A+ A-
2017-03-07Optyk Okularowy na antenie Radio eM


Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach serdecznie zaprasza do wysłuchania audycji poświęconej zawodowi OPTYK OKULAROWY w Radio eM, we wtorek, 7 marca 2017 roku o godzinie 9:15. O zawodzie rzemieślniczym opowiadać będzie Pan Jan Witkowski - Wiceprezes Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, Starszy Cechu Rzemieślników oraz Małych i Średnich Przedsiębiorców w Zawierciu, Podstarszy Cechu Optyków w Katowicach oraz Prezes Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej w Warszawie oraz Pani Beata Białowąs, Dyrektor Naczelny katowickiej Izby Rzemieślniczej.

2017-03-02Spotkanie z Powiatowymi Urzędami Pracy


1 marca 2017 roku (środa) odbyło się spotkanie Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach z Powiatowymi Urzędami Pracy z terenu działania katowickiej Izby Rzemieślniczej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia, która dostępna jest na oficjalnym profilu Izby na facebooku www.facebook.com/IRMSPKatowice

2017-02-22Protokół wyboru ofert z dnia 21.02.2017 roku

NFORMACJA O WYBRANYCH WYKONAWCACH

Protokół wyboru ofert z dnia 21.02.2017 roku do zapytania nr 1/1.2.1/POWR/2017 z dnia 09.02.2017 roku, realizowanego  w oparciu o zasadę konkurencyjności na realizację szkoleń zawodowych (Kod CPV: 80.53.00.00-8.) w ramach projektu pt. „Adepci Śląskiego Rzemiosła” (WND-POWR.01.02.01-24-0367/15), w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Priorytetu I.  Osoby młode na rynku pracy. Działania 1.2 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy, Poddziałania 1.2.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego (plik do pobrania).

Plik do pobrania (kliknij)

2017-02-22XVII Edycja - Konkurs BHP


Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach uprzejmie informuje, że organizuje XVII edycję Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych „BEZPIECZNIE OD STARTU” (etap regionalny).

Konkurs przeprowadzany jest w dwóch etapach:
regionalny w dniu: 07 kwietnia 2017 roku o godz. 10:00 – w siedzibie Izby,
ogólnokrajowy w dniu 31 maja 2017 roku – w siedzibie ZRP w Warszawie.

Uprzejmie przypominam, iż zgodnie z pkt. II ppkt. 3 Regulaminu Konkursu Uczestnikami etapu regionalnego Konkursu są pracownicy młodociani zatrudnieni w celu nauki zawodu oraz uczniowie odbywający praktykę w zakładach rzemieślniczych, zgłoszeni przez Cechy i stanowiących dwuosobowe zespoły cechowe. Uprzejmie prosimy o przesyłanie kart zgłoszeniowych uczestników drogą e-mailową na wskazane poniżej adresy poczty elektronicznej bądź faksem w terminie do 27 marca 2017 roku (zgodnie z wytycznymi zawartymi w załączonym regulaminie).

Informacji w sprawie konkursu udzielają: Rozalia Sibera, Laurencja Krenzel oraz Maria Barczak – Ostojska (Dział Oświaty i Kwalifikacji Zawodowych) tel. (32) 259 62 61 wew. 222, 223,
e-mail: maria.ostojska@ir.katowice.pl, rozalia.sibera@ir.katowice.pl oraz laura.krenzel@ir.katowice.pl

Pliki do pobrania:
1. Regulamin konkursu
2. Baza pytań (część 1)
3. Baza pytań (część 2)

2017-02-22Optyk okularowy na antenie TVP3 Katowice


Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach uprzejmie informuje, że w najbliższą niedzielę, 26 lutego 2017 roku o godzinie 20:15 na antenie TVP3 Katowice wyemitowany zostanie odcinek cyklu 'Mam świetną pracę' poświęcony zawodowi optyk okularowy - serdecznie zapraszamy do oglądania!

2017-02-21Kurs Pedagogiczny w marcu 2017 roku


Zapraszamy na kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu, organizowany przez Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

Planowany termin spotkania 17 marca 2017 roku o godzinie 15:00.

Wszystkie osoby, które są zainteresowane uczestnictwem w tej edycji serdecznie zapraszamy do e-mailowego lub telefonicznego zgłaszania udziału w kursie.

W przypadku zgłoszenia dokonanego drogą e-mailową proszę o wskazanie danych personalnych kandydata.

Osoba do kontaktu: Pani Bożena Tarapacz - (32) 259 62 61 wew. 103.

ZAPRASZAMY!

2017-02-17Wystawa 'Krzysztof Niesporek. Wspomnienie.'


Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski oraz Krajowy Cech Fotografów z siedzibą w Katowicach zapraszają 1 marca 2017 o godz 18:30 na wernisaż wystawy 'Krzysztof Niesporek. Wspomnienie'. Wernisaż odbędzie się w Galerii Katowice mieszczącej się w Katowicach przy ul. Św. Jana 10 (II piętro). Wystawę można oglądać do 31 marca 2017 w środy, czwartki i piątki w godzinach od 17:00 do 20:00.

Organizatorem i sponsorem wystawy jest Krajowy Cech Fotografów z siedzibą w Katowicach. Kuratorzy wystawy: Marek Gołąbek, Beata Mendrek, Arkadiusz Ławrywianiec.

Krzysztof Niesporek - artysta fotografik, członek Okręgu Śląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych oraz zbiorowych, wykładowca Szkoły Fotografii Fotoedukacja. Urodził się w 1950 roku w Katowicach-Szopienicah. Zainteresowanie i miłość do fotografii wyniósł z domu rodzinnego – już jego dziadek, Augustyn Niesporek, w 1919 roku założył Studio Fotograficzne. Po ukończeniu szkoły podstawowej Krzysztof podjął więc naukę w Technikum Fototechnicznym w Katowicach-Piotrowicach, gdzie zdał maturę, tym samym zdobywając tytuł Technika Fotografa. W 1971 roku rozpoczął pracę w rodzinnym studio fotograficznym, gdzie w 1974 roku uzyskał tytuł mistrza fotografii. Studio w katowickim Nikiszowcu, cieszące się szczególną renomą, prowadził nieprzerwanie do ostatnich dni.

W wywiadzie dla Gazety Wyborczej w 2014 roku mówił: „Tak naprawdę chciałem zostać fotoreporterem. Bardzo chciałem pracować w 'Panoramie'. Uwielbiałem ten tygodnik. Za jakość papieru, za kolor. W 1971 r. zmarł mój tata. Miałem 21 lat i akurat byłem w wojsku. Wiedziałem, że o pracy w gazecie muszę zapomnieć. Musiałem zająć się zakładem. Tata miał asystentkę, były uczennice. Nie chciałem nikogo zwalniać. Pracy było dużo. Skończyłem szkołę fotograficzną, ale brakowało mi doświadczenia. Pomagała mi mama. Parę rzeczy musiałem spartaczyć, żeby się nauczyć. Również w kontaktach z klientami. Raz przyszła klientka, powiedzmy, niezbyt interesującej urody. Zrobiłem jej zdjęcie do dowodu. Przy odbiorze powiedziała, że nie podoba się jej, jak wyszła. Wypaliłem: 'Jak się fotografuje kapustę, to nie może na zdjęciu być jabłuszko!'. Pani wyszła, trzaskając drzwiami. Od razu tego pożałowałem, zrobiło mi się głupio. Kilkanaście lat później klientka też wzięła zdjęcia niezadowolona. Narzekała, że kiedyś jej dużo lepsze zrobiłem. Przeprosiłem i powiedziałem, że byłem wtedy piętnaście lat młodszy”.

Brał udział w wystawach zbiorowych Okręgu Śląskiego ZPAF np. 60-lecie ZPAF, Granice, Śląskie Tramwaje, Moja Mała Ojczyzna. W Policealnej Szkole Fotograficznej Fotoedukacja Krzysztof Niesporek prowadził zajęcia w ramach pracowni fotografii portretowej i studyjnej. Przygotował też wystawy „Nikisz”, i „Ludzie z Nikiszowca” [odnotował to Andrzej Koniakowski na swojej stronie a także Bogusława Słota w rozmowie na łamach Świata Obrazu], najbardziej interesował go portret i temu pozostał wierny do końca swojej pracy zawodowej i twórczej. Zmarł w wieku 65 lat 15 marca 2016 roku.

2017-02-17Zaproszenie katowickiej Izby do Wojewódzkiej Rady Programowej Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP

Z przyjemnością informujemy, że Wojewódzki Komendant OHP Bogumił Kanik oficjalnie zaprosił Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach do członkostwa w Wojewódzkiej Radzie Programowej Śląskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy w Katowicach.

2017-02-16 Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz


Dzisiaj (czwartek, 16 lutego 2017 roku) o godzinie 12:00 odbyło się uroczyste wręczenie nagród za udział w XXII Edycji Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz! Tematem przewodnim tegorocznego Turnieju było: „W krainie dobranocek'. Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach jst współorganizatorem konkursu.

Zapraszamy do przeczytania artykułu w Dzienniku Zachodnim oraz do obejrzenia galerii zdjęć (pełna fotorelacja dostępna jest na oficjalnym profilu katowickiej Izby Rzemieślniczej na Facebooku https://www.facebook.com/IRMSPKatowice/).

Laureaci Turnieju:
CUKIERNICY:
1 miejsce: Weronika Stec
2 miejsce: Aleksandra Cikała
3 miejsce: Mirosław Mirowski

PIEKARZE:
1 miejsce: Tomasz Sagan
2 miejsce: Róża Zienkiewicz
3 miejsce: Piotr Urbańczyk

2017-02-16Już jutro rozpoczyna się głosowanie - Firma Rodzinna roku 2016

Dziennik Zachodni oraz Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach zapraszają do wzięcia udziału w plebiscycie „Rodzinna Firma Roku 2016 województwa śląskiego.”

strona plebiscytu na stronie Dziennika Zachodniego

Od piątku, 3 lutego można zgłaszać kandydatury firm rodzinnych. Każde ze zgłoszeń powinno zawierać: nazwę firmy, miejscowość, opis firmy, zgodę właściciela na wzięcie udziału w plebiscycie, adres mailowy (do kontaktu w sprawach plebiscytu) oraz zdjęcie w formacie JPG (wielkość do 1 MB).
W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszam do kontaktu z organizatorem (e-mail izba@ir.katowice.pl, numer telefonu (32) 259 62 61).

Pliki do pobrania:
1. Formularz Zgłoszeniowy
2. Regulamin Konkursu

Głosowanie rozpocznie się 17 lutego i potrwa do 20 marca. Na poszczególne przedsiębiorstwa będzie można głosować za pomocą Facebooka, kliknięć na stronie dziennikzachodni.pl oraz SMS-ów. Już 21 marca zbierze się Kapituła Plebiscytu, a laureaci zostaną uhonorowani 1 kwietnia w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Laureaci, a więc pierwsze 3 firmy, otrzymają w nagrodę kampanie reklamowe w naszych mediach, a podczas gali - dyplomy i statuetki. Kapituła Plebiscytu wybierze swojego laureata, który również otrzyma dyplom i statuetkę.

POBIERZ WIZYTÓWKĘ

kod QR

GODZINY PRACY

     
Godziny otwarcia
  Poniedziałek - Piątek:
7:30-15:30
Biuro Obsługi Klienta 7:00-19:00

     
Godziny otwarcia w sobotę
  Sobota:
8:00-14:00

     
Godziny otwarcia w niedzielę
  Niedziela:
Nieczynne

SZYBKI KONTAKT

     
ikonka adresu
  Adres:

plac Wolności 12
40-078 Katowice

     
numer telefonu
  Telefon:

(32) 259 62 61

     
adres e-mail
  e-mail:
izba@ir.katowice.pl

strony internetowe katowice
Copyright © 2016 | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności
Jesteś naszym 338877 gościem.