A+ A-
2017-04-07Kowal na antenie TVP3 Katowice

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach uprzejmie informuje, że w najbliższą niedzielę, 9 kwietnia 2017 roku o godzinie 20:15 na antenie TVP3 Katowice wyemitowany zostanie odcinek cyklu 'Mam świetną pracę' poświęcony zawodowi kowala - serdecznie zapraszamy do oglądania!

2017-04-07XXIV Wielka Gala na antenie TVS w piątek, 7 kwietnia o godzinie 17:20


Dzisiaj (piątek, 7 kwietnia 2017 roku) o godzinie 17:20 zapraszamy do oglądania programu 'Kalejdoskop Regionów' na antenie TVS - w autorskim przeglądzie najważniejszych wydarzeń z kraju przedstawiona zostanie relacja z XXIV Wielkiej Gali Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Powtórka programu zostanie wyemitowana we wtorek, 11 kwietnia 2017 roku o godzinie 22:20.

Program można obejrzeć tutaj: http://www.tvs.pl/tv/kalejdoskop-regionow-wydanie-7-04-2017 

2017-04-06Targi Pracy w Pszczynie

W czwartek, 6 kwietnia 2017 roku Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach reprezentowała jako organizacja Pracodawców i uczestniczyła w charakterze wystawcy w V Powiatowych Targach Pracy i Aktywności Społecznej w Pszczynie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia na fanpage na Facebooku www.facebook.com/IRMSPKatowice

2017-04-05Projekt 'Śląski system PSF wsparciem rozwoju MŚP'


Logo Projektów
Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach wraz z Izbą Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach operatorem finansowym województwa śląskiego w okresie 2017-2022 r.

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach w partnerstwie z Izbą Rzemieślniczą w Katowicach uzyskała rekomendacje na realizację projektu: „Śląski system PSF wsparciem rozwoju MŚP”, w ramach którego będzie dystrybuować środki finansowe - dofinansowanie na realizację usług doradczych, szkoleniowych dla mikro, małych i średnich firm z województwa śląskiego zgodnych z ich potrzebami w okresie IV.2017-XII.2022 r.

Sektor MMŚP będzie mógł korzystać przy współfinansowaniu, jakie daje operator z usług szkoleniowych, doradczych, specjalistycznych kursów, egzaminów czeladniczych, mistrzowskich, kwalifikacyjnych kursów, dopasowanych do potrzeb, rozwoju przedsiębiorstw.

2017-04-04Folder XXIV Wielka Gala - wersja elektroniczna

Zapraszamy do pobrania folderu przedstawiającego sylwetki laureatów XXIV Wielkiej Gali
XXIV Wielka Gala (1 kwietnia 2017 roku) - folder do pobrania

2017-04-03Jubileusz 95-lecia powstania Izby na antenie TVP3 Katowice

Już dzisiaj (poniedziałek, 3 kwietnia 2017 roku) o godzinie 18:00 na antenie TVP3 Katowice wyemitowany zostanie specjalny program poświęcony Jubileuszowi 95-lecia powstania Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach! Uroczysta premiera filmu miała miejsce podczas XXIV Wielkiej Gali - serdecznie zapraszamy do oglądania!

2017-04-03XXIV Wielka Gala - Pan Jakub Wyciślik Rzemieślnikiem Roku 2016!

1 kwietnia 2017 roku odbyła się XXIV Wielka Gala Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

W uroczystej Gali udział wzięło dwa tysiące rzemieślników, przedsiębiorców i zaproszonych gości. XXIV Wielka Gala ma dla nas szczególny wydźwięk - w tym roku obchodzimy Jubileusz 95-lecia powstania naszej organizacji.

Warto podkreślić, że w czasie jej trwania nagrodzony został najlepszy Rzemieślnik Roku w województwie śląskim. Rzemieślnikiem Roku 2016 został Pan Jakub Wyciślik - właściciel firmy Meble - Stolarstwo KEJA Jakub Wyciślik.

Podczas Gali przyznane zostały także prestiżowe nagrody „Firma z jakością”, „Firma z przyszłością” oraz „Wiarygodny lider biznesu”. Jak co roku, nagrodziliśmy też przyjaciół rzemiosła mianem „Spolegliwego przyjaciela rzemiosła”. Wręczyliśmy również nagrody laureatom plebiscytu, w którym wyłonione zostały najlepsze 'Firmy Rodzinne województwa śląskiego 2016 roku'.

Wielka Gala to święto całego środowiska rzemieślniczego, dlatego ze specjalnym programem dla Gości Gali wystąpił Pan Krzysztof Krawczyk wraz z Zespołem. Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach jest największą i najstarszą organizacją pracodawców w województwie śląskim. Powstała w 1922 roku i od tego czasu potwierdziła kwalifikacje zawodowe ponad 400 tysięcy osób i obecnie za pośrednictwem zrzeszonych w Izbie organizacji terytorialnych i przedsiębiorców daje ponad 30 tysięcy miejsc pracy.

Katowicka Izba Rzemieślnicza kształci i potwierdza kwalifikacje zawodowe w 75 zawodach. Najbardziej popularne zawody to: fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, cukiernik, piekarz, a najrzadziej wybierane to, między innymi, zegarmistrz, złotnik-jubiler, witrażownik, introligator, zdun, dekarz. Kształcenie w systemie rzemieślniczej nauki zawodu jest najlepszym modelem kształcenia dla rynku pracy, według badań prowadzonych przez Izbę około 90 procent absolwentów dualnego systemu kształcenia, jaki jest w rzemiośle ma pracę.

Zapraszamy do oberzejnia pełnej fotorelacji na oficjalnym profilu Izby na Facebooku https://www.facebook.com/IRMSPKatowice - lub skróconej fotorelacji na naszej stronie pod adresem: http://ir.katowice.pl/xxiv-wielka-gala,i153.html

Media o Wielkiej Gali:
1. TVP3 Katowice (od minuty 12:10)
2. Dziennik Zachodni
3. Polskie Radio Katowice
4. TVS
5. Wiadomości Rudzkie

2017-03-31Już jutro XXIV Wielka Gala Izby Rzemieślniczej!


Już jutro odbędzie się XXIV Wielka Gala Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach!

W uroczystej Gali udział weźmie dwa tysiące rzemieślników, przedsiębiorców i gości.

XXIV Wielka Gala ma dla nas szczególny wydźwięk - w tym roku obchodzimy Jubileuszu 95-lecia powstania naszej organizacji.

Warto podkreślić, że w czasie jej trwania nagradzany jest najlepszy Rzemieślnik Roku w województwie śląskim. Przyznawane są także prestiżowe nagrody „Firma z jakością”, „Firma z przyszłością” oraz „Wiarygodny lider biznesu”. Jak co roku, nagrodzimy też przyjaciół rzemiosła mianem „Spolegliwego przyjaciela rzemiosła”. Wręczymy również nagrody laureatom plebiscytu, w którym wyłonione zostały najlepsze 'Firmy Rodzinne województwa śląskiego 2016 roku'.

Wielka Gala to święto całego środowiska rzemieślniczego, dlatego ze specjalnym programem dla Gości Gali wystąpi Pan Krzysztof Krawczyk wraz z Zespołem.

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach jest największą i najstarszą organizacją pracodawców w województwie śląskim. Powstała w 1922 roku i od tego czasu potwierdziła kwalifikacje zawodowe ponad 400 tysięcy osób i obecnie za pośrednictwem zrzeszonych w Izbie organizacji terytorialnych i przedsiębiorców daje ponad 30 tysięcy miejsc pracy.

Katowicka Izba Rzemieślnicza kształci i potwierdza kwalifikacje zawodowe w 75 zawodach. Najbardziej popularne zawody to: fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, cukiernik, piekarz, a najrzadziej wybierane to, między innymi, zegarmistrz, złotnik-jubiler, witrażownik, introligator, zdun, dekarz.

Kształcenie w systemie rzemieślniczej nauki zawodu jest najlepszym modelem kształcenia dla rynku pracy, według badań prowadzonych przez Izbę około 90 procent absolwentów dualnego systemu kształcenia, jaki jest w rzemiośle ma pracę.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu z Panią Natalią Mól pod numerem telefonu 515 037 301 lub 537 507 376.

2017-03-31Dziennik Zachodni o XXIV Wielkiej Gali


W dzisiejszym wydaniu Dziennik Zachodni uchylamy rąbka tajemnicy na temat laureatów XXIV Wielkiej Gali - zapraszamy do lektury!

Zdjęcie artykułu z Dziennika Zachodniego - dotyczy XXIV Wielkiej Gali

2017-03-30TVS o XXIV Wielkiej Gali


Przygotowania do XXIV Wielkiej Gali trwają, tymczasem o największej imprezie rzemieślniczej w kraju napisał TVS - patron medialny wydarzenia: http://www.tvs.pl/informacje/katowice-wielka-gala-izby-rzemieslniczej-oraz-malej-i-sredniej-przedsiebiorczosci-juz-po-raz-24
Zapraszamy do lektury!

POBIERZ WIZYTÓWKĘ

kod QR

GODZINY PRACY

     
Godziny otwarcia
  Poniedziałek - Piątek:
7:30-15:30
Biuro Obsługi Klienta 7:00-19:00

     
Godziny otwarcia w sobotę
  Sobota:
8:00-14:00

     
Godziny otwarcia w niedzielę
  Niedziela:
Nieczynne

SZYBKI KONTAKT

     
ikonka adresu
  Adres:

plac Wolności 12
40-078 Katowice

     
numer telefonu
  Telefon:

(32) 259 62 61

     
adres e-mail
  e-mail:
izba@ir.katowice.pl

strony internetowe katowice
Copyright © 2016 | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności
Jesteś naszym 338888 gościem.