A+ A-
2017-03-27Wojewódzki Konkurs Uczniów Rzemiosła


26 marca 2017 roku (niedziela) w Miejskim Domu Kultury 'Koszutka' filia 'Dąb' odbył się tegoroczny XXIV Wojewódzki Konkurs Uczniów Rzemiosła.
Do konkursu zgłosiły się 43 osoby z miast województwa śląskiego: Bytomia, Chorzowa, Rudy Śląskiej, Wodzisławia Śląskiego, Katowic, Piekar Śląskich, Mikołowa, Mysłowic, Sosnowca, Tychów, Pszczyny oraz Zabrza.

Młodzi Adepci Rzemiosła konkurowali ze sobą w następujących kategoriach: Fryzjerstwo damskie, fale wyciskane na mokro, fryzura ślubna z długich włosów, plecionka i warkocze oraz fryzjerstwo męskie.

Jury wyłoniło w poszczególnych konkurencjach następujących laureatów:

Fryzjerstwo damskie
I miejsce – Jejkiewicz Magdalena z Bytomia
II miejsce – Ryngiel Beata – Tychy
III miejsce – Dyka Beata - Tychy

Fale wyciskane na mokro
I miejsce – Zybura Agnieszka - Bytom
II miejsce – Dyka Klaudia - Tychy
III miejsce Kurblaum Paulina - Katowice

Fryzura Ślubna z długich włosów
I miejsce – Dyka Klaudia - Tychy
II miejsce – Niklewicz Julia - Katowice
III miejsce – Kuca Paulina - Zabrze

Plecionka i warkocze
I miejsce – Cyroń Dominik - Mikołów
II miejsce – Grychlik Paulina - Wodzisław
III miejsce – Procz Aleksandra - Chorzów

Fryzjerstwo męskie
wyróżnienia – Bogunia Natalia oraz Bajc Anna z Piekar Śląskich

https://katowice.tvp.pl/29667837/26032017-godz-2130
Zapraszamy do obejrzenia reportażu dotyczącego Konkursu w TVP3 Katowice (od minuty 10:18).

2017-03-23Rzeźbiarz w drewnie na antenie TVP3 Katowice


Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach uprzejmie informuje, że w najbliższą niedzielę, 26 marca 2017 roku o godzinie 20:15 na antenie TVP3 Katowice wyemitowany zostanie odcinek cyklu 'Mam świetną pracę' poświęcony zawodowi rzeźbiarz w drewnie - serdecznie zapraszamy do oglądania!

2017-03-23Zebranie założycielskie Stowarzyszenia Biznes-Nauka-Samorząd 'Pro Silesia'


22 marca 2017 roku odbyło się zebranie założycielskie Stowarzyszenia Biznes-Nauka-Samorząd „Pro Silesia”, które ma skupiać podmioty reprezentujące środowiska biznesu, samorządu, nauki i otoczenia biznesu.

Siedzibą stowarzyszenia mają być Katowice, a wśród podmiotów przystępujących do niego znajdą się: miasta Sosnowiec, Rybnik, Katowice, Gliwice i Częstochowa, Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. oraz uczelnie z regionu – Uniwersytet Śląski w Katowicach, Politechnika Śląska, ASP w Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Politechnika Częstochowska, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach i Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej.

Zapraszamy do przeczytania artykułu pod adresem: http://www.slaskie.pl/strona_n.php?jezyk=pl&grupa=10&art=8824 oraz obejrzenia relacji z zebrania założycielskiego w serwisie Youtube pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=_sjPimSU8MU 

2017-03-23Jubileusz 100-lecia Cechu Rzemiosł Różnych w Dąbrowie Górniczej

19 marca 2017 roku (niedziela) Cech Rzemiosł Różnych w Dąbrowie Górniczej obchodził Jubileusz 100-lecia powstania - stulecie zorganizowanego ruchu rzemieślniczego w Dąbrowie Górniczej skłania do wielu refleksji, obchody Jubileuszu uświetnił występ zespołu Czerwone Gitary.

Dzięki uprzejmości Pana Szymona Brodackiego z Krajowego Cechu Fotografów zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia na oficjalnym profilu Izby Rzemieślniczej na Facebooku https://www.facebook.com/IRMSPKatowice.

http://www.dziennikzachodni.pl/strefa-biznesu/a/cech-rzemiosl-roznych-w-dabrowie-gorniczej-ma-100-lat-rzemieslnicy-swietowali-wideo-zdjecia,11898399/
Zapraszamy do przeczytania artykułu o niedzielnych obchodach dąbrowskiego Cechu w serwisie Dziennik Zachodni.

2017-03-20Podpisanie Umowy Partnerstwa Lokalnego z Powiatowymi Urzędami Pracy

20 marca 2017 roku podpisana została Umowa Partnerstwa Lokalnego pomiędzy Powiatowymi Urzędami Pracy z terenu działania katowickiej Izby Rzemieślniczej a Izbą Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z podpisania umowy na oficjalnym profilu Izby Rzemieślniczej na Facebooku https://www.facebook.com/IRMSPKatowice

2017-03-18Uroczystości Partonalne św. Józefa i św. Klemensa - Patronów Rzemieślników


Dzisiaj (sobota, 18 marca) o godzinie 16:30 w kościele pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej – Kochłowicach odbędą się coroczne uroczystości związane z dniem św. Józefa i św. Klemensa - są to patroni Rzemieślników. Organizatorem wydarzenia jest Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Rudzie Śląskiej.

2017-03-17Monter Pianin i Fortepianów na antenie TVP3 Katowice


Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach uprzejmie informuje, że w najbliższą niedzielę, 19 marca 2017 roku o godzinie 20:15 na antenie TVP3 Katowice wyemitowany zostanie odcinek cyklu 'Mam świetną pracę' poświęcony zawodowi monter pianin i fortepianów - serdecznie zapraszamy do oglądania!

2017-03-15Warsztaty 'Rzemiosło w EFS' 14 i 15 marca 2017 roku


W dniach 14 i 15 marca 2017 roku w siedzibie Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach odbywają się warsztaty szkoleniowo-informacyjne 'Rzemiosło w EFS' organizowane przez Związek Rzemiosła Polskiego. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pierwszego dnia warsztatów na oficjalnym profilu Izby Rzemieślniczej na Facebooku https://www.facebook.com/IRMSPKatowice.

2017-03-14Kurs masażu


Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach informuje, że prowadzi nabór do kolejnej edycji kursów Masażu I stopnia z odnową biologiczną i Masażu specjalistycznego.

Zajęcia odbywają się w siedzibie Izby Rzemieślniczej w godz. 15:00 – 19:30, raz lub dwa razy w tygodniu.

Zajęcia odbywają się w tygodniu, terminy ustalane są ze słuchaczami na spotkaniu organizacyjnym.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o telefoniczne zgłaszanie chęci udziału w kursie do dnia 31 marca 2017 roku - tel. 32 259 62 61 wew. 103.

2017-03-07Zmiany w opłatach za egzaminy poprawkowe


Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach informuje, że na posiedzeniu w dniu 6 marca 2017 roku Zarząd katowickiej Izby podjął uchwałę dotyczącą zasad naliczania należności za egzaminy poprawkowe. Zgodnie z ustawą o rzemiośle opłata za egzamin poprawkowy wynosi 50% opłaty należnej za egzamin (opłacanej za pierwszy termin egzaminu). Zgodnie z podjętą uchwałą Zarządu opłata ta może zostać obniżona w przypadku, gdy dochody na członka rodziny nie przekraczają minimum socjalnego (warunek: wypełniona 2 strona wniosku o dopuszczenie do egzaminu czeladniczego poprawkowego - § 1). Opłata wynosi: za część teoretyczną (test lub egzamin ustny, lub jedno i drugie) – 25% wpłaconej taksy egzaminacyjnej; za część praktyczną (bez względu na ilość nie zaliczonych zadań) – 25% wpłaconej taksy egzaminacyjnej.

Do pobrania:
1. Wniosek o dopuszczenie do egzaminu poprawkowego czeladniczego
2. Wniosek o dopuszczenie do egzaminu poprawkowego mistrzowskiego

POBIERZ WIZYTÓWKĘ

kod QR

GODZINY PRACY

     
Godziny otwarcia
  Poniedziałek - Piątek:
7:30-15:30
Biuro Obsługi Klienta 7:00-19:00

     
Godziny otwarcia w sobotę
  Sobota:
8:00-14:00

     
Godziny otwarcia w niedzielę
  Niedziela:
Nieczynne

SZYBKI KONTAKT

     
ikonka adresu
  Adres:

plac Wolności 12
40-078 Katowice

     
numer telefonu
  Telefon:

(32) 259 62 61

     
adres e-mail
  e-mail:
izba@ir.katowice.pl

strony internetowe katowice
Copyright © 2016 | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności
Jesteś naszym 338889 gościem.