A+ A-
2017-11-20Targi Opakowań ExpoOPAKOWANIA


Przypominamy, że dniach 21-22 listopada 2017, w Centrum Targowo – Wystawienniczym Expo Silesia w Sosnowcu, odbędą się premierowe Targi Opakowań ExpoOPAKOWANIA.

Podczas targów m.in.:
BIZNESmeeting. Sesja Spotkań B2B,
prezentacja maszyn i urządzeń do produkcji opakowań,
prezentacja gotowych produktów,
możliwość pozyskania nowych kontraktów,
możliwość zapoznania się z innowacyjnymi rozwiązaniami z branży,
prezentacja firm, organizacji, instytucji oraz wydawnictw specjalistycznych związanych z produkcją i technologią opakowań, etykiet, druku i recyklingu.

Tej wyjątkowej edycji Targów Opakowań towarzyszyć będą dwa Seminaria: ”Opakowania w Przemyśle” oraz „Współczesne opakowania - perspektywy rozwoju'.

Wstęp na targi i seminaria jest bezpłatny po dokonaniu rejestracji on-line na stronie www.expoopakowania.pl

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach objęła wydarzenie Honorowym Patronatem.

2017-11-08The European Vocational Skills Week 2017 w Chorzowie

Zespół Szkół Technicznych nr 2 im. Mariana Batko w Chorzowie po raz drugi staje się częścią międzynarodowego wydarzenia, którego celem jest promowanie pozytywnego wizerunku kształcenia i szkolenia zawodowego.

Podczas Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych w auli im. Ks. Jana Machy odbędzie się konkurs „Twój talent – twoim przyszłym zawodem” wpisany w interaktywną mapę Europy pod nazwą „Your talent – your future profession”.

Młodzież z okolicznych gimnazjów będzie miała okazję odkryć swoje talenty w jednej z pięciu kategorii: mechanicznej, samochodowej, piekarniczo – cukierniczej, fryzjerskiej oraz fotograficznej.

Zadania konkursowe zostały przygotowane w ścisłej współpracy z przedsiębiorcami zaangażowanymi w kształcenie uczniów w zawodach rzemieślniczych i technicznych. Patronat Honorowy nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Chorzów, Rektor Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach, Cech Rzemieślników, Handlowców i Przedsiębiorców w Chorzowie, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Oddział w Gliwicach oraz przedsiębiorstwo Delta Plus w Chorzowie.

Wydarzenie odbędzie się 23 listopada 2017 roku w auli Zespołu Szkół Technicznych nr 2 w Chorzowie (ul. Powstańców 6a).

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia znajdują się na stronie internetowej szkoły www.zstnr2.pop.pl
Warto dodać, że na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

2017-11-07Konferencja Fundusze Unijne dla Firm - 15 listopada 2017

Śląskie Centrum Przedsiębiorczości zaprasza na konferencję: FUNDUSZE UNIJNE DLA FIRM - znajdź wsparcie na rozwój biznesu

Data: 15 listopada 2017 roku
Miejsce: Hotel Altus Prestige, Katowice, ul. Uniwersytecka 13
Czas trwania: 10.00 – 15.30

Myślisz o rozwoju swoim i swojej firmy? Szukasz wsparcia finansowego? Poszukujesz terenów inwestycyjnych lub partnerów zagranicznych? Weź udział w interesujących WYKŁADACH i PANELACH DYSKUSYJNYCH  z udziałem ekspertów z zakresu wdrażania innowacji, współpracy nauki i biznesu, przedsiębiorczości i oferty funduszy europejskich dla firm.

W ramach „PRZESTRZENI INFORMACYJNEJ”:
- ZAPYTAJ O WSPARCIE UNIJNE U ŹRÓDŁA;
- SKONSULTUJ POMYSŁ NA ROZWÓJ;
- NAWIĄŻ WSPÓŁPRACĘ BADAWCZĄ;
- POZNAJ MOŻLIWOŚCI  KOOPERACJI Z PARTNERAMI ZAGRANICZNYMI;
- SPRAWDŹ  OFERTĘ TERENÓW INWESTYCYJNYCH.

Udział w konferencji i towarzyszących jej panelach dyskusyjnych jest bezpłatny.
Szczegóły na stronie www.scp-slask.pl

Szczegółowych informacji w imieniu Organizatora udzielają pracownicy Wydziału informacji i Promocji ŚCP: Adriana Witkowska – Konieczny: adriana.witkowska@scp-slask.pl,
Krzysztof Winter: krzysztof.winter@scp-slask.pl,
Jarosław Ziewiec: jaroslaw.ziewiec@scp-slask.pl.
Tel.: (32)743 91 71, (32)743 91 77

2017-11-06XII Ogólnopolski Kongres Optyków KRIO 16-19 listopada 2017 roku

Serdecznie zapraszamy na XII Ogólnopolski Kongres Optyków KRIO i towarzyszącej Kongresowi wystawie optycznej OPTYKA 2017 - wydarznie odbędzie się w Hotelu Gołębiewski w Wiśle w dniach 16-19 listopada 2017 roku.

Ogólnopolskie spotkania optyków, w swoim założeniu, mają służyć takim celom jak:
utrwalanie więzi środowiskowych, poprzez umożliwienie uczestnikom pochodzącym z różnych rejonów kraju, spotkania w jednym miejscu,
podnoszenie poziomu kwalifikacji i świadomości zawodowej, poprzez organizowanie spotkań, prelekcji, prezentacji, wykładów, konsultacji,
umożliwienie zapoznania się z najnowszymi technologiami oraz produktami oferowanymi przez producentów i firmy dystrybucyjne, poprzez organizację wystaw optycznych, towarzyszących spotkaniom,
stworzenie forum do wzajemnej wymiany opinii i doświadczeń.

Ogólnopolski Kongres Optyków Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej to wydarzenie integrujące środowisko optyków - daje możliwość spędzić wspólnie czas łącząc cele zawodowe z odpoczynkiem.

W programie Kongresu m.in. blok konferencyjno-seminaryjny, Forum Optyków, podczas którego poruszone zostaną bieżące sprawy. Szczegółowy program XII Kongresu KRIO dostępny jest na stronie: www.kongreskrio.pl.

2017-11-06IV Otwarty Konkurs Fryzjerski Kolorowe Nożyczki

5 listopada w Cechu Rzemieślników Małej i Średniej Przedsiębiorczości oraz Pracodawców w Zabrzu (ul. Wolności 330) odbył się IV Otwarty Konkurs Fryzjerski dla uczniów szkół zawodowych.

Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: damska fryzura wieczorowa z elementami plecionek i warkoczy oraz męskie strzyżenie klasyczne z modelowaniem. Głównym celem konkursu jest zachęcenie uczestników do doskonalenia umiejętności zawodowych oraz systematycznej nauki i pogłębiania wiedzy. Impreza była również znakomitą okazją do integracji środowiska rzemieślniczego, a także zaszczepienia w młodzieży zasad zdrowej rywalizacji. W dwóch konkurencjach wzięło udział 30 zawodników. Zwycięzcy konkursu otrzymali Nagrodę Specjalną - Kolorowe Nożyczki Cechu, a także nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów, branżę fryzjerską oraz Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

Laureaci konkursu w kategorii czesania damskiego:
I miejsce: Hełmecka Angelika – mistrz szkolący Iwona Hełmecka (O mały włos),
II miejsce: Kochny Roksana – mistrz szkolący Danuta Karpiuk (Studio Danute),
III miejsce: Worach Judyta - mistrz szkolący Małgorzata Ditrich (U Gosi).

Laureaci konkursu w kategorii czesania męskiego:
I miejsce: Worach Judyta – mistrz szkolący Małgorzata Ditrich (U Gosi),
II miejsce: Woźniak Aleksandra – mistrz szkolący Katarzyna Kleba (Kalamis),
III miejsce: Pnioczyńska Wiktoria – mistrz szkolący Justyna Biel oraz Aneta Foik (Estetica s.c.).

Wszystkim Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!

2017-11-06Już 15 listopada odbędą się Targi PulsHR Day

Już 15 listopada 2017 roku odbędzie się Puls HR Day - wyjątkowe wydarzenie dedykowane polskiemu rynkowi pracy.

Ciekawa tematyka i wysoki poziom debat pozwolą na dostarczenie solidnej dawki wiedzy, która dla uczestników stanowi nie tylko źródło inspiracji, ale również pomaga im zmierzyć się z wyzwaniami, z jakimi sektor mierzy się na co dzień. Konferencja PulsHR_DAY to także świetna okazja do networkingu. Można spotkać się z prezesami firm i doświadczonymi menedżerami z branży HR.

Podczas konferencji PulsHR_DAY w Katowicach spotkają się nie tylko pracodawcy, branża HR oraz decydenci ze świata administracji i samorządu, będzie to też okazja do czerpania wzorców od najlepszych – to tutaj będzie można poznać i posłuchać ludzi, którzy odnieśli różne, niekwestionowane sukcesy. Z odwiedzającymi Międzynarodowe Centrum Kongresowe podzielą się swoimi historiami, zaprezentują różne spojrzenia na rynek pracy i możliwości rozwoju kariery.

Konferencji PulsHR_DAY towarzyszyć będą także nagrody dla najlepszych pracodawców w Polsce – TOP 10 Pracodawców w Polsce , którzy łączą wpływ na rozwój gospodarczy regionu z ważną rolą na rynku pracy. Z racji tego, że wydarzenie odbywa się na Śląsku, wyłonione zostanie również Top 5 Pracodawców Województwa Śląskiego.

Integralną częścią wydarzenia będą Targi pracy, kariery i rozwoju osobistego, które będą świetną okazją do znalezienia nowych pracowników oraz miejscem do networkingu i platformą dialogu z młodym pokoleniem – studentami, absolwentami, którzy wkraczają na rynek pracy. Uczestnicy będą mieli szansę spotkać się z prestiżowymi pracodawcami, otrzymać odpowiedzi na nurtujące ich pytania, posłuchać inspirujących historii.

Więcej informacji na www.pulshr.pl/konferencje/ 

2017-11-02Targi Puls HR Day - już 15 listopada!

Jesteś studentem? Absolwentem? Szukasz pracy, stażu i możliwości zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych?

Weź pracę w swoje ręce! Przyjdź 15 listopada 2017 roku do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach na Targi Puls HR Day!

W programie Targów m.in.:
Szkolnictwo branżowe na starcie,
Pierwsze koty za płoty: debiutancki rok dla szkół branżowych,
Dostosowanie szkół branżowych do potrzeb pracodawców,
Współpraca szkół i biznesu w praktyce,
Praktyczne i potrzebne - najbardziej poszukiwane zawody, Reforma szkolnictwa - szkolnictwo zawodowe,
Kadra pilnie poszukiwana – najbardziej deficytowe branże, powody.

Zapraszamy również na prezentację Pani Beaty Białowąs, Dyrektora Naczelnego Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach: Cieśla, lutnik, tapicer: Ginące zawody czy szansa na znalezienie niszy?

Nie czekaj! Weź pracę w swoje ręce i zarejestruj się na www.pulshr.pl/day
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

2017-11-02IV Otwarty Konkurs Fryzjerski 'Kolorowe Nożyczki Cechu'

W niedzielę, 5 listopada 2017 roku odbędzie się IV Otwarty Konkurs Fryzjerski 'Kolorowe Nożyczki Cechu' organizowany przez Cech Rzemieślników Małej i Średniej Przedsiębiorczości oraz Pracodawców w Zabrzu.

Celem konkursu jest promowanie zasad zdrowej konkurencji wśród uczniów Branżowych Szkół I-go stopnia, promowanie nauki zawodu (fryzjer), zachęcanie uczniów do podwyższania swoich umiejętności, integracja wśród uczniów i pracodawców. 

2017-10-31Rozstrzygnięcie ofert w Projekcie Adepci Śląskiego Rzemiosła

Rozstrzygnięcie ofert w Projekcie Adepci Śląskiego Rzemiosła 
Informacja o wybranych wykonawcach 31 października 2017 roku:

PROTOKÓŁ Z DNIA 31.10.2017 ROKU Dotyczący zapytania ofertowego nr 3/1.2.1/POWR/2017 z dnia 18.10.2017 realizowanego w oparciu o zasadę konkurencyjności
 (plik do pobrania w formacie PDF).

POBIERZ WIZYTÓWKĘ

kod QR

GODZINY PRACY

     
Godziny otwarcia
  Poniedziałek - Piątek:
7:30-15:30
Biuro Obsługi Klienta 7:00-19:00

     
Godziny otwarcia w sobotę
  Sobota:
8:00-14:00

     
Godziny otwarcia w niedzielę
  Niedziela:
Nieczynne

SZYBKI KONTAKT

     
ikonka adresu
  Adres:

plac Wolności 12
40-078 Katowice

     
numer telefonu
  Telefon:

(32) 259 62 61

     
adres e-mail
  e-mail:
izba@ir.katowice.pl

strony internetowe katowice
Copyright © 2016 | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności
Jesteś naszym 700717 gościem.