A+ A-
2017-08-04Kurs Pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodów - 29 sierpień 2017

Zapraszamy na kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu, organizowany przez Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Termin realizacji 29 sierpień 2017 godz. 15.00.Wszystkie osoby, które są zainteresowane uczestnictwem w tej edycji serdecznie zapraszamy do e-mailowego lub telefonicznego zgłaszania udziału w kursie. W przypadku zgłoszenia dokonanego drogą e-mailową proszę o wskazanie danych personalnych kandydata. Osoba do kontaktu: Bożena Tarapacz - tel. 32/259 62 61 do 5, wew. 103, e-mail: bozena.tarapacz@ir.katowice.pl

2017-08-02Audycja w Radio eM - Projekt 'Adepci Śląskiego Rzemiosła' oraz 'Śląski system PSF wsparciem rozwuju MŚP'

Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godzinie 10:00 do wysłuchania audycji w Radio eM 107,6 Fm, podczas której przedstawione zostaną projekty „Adepci Śląskiego Rzemiosła” oraz „Śląski system PSF wsparciem rozwoju MŚP”, realizowane przez Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Wśród zaproszonych gości można będzie posłuchać m.in. Panią Beatę Białowąs, Dyrektora Naczelnego Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach oraz Panią Monikę Dudek Kierownika Działu Projektów Europejskich.

2017-07-28Trwa rekrutacja do Projektu Adepci Śląskiego Rzemiosła!

Nadal rekrutujemy do Projektu 'Adepci Śląskiego Rzemiosła'!

Co zyskujesz?

Otrzymujesz miesięczne wynagrodzenie w wysokości 997,40 zł
Uczysz się zawodu pod okiem fachowca/mistrza
Masz możliwość otrzymania świadectwa czeladniczego
Masz gwarancję zatrudnienia po zakończenia nauki

Jesteś zainteresowany?
Napisz do nas na Facebooku, zadzwoń (32 259 62 61), napisz e-maila (projekty@ir.katowice.pl) lub po prostu przyjdź do nas (plac Wolności 12, 40-078 Katowice) - pomożemy!

2017-07-28Interaktywny dokument o Krzysztofie Niesporku

https://silesion.pl/inte…/nikiszniesporkadokument/index.html

Dzisiaj odbyła się premiera interaktywnego dokumentu, którego Bohaterem jest śp. Krzysztof Niesporek - artysta fotografik, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych oraz zbiorowych, wieloletni Starszy Krajowego Cechu Fotografów oraz Przewodniczący Komisji Egzaminacyjnej przy Izbie Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach w zawodzie fotograf.

W reportażu wystąpiła Pani Beata Białowąs, Dyrektor Naczelny katowickiej Izby Rzemieślniczej, która opowiedziała o legendarnym Rzemieślniku, Artyście i Reporterze.

Serdecznie zapraszamy do interaktywnego spaceru po Dzielnicy Nikiszowiec oraz do poznania niezwykłej historii wyjątkowego Człowieka...

2017-07-26Polska Smakuje

Jesteś rolnikiem lub lokalnym producentem żywności i szukasz nabywców swoich produktów?

Agencja Rynku  Rolnego udostępnia stronę internetową www.polskasmakuje.pl i darmową aplikację Polska Smakuje, dzięki której konsumenci będą mogli znaleźć w sieci lokalnych wytwórców żywności. Aplikacja gromadzi informacje o lokalnych rolnikach i wytwórcach regionalnych produktów spożywczych. Każdy, kto produkuje żywność zgodnie z systemami jakości, działa w ramach rolniczego handlu detalicznego, może założyć własny profil, na którym zamieści informacje o swojej ofercie oraz dane kontaktowe. Profil może być na bieżąco uzupełniany, a zdjęcia  produktów zostaną zamieszczone przy opisie. Dzięki temu konsumenci, którzy coraz częściej i chętniej szukają zdrowej regionalnej żywności, będą mogli jednym kliknięciem odnaleźć lokalnych producentów.  

Producencie, chcesz dotrzeć do konsumentów?

Zarejestruj się już teraz Nasze działania kierujemy w pierwszej kolejności do wytwórców produktów certyfikowanych w ramach krajowych i unijnych systemów jakości, lokalnych producentów mających w swojej ofercie wyroby regionalne, rolników, którzy wytwarzają w swoich gospodarstwach produkty żywnościowe, a także do innych podmiotów produkujących zdrową i tradycyjną żywność. Zapraszamy do zarejestrowania się na stronie www.polskasmakuje.pl, na której mogą Państwo prezentować swoje produkty. Aplikacja jest darmowa i w trakcie jej użytkowania nie będą pobierane żadne opłaty.

O aplikacji Polska Smakuje będzie tego lata głośno…

Chcemy zbudować platformę komunikacji pomiędzy producentami polskiej żywności a konsumentami, którzy taką żywność cenią i jej poszukują. Dlatego już na okres wakacji zaplanowana została kampania promocyjna. Wszystkich podróżujących latem po kraju będziemy zachęcać do szukania polskich lokalnych specjalności i tym samym – do korzystania z aplikacji.  W naszej aplikacji chcemy zebrać jak największą liczbę rolników i lokalnych producentów żywności. Zależy nam, aby były w niej reprezentowane wszystkie regiony, i dlatego już tego lata pochwalmy się bogactwem regionalnej kuchni i pokażmy konsumentom, gdzie Polska smakuje.

2017-07-17Zaktualizowany wykaz komisji egzaminacyjnych

Wykaz zawodów rzemieślniczych, w których katowicka Izba Rzemieślnicza przeprowadza egzaminy został zaktualizowany o zawód kelner (kod 513 101).

Pełen wykaz dostępny jest na stronie: link - kliknij.

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach przeprowadza egzaminy czeladnicze i mistrzowskie w 76 zawodach.

2017-07-11Egzaminy w zawodzie KELNER

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że na swym ostatnim posiedzeniu Zarząd katowickiej Izby Rzemieślniczej powołał komisję egzaminacyjną czeladniczo-mistrzowską w zawodzie KELNER.

Odbyły się już dwa robocze spotkania członków komisji, w celu przygotowania zadań praktycznych, pytań i testów oraz ustalenia kryteriów oceniania.

Zakładamy, że pierwszy egzamin w tym zawodzie odbędzie się w drugiej połowie września.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o upowszechnienie informacji o możliwości uzyskania w katowickiej Izbie Rzemieślniczej tytułu czeladnika lub mistrza w zawodzie kelner.

Z wyrazami szacunku
Maria Barczak-Ostojska
Kierownik Działu Oświaty i Kwalifikacji Zawodowych

2017-07-11Nowy wykaz zawodów refundowanych

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach informuje, że w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego z dnia 07 lipca 2017 roku, pod pozycją 4167, został opublikowany nowy wykaz zawodów refundowanych, który będzie obowiązywał od 01 września 2017 roku:

http://dzienniki.slask.eu/ActDetails.aspx?year=2017&poz=4167

2017-07-10Posiedzenie Plenarne WRDS

W poniedziałek, 10 lipca 2017 roku odbyło się Posiedzenie Plenarne Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, zwołane z inicjatywy katowickiej Izby Rzemieślniczej. Spotkanie poświęcone było kształceniu zawodowemu w kontekście reformy edukacji.

2017-06-30Kurs Fal i Pierścieni

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję kursu Fal i Pierścieni, który jest organizowany przez Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

Planowany termin dwóch spotkań to: 12 lipca 2017 roku i 26 lipca 2017 roku godzinie 11:00 w siedzibie  Izby (plac Wolności 12, 40-078 Katowice) - salka fryzjerska.

Wszystkie osoby, które są zainteresowane udziałem serdecznie zapraszamy do e-mailowego (izba@ir.katowice.pl) lub telefonicznego (32 259 62 61 wew. 102 lub 103) zgłaszania się.

ZAPRASZAMY!

POBIERZ WIZYTÓWKĘ

kod QR

GODZINY PRACY

     
Godziny otwarcia
  Poniedziałek - Piątek:
7:30-15:30
Biuro Obsługi Klienta 7:00-19:00

     
Godziny otwarcia w sobotę
  Sobota:
8:00-14:00

     
Godziny otwarcia w niedzielę
  Niedziela:
Nieczynne

SZYBKI KONTAKT

     
ikonka adresu
  Adres:

plac Wolności 12
40-078 Katowice

     
numer telefonu
  Telefon:

(32) 259 62 61

     
adres e-mail
  e-mail:
izba@ir.katowice.pl

strony internetowe katowice
Copyright © 2016 | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności
Jesteś naszym 507711 gościem.