A+ A-
2018-01-17Posiedzenie Plenarne Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego

We wtorek, 16 stycznia 2018 roku odbyło się Posiedzenie Plenarne Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Katowicach, które poświęcone było w dużej mierze problematyce przyszłości kształcenia zawodowego w perspektywie wprowadzanej reformy.

W spotkaniu katowickiej WRDS udział wzięła Pani Marzena Machałek, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Podczas spotkania jednomyślnie przyjęto stanowisko Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Katowicach w sprawie kształcenia zawodowego dotyczące m.in. rekomendacji systemowych rozwiązań mających na celu dostosowywanie kształcenia zawodowego do potrzeb pracodawców oraz zintegrowania rynku pracy z rynkiem edukacji zawodowej.

2018-01-17Zmarł Pan Antoni Jagsz

Z wielkim smutkiem informujemy o śmierci śp. Antoniego Jagsza, Przewodniczącego Komisji Egzaminacyjnej Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach w zawodzie kominiarz, Wiceprezesa Korporacji Mistrzów Kominiarskich. Pożegnanie Zmarłego odbędzie się w piątek, 19 stycznia 2018 roku o godzinie 9:30 w Kaplicy przycmentarnej przy Kościele św. Walentego w Bieruniu. Msza święta odbędzie się o godzinie 10:00 w Kościele św. Bartłomieja w Bieruniu (ul. Krakowska 3).

2018-01-15Msza Święta w intencji środowisk gospodarczych

W niedzielę, 14 stycznia 2018 roku w Kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach (ul. Mikołowska 32) odbyło się doroczne Nabożeństwo Eucharystyczne sprawowane w intencji środowisk gospodarczych województwa śląskiego odprawiane przez Arcybiskupa Wiktora Skworca.

W czasie Mszy Świętej odbył się koncert pięknych kolęd w wykonaniu Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” pod dyrekcją Anny Szostak.

2018-01-15V Spotkanie Noworoczne

W piątek, 12 stycznia 2018 roku odbyło się V Spotkanie Noworoczne, którego organizatorem był prof. Jan Klimek Dyrektor Instytutu Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Pan Jan Gogolewski, Prezes Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie.

V Spotkanie Noworoczne uświetnił występ Zespołu Czerwone Gitary.

Podczas spotkania odznaczono Złotym Medalem im. Jana Kilińskiego Pana Jerzego Skrzypczyka i Pana Krzysztofa Dzikowskiego.

Pan Jerzy Skrzypczyk związany jest z Zespołem Czerwone Gitary od samego powstania Zespołu w 1965 roku. Jest autorem muzyki popularnych piosenek tego Zespołu, między innymi: Jeśli tego chcesz, Najpiękniejsze są polskie dziewczyny, czy Gdy ktoś kogoś pokocha.

Pan Krzysztof Dzikowski to, między innymi, polski satyryk, literat, autor tekstów piosenek, które znają wszystkie pokolenia Polaków, chociażby takich jak: Anna Maria, Ciągle pada, Mały książę, Niebo z moich stron, Dozwolone od lat osiemnastu.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia na oficjalnym profilu Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach na Facebooku.

2018-01-09Państwo Danuta i Jan Klimek nominowani w plebiscycie Osobowość Roku 2017!

Z wielką radością informujemy o nominacji Państwa Danuty i Jana Klimek w plebiscycie Dziennika Zachodniego Osobowość Roku 2017!

Prezes Zarządu katowickiej Izby Rzemieślniczej wraz z żoną nominowani są w kategorii BIZNES w powiecie bieruńsko-lędzińskim.

Państwo Klimek, jako właściciele cukierni w Chełmie Śląskim, zostali nominowani za prowadzenie biznesu z ludzką twarzą, angażując się w pomoc różnym kołom i stowarzyszeniom. Pomagają także niepełnosprawnym, o czym świadczą liczne podziękowania za serce i za wsparcie wiszące w ich rzemieślniczej firmie.

Zagłosować można wysyłając SMS pod numer 72355 o treści BD.114 (Koszt SMS-a to 2,46 zł z VAT) - gorąco zachęcamy do wsparcia kandydatury Państwa Klimek!

Państwo Danuta i Jan Klimek

2018-01-09Kurs Pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodów - 19 luty 2018


Zapraszamy na kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu, organizowany przez Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

Rozpoczęcie zajęć odbędzie się w dniu 19 lutego 2018 roku o godzinie 15:00.

Wszystkie osoby, które są zainteresowane uczestnictwem w tej edycji serdecznie zapraszamy do e-mailowego lub telefonicznego zgłaszania udziału w kursie.

W przypadku zgłoszenia dokonanego drogą e-mailową proszę o wskazanie danych personalnych kandydata.

Osoba do kontaktu: Pani Bożena Tarapacz - tel. 32/259 62 61 do 5, wew. 103, e-mail: bozena.tarapacz@ir.katowice.pl .

ZAPRASZAMY!

2018-01-08IV Rzemieślniczy Koncert Noworoczny - Cech Mysłowice

W niedzielę, 7 stycznia 2018 roku Cech Rzemiosł Różnych oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Mysłowicach zorganizował wyjątkowy, IV Rzemieślniczy Koncert Noworoczny.

Koncert zgromadził wielu rzemieślników, przedsiębiorców oraz ich gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele mysłowickiego samorządu, miejskich jednostek i służb mundurowych. Spotkanie było także okazją do podkreślenia znaczenia rzemiosła i małej przedsiębiorczości.

Publiczność została miło zaskoczona przez prof. Jana Klimka, Prezesa Zarządu katowickiej Izby Rzemieślniczej, Starszego mysłowickiego Cechu, który zagrał na akordeonie akompaniując solistom.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia na oficjalnym profilu Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach na Facebooku.

2018-01-03zmarł Pan Henryk Król

Z wielkim smutkiem informujemy o śmierci śp. Henryka Króla, wieloletniego Przewodniczącego Komisji Egzaminacyjnej Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach w zawodzie malarz-tapeciarz.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek, 5 stycznia 2018 roku o godzinie 11:00 w Kaplicy Cmentarnej w Katowicach-Bogucicach (przy Bazylice św. Szczepana i Matki Boskiej Boguckiej - ul. Markiefki 89 w Katowicach).

2017-12-21Życzenia świąteczne


życzenia świąteczne

2017-12-20Spotkanie Opłatkowe Emerytowanych Pracowników Izby

Tradycyjnie już katowicka Izba Rzemieślnicza zaprosiła swoich emerytów do podzielenia się opłatkiem przy wspólnym stole - w środę, 20 grudnia 2017 roku odbyło się Spotkanie Opłatkowe Emerytowanych Pracowników Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze przy rzemieślniczym słodkim poczęstunku.

POBIERZ WIZYTÓWKĘ

kod QR

GODZINY PRACY

     
Godziny otwarcia
  Poniedziałek - Piątek:
7:30-15:30
Biuro Obsługi Klienta 7:00-19:00

     
Godziny otwarcia w sobotę
  Sobota:
8:00-14:00

     
Godziny otwarcia w niedzielę
  Niedziela:
Nieczynne

SZYBKI KONTAKT

     
ikonka adresu
  Adres:

plac Wolności 12
40-078 Katowice

     
numer telefonu
  Telefon:

(32) 259 62 61

     
adres e-mail
  e-mail:
izba@ir.katowice.pl

strony internetowe katowice
Copyright © 2016 | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności
Jesteś naszym 700727 gościem.