A+ A-
2017-10-23Pasowanie na ucznia w rzemiośle - Cech Ruda Śląska

W środę, 25 października 2017 roku o godzinie 10:00 odbędzie się Pasowanie na Ucznia w Rzemiośle organizowane przez Cech Rzemiosł Różnych w Rudzie Śląskiej.

2017-10-23VII Europejski Kongres MŚP oraz Targi Biznes EXPO

W dniach 18-20 października 2017 roku odbył się Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Targi Biznes EXPO, których hasłem przewodnim było 'UWOLNIĆ BIZNES'.

Na stoisku Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach udzielane były informacjie na temat profilu działalności naszej organizacji. Rozmawialiśmy z Uczestnikami wydarzenia na temat kształcenia w rzemiośle, zawodach dających największą szansę na zatrudnienie, korzyściach wynikających z potwierdzenia swoich kwalifikacji czeladniczych oraz mistrzowskich.

Przedstawiliśmy możliwości dofinansowania w ramach Projektu 'Śląski system PSF wsparciem rozwoju MMŚP'.

19 października 2017 roku odbył się Panel 'Kształcenie dualnego sposobem na dobrą pracę', którego partnerem biznesowym była Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.
Podczas Panelu poruszone zostały m.in. tematy edukacji dualnej w obliczu wymogów gospodarki, aktywizacji pracodawców (uczeń jako przyszły pracownik), rola specjalnych stref ekonomicznych w kształceniu młodzieży. Omówione zostały możliwości współpracy szkół zawodowych z pracodawcami (np. staże i praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus+).

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzeniu na oficjalnym profilu Izby na Facebooku.

2017-10-23Egzamin baca/juhas

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach informuje, że w czwartek, 19 października 2017 roku, w Myślenicach odbyła się część teoretyczna egzaminu czeladniczego w zawodach BACA i JUHAS.

Do egzaminu czeladniczego przystąpiło 16 kandydatów w zawodzie juhas, 19 osób zdało egzamin czeladniczy w zawodzie baca.

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach jest jedyną organizacją w Polsce, która potwierdza kwalifikacje czeladnicze oraz mistrzowskie w zawodach baca i juhas. Do tej pory w latach 2013-2017 w katowickiej Izbie Rzemieślniczej potwierdzono kwalifikacje zawodowe 5 juhasom (wszyscy zdawali egzamin czeladniczy) oraz 83 bacom (79 egzaminów czeladniczych oraz 4 egzaminy mistrzowskie).

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia na naszym oficjalnym profilu na Facebooku

2017-10-1650 lat Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

9 października 2017 roku odbyła się uroczysta Inauguracja 50. Roku Akademickiego 2017/18 Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach - Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach była sponsorem wydarzenia.

W ramach wieloletniej, dobrej współpracy śląskiego rzemiosła ze środowiskiem akademickim, katowicka Izba Rzemieślnicza została fundatorem jubileuszowego tortu dla Gości uroczystości.

Tort został przygotowany przez wykwalifikowanego cukiernika, Mistrza w swoim zawodzie, Pana Czesława Kierata, właściciela firmy Roker - piekarnia & cukiernia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia na oficjalnym profilu Izby Rzemieślniczej na Facebooku!

2017-09-28Spotaknie dot. Karty Usługi w Katowicach w dniu 06.10.2017 r. - organizator PARP

Zachęcamy wszystkie instytucje szkoleniowe zainteresowane uzyskaniem wpisu do rejestru Bazy Usług Rozwojowych na szkolenie, które odbędzie się w Katowicach w dniu 6 października 2017 roku. Spotkanie organizowane jest przez PARP.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://rpo.wup-katowice.pl/czytaj/spotkanie_dla_instytucji_szkoleniowych_dotyczace_bazy_uslug_rozwojowych_20170927

2017-09-27Kongres Praktyków Nauk i Biznesu - Wyższa Szkoła Humanitas

Za nami pierwszy dzień III Kongresu Praktyków Nauki i Biznesu Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu!

Byliśmy tam, żeby porozmawiać:
- o tym, dlaczego warto kształcić się w rzemiośle, jakie zawody rzemieślnicze dają największe szanse na znalezienie dobrej pracy,
- o tym, w jaki sposób możesz zgarnąć dotację z funduszy unijnych - w ramach Projektu 'Śląski system PSF wsparciem rozwoju MMŚP' możesz zyskać nawet 80% dofinansowania na szkolenia, doradztwo, egzaminy (w tym czeladnicze i mistrzowskie), studia podyplomowe!

Piekarnia Ciastkarnia KRÓL została wyróżniona nagrodą HumanitAS w kategorii Tradycja podczas Kongresu Praktyków Nauki i Biznesu Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu! Serdecznie gratulujemy!

Jutro (czwartek, 28 września 2017 roku) zapraszamy na II Dzień Kongresu - wśród Prelegentów m.in. Maciej Orłoś, Szymon Hołownia i Agnieszka Kaczorowska!

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach jest Partnerem Kongresu. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdują się na stronie: www.naukanapedza.pl 

2017-09-26Odznaczenia Państwowe dla Rzemieślników

W poniedziałek, 25 września 2017 roku w Westybulu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia orderów i odznaczeń państwowych kilkudziesięciu Osobom z województwa śląskiego szczególnie zasłużonym w różnych dziedzinach życia społecznego, działalności kulturalnej, charytatywnej oraz pracy zawodowej.

Wśród wyróżnionych wymienić można również Osoby związane ze śląskim rzemiosłem oraz współpracujące z katowicką Izbą Rzemieślniczą i zrzeszonymi w niej Cechami Rzemiosł Różnych:
Pan Stanisław Bigaj, właściciel Piekarni Bigaj Stanisław w Jaworznie;
Pan Wojciech Jaśko, właściciel Zakładu Zegarmistrzowskiego w Dąbrowie Górniczej;
Pani Danuta Wiorek, właścicielka Salonu Fryzjerskiego Manhattan w Dąbrowie Górniczej.

Na ręce wszystkich uhonorowanych Osób Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach składa najserdeczniejsze gratulacje oraz wyrazy uznania.

Szczegółowe informacje oraz fotorelacja z wydarzenia znajdują się na stronie: http://www.katowice.uw.gov.pl/aktualnosci/uroczystosc-wreczenia-orderow-i-odznaczen-panstwowych 

2017-09-26Trwa rejestracja na VII Europejski Kongres MŚP

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach uprzejmie przypomina o trwającej rejestracji uczestników na VII Europejski Kongres MŚP.

Jesteś przedstawicielem sektora MŚP? Prowadzisz własną firmę? Weź udział w VII Europejskim Kongresie MŚP! Dołącz do spotkań B2B, sesji, paneli oraz wartościowych warsztatów, znajdź nowych partnerów biznesowych podczas Targów Biznes Expo!

Udział w Kongresie jest bezpłatny - zarejestrować się można na stronie www.rejestracja.ekmsp.eu.

Szczególnie zachęcamy do zapisania się na panel 'System kształcenia dualnego sposobem na dobrą pracę' katowickiej Izby Rzemieślniczej, który odbędzie się 19 października 2017 roku (czwartek) o godzinie 9:00.

Podczas panelu poruszone zostaną następujące tematy:
- Edukacja dualna w obliczu wymogów gospodarki;
- Aktywizacja pracodawców: uczeń jako przyszły pracownik;
- Rola specjalnych stref ekonomicznych w kształceniu młodzieży;
- Jak kształcić ludzi, aby mieli dobrą pracę?;
- Jak szkoły zawodowe mogą współpracować z pracodawcami (staże i praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus+).

2017-09-12Spotkanie Nieformalnej Rady MŚP

We wtorek, 12 września 2017 roku o godzinie 12:00 w siedzibie Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach odbyło się spotkanie Nieformalnej Rady MŚP.

Podczas spotkania Nieformalnej Rady MŚP:
- zaprezentowana została działalność Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach;
- omówiono propozycje konkretnych działań/projektów dedykowanych MŚP bądź mających efekty wspólne dla rozwoju gospodarczego Katowic;
- przedyskutowano zagadnienia związane z oświatą zawodową.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia na Facebooku.

POBIERZ WIZYTÓWKĘ

kod QR

GODZINY PRACY

     
Godziny otwarcia
  Poniedziałek - Piątek:
7:30-15:30
Biuro Obsługi Klienta 7:00-19:00

     
Godziny otwarcia w sobotę
  Sobota:
8:00-14:00

     
Godziny otwarcia w niedzielę
  Niedziela:
Nieczynne

SZYBKI KONTAKT

     
ikonka adresu
  Adres:

plac Wolności 12
40-078 Katowice

     
numer telefonu
  Telefon:

(32) 259 62 61

     
adres e-mail
  e-mail:
izba@ir.katowice.pl

strony internetowe katowice
Copyright © 2016 | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności
Jesteś naszym 581116 gościem.