A+ A-
2017-06-13Media o Jubileuszu 95-lecia Izby Rzemieślniczej

Obchody Jubileuszu 95-lecia powstania naszej organizacji dopełniła uroczysta Msza Święta w intencji śląskiego rzemiosła pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Arcybiskupa Wiktora Skworca, Metropolity Katowickiego, która odbyła się w niedzielę, 11 czerwca 2017 roku o godzinie 12:00 w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach (ul. Plebiscytowa 49A).

Msza Święta była transmitowana na antenie Radio eM 107,6 Fm.

Bezpośrednio po Mszy Świętej odbył się Piknik Rzemieślniczy w Restauracja Łania w Parku Śląskim.

Napisali o nas:
TVP3 Katowice (link)
Radio eM (link)

2017-06-13Walne Zgromadzenie Parlamentu Hanzeatyckiego w Gdańsku

W dniach 12-13 czerwca 2017 roku w Gdańsku odbywa się Walne Zgromadzenie Parlamentu Hanzeatyckiego (Hanse Parlament), którego Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach jest członkiem. Wydarzenie połączone jest z Konferencją Edukacyjną 'Mistrzowie tworzą przyszłość - nowe drogi kształcenia przedsiębiorców i kadr kierowniczych dla MŚP'.

2017-06-10Uroczyste obchody Jubileuszu 95-lecia katowickiej Izby Rzemieślniczej


W sobotę, 10 czerwca 2017 roku odbędzie się Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Pierwszy termin zaplanowany jest na godzinę 10:30, drugi termin na godzinę 11:00.

Obchody Jubileuszu 95-lecia powstania naszej organizacji dopełni uroczysta Msza Święta w intencji śląskiego rzemiosła pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Arcybiskupa Wiktora Skworca, Metropolity Katowickiego, która odbędzie się w niedzielę, 11 czerwca 2017 roku o godzinie 12:00 w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach (ul. Plebiscytowa 49A). Msza Święta będzie transmitowana na antenie Radio eM 107,6 Fm.

Bezpośrednio po Mszy Świętej odbędzie się Piknik Rzemieślniczy w Restauracja Łania w Parku Śląskim.

Walne Zgromadzenie - slajd otwierający

2017-06-07Warsztaty Rzemiosło w EFS w Gdyni

W dniach 6-7 czerwca 2017 roku odbyło się ostatnie już spotkanie, z cyklu warsztatów szkoleniowo-informacyjnych w ramach projektu 'Rzemiosło w EFS'. Szkolenie dedykowane jest dla członków komitetów monitorujących i ich zastępców oraz przedstawicieli izb nie reprezentowanych w komitetach.

W programie warsztatów było m.in. omówienie zmian w PO Wiedza Edukacja Rozwój na bazie zmodyfikowanej Umowy Partnerstwa na lata 2014-2020 oraz dyskusja na temat zasad wdrożenia systemu zarządzania relacjami przez Związek Rzemiosła Polskiego i Izby Rzemieślnicze

2017-06-06Moja Szkoła - Moja Przyszłość na antenie TVP 3

W ogólnopolskim paśmie TVP3 ruszyła emisja 16-odcinkowego cyklu reportaży promującego szkolnictwo branżowe. To wspólna inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej i TVP 3.

W dniach 5-14 czerwca i 16-21 czerwca 2017 roku zapraszamy do obejrzenia kilkunastominutowych reportaży przedstawiających wybrane zawody. Na tych kierunkach będą mogli uczyć się uczniowie m.in. w nowych szkołach branżowych. To doskonała podpowiedź dla tych, którzy jeszcze nie podjęli ostatecznej decyzji o wyborze swojej ścieżki edukacyjnej.

1 września 2017 roku uczniowie rozpoczną naukę w szkole branżowej I stopnia i po jej ukończeniu otrzymają dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Dyplom może stać się przepustką do wykonywania zawodu lub kontynuowania edukacji w szkole branżowej II stopnia. Po jej ukończeniu uczeń otrzyma takie samo świadectwo dojrzałości jak uczeń liceum ogólnokształcącego i będzie mógł się ubiegać o przyjęcie na dowolny kierunek studiów.

Koncepcja dwustopniowej szkoły zawodowej zakłada, że wiedza i umiejętności zawodowe w równym stopniu, jak kształcenie ogólne, powinny dać możliwość uzyskania wykształcenia na poziomie średnim, a w dalszej kolejności również wyższym.

Powstanie szkół branżowych jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez pracodawców, którzy kładą większy nacisk na konieczność dostosowania kształcenia zawodowego do realnych potrzeb gospodarki.

2017-06-05Walne Zgromadzenie Cechu w Tychach

W poniedziałek, 5 czerwca 2017 roku, odbyło się Walne Zgromadzenie Cechu Rzemiosł Różnych w Tychach. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Cechu: http://cech.tychy.pl/ 

2017-06-05Nowe godziny otwarcia Izby

Uprzejmie informujemy, że Punkt Terenowy Projektu Śląski system PSF wsparciem rozwoju MŚP działający w siedzibie Partnera Projektu (Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach) jest otwarty również w każdą sobotę w godzinach 8:00-14:00. Serdecznie zapraszamy!

www.szkolenia.wst.pl 

2017-05-31Finał XVII edycji Konkursu wiedzy o zasadach BHP

W środę, 31 maja 2017 roku, Zespół Oświaty Zawodowej i Problematyki Społecznej Związku Rzemiosła Polskiego we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy zorganizowali Finał XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o zasadach BHP dla uczniów z zakładów rzemieślniczych pn. „Bezpiecznie od startu”.

Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu podstawowych przepisów prawnej ochrony pracy oraz zasad BHP wśród uczniów zawodu w rzemiośle. Adresowany jest do uczniów rzemiosła, czyli młodocianych pracowników zatrudnionych w celu przygotowania zawodowego w zakładach rzemieślniczych oraz uczniów odbywających praktykę u rzemieślników.

2017-05-30Walne Zgromadzenie Cechu w Rudzie Śląskiej

We wtorek, 30 maja 2017 roku, odbyło się Walne Zgromadzenie Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Rudzie Śląskiej.

2017-05-30Spotkanie z Ochotniczymi Hufcami Pracy

We wtorek, 30 maja 2017 roku, odbyło się spotkanie Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach oraz Śląskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy. Na spotkaniu przedstawione zostały działania podejmowane przez OHP na rzecz kształcenia zawodowego oraz wzajemne oczekiwania dotyczące współpracy w dziedzinie oświaty zawodowej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia na oficjalnym profilu Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach pod adresem: https://www.facebook.com/IRMSPKatowice 

POBIERZ WIZYTÓWKĘ

kod QR

GODZINY PRACY

     
Godziny otwarcia
  Poniedziałek - Piątek:
7:30-15:30
Biuro Obsługi Klienta 7:00-19:00

     
Godziny otwarcia w sobotę
  Sobota:
8:00-14:00

     
Godziny otwarcia w niedzielę
  Niedziela:
Nieczynne

SZYBKI KONTAKT

     
ikonka adresu
  Adres:

plac Wolności 12
40-078 Katowice

     
numer telefonu
  Telefon:

(32) 259 62 61

     
adres e-mail
  e-mail:
izba@ir.katowice.pl

strony internetowe katowice
Copyright © 2016 | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności
Jesteś naszym 470941 gościem.