniec marca to doskonały moment, by przedstawić publiczności nowe trendy w lodziarstwie. Dlatego w pierwszych dwóch dniach targów (17 i 18 marca 2018) zapraszamy zarówno mistrzów lodziarstwa, jak i konsumentów do udziału w I Festiwalu Lodów Rzemieślniczych. Aby oddać głos na najlepsze festiwalowe lody trzeba będzie spróbować wszystkich dostępnych smaków, a następnie wybrać swojego faworyta. Na zdobywców trzech pierwszych miejsc czekają atrakcyjne nagrody pieniężne, których fundatorem jest firma Kames. Każdy głosujący otrzyma upominek.

Coffee Village – wyjątkowo energetyczne miejsce
Aromat, smak, kolor… I bariści, którzy z czarnych ziaren kawy wyczarowują cuda! Podczas dziewiątych Sweettargów w hali wystawienniczej pojawi się specjalna strefa - Coffee Village, w której zaprezentuje się dwanaście wyśmienitych palarni kawy z całej Polski. Każda z palarni zaprezentuje pełnię możliwości swojej kawy korzystając z urządzeń marki Primulator. Dodatkowym wyzwaniem dla baristów będzie skomponowanie idealnego połączenia kawy z lodami. Baristów będzie można spotkać na specjalnie wydzielonych stanowiskach na stosiku z ekspresami tradycyjnymi firmy Primulator. Każda z palarni będzie miała do dyspozycji pół dnia, by móc prezentować swoje kawy.

Zdrowo-Smacznie-Artystycznie
Już po raz trzeci, podczas Sweettargów, odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Cukierniczy dla Szkół i organizacji młodzieżowych, adresowany jest do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, uczniów pobierających naukę u pracodawców oraz uczestników i członków organizacji lub stowarzyszeń młodzieżowych, których obszar nauki i pasji związany jest z cukiernictwem bądź branżą spożywczą. Również w tym roku współorganizatorem konkursu jest Ochotniczy Hufiec Pracy w Rybniku, a patronat nad wydarzeniem objął Mistrz Branży.

Zapraszamy do przedstawienia swojej oferty podczas 9. Sweettargów w Katowicach. Szczegóły na stronie: www.sweettargi.bbmexpo.pl

POBIERZ WIZYTÓWKĘ

kod QR

GODZINY PRACY

     
Godziny otwarcia
  Poniedziałek - Piątek:
7:30-15:30
Biuro Obsługi Klienta 7:00-19:00

     
Godziny otwarcia w sobotę
  Sobota:
8:00-14:00

     
Godziny otwarcia w niedzielę
  Niedziela:
Nieczynne

SZYBKI KONTAKT

     
ikonka adresu
  Adres:

plac Wolności 12
40-078 Katowice

     
numer telefonu
  Telefon:

(32) 259 62 61

     
adres e-mail
  e-mail:
izba@ir.katowice.pl

strony internetowe katowice
Copyright © 2016 | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności
Jesteś naszym 744527 gościem.