A+ A-




2017-06-21Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Stowarzyszenia Krupnioki Śląskie

W środę, 21 czerwca 2017 roku odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Stowarzyszenia Krupnioki Śląskie, którego siedziba mieści się przy placu Wolności 12 w Katowicach.

Krupnioki śląskie są jednym z najbardziej tradycyjnych wyrobów wędliniarskich charakterystycznych dla tradycji kulinarnych Śląska.

Dzięki staraniom Stowarzyszenia nazwa krupniok śląski została zarejestrowana przez Komisję Europejską jako Chronione Oznaczenie Geograficzne.

2017-06-21Kongres Sprawozdawczo-Wyborczy Związku Rzemiosła Polskiego

W dniach 21-22 czerwca 2017 roku odbywa się Kongres Sprawozdawczo-Wyborczy Związku Rzemiosła Polskiego. Delegacji z całej Polski spotkali się, aby udzielić absolutorium Zarządowi Związku Rzemiosła Polskiego za dotychczasową działalność i dokonać wyboru nowych władz.

Podczas pierwszego dnia Kongresu Pan Józef Dreinert - Członek Zarządu katowickiej Izby Rzemieślniczej oraz Właściciel salonu fryzjerskiego 'Józef' został uhonorowany specjalną nagrodą z okazji Jubileuszu 60-lecia rzemieślniczej pracy w zawodzie fryzjer.

2017-06-19IV Bieg Rzemieślnika

W sobotę, 17 czerwca 2017 roku społeczność rzemieślnicza po raz czwarty rywalizowała o Puchar Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego podczas Biegu Rzemieślnika organizowanego przez Cech Producentów Żywności z siedzibą w Katowicach. Trasa biegu wynosiła 5 km, najmłodsi uczestnicy mogli się sprawdzić na dystansie 200 metrów. Podczas wydarzenia uczestnicy mogli również skorzystać z szerokiej oferty Food Trucków. Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach objęła wydarzenie Patronatem Honorowym.

2017-06-19III Krajowe Florystyczne Mistrzostwa Regionu Śląsko-Opolskiego

W sobotę, 17 czerwca 2017 roku odbyły się III Krajowe Florystyczne Mistrzostwa Regionu Śląsko-Opolskiego, organizowane przez Stowarzyszenie Florystów Polskich. Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach objęła wydarzenie Honorowym Patronatem.

2017-06-14Zapytanie ofertowe - Śląski system PSF wsparciem rozwoju MMŚP

W związku z realizacją Projektu „Śląski system PSF wsparciem rozwoju MMŚP”, Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach zwraca się z uprzejmą prośbą o wycenę 7 abonamentów telefonicznych wraz z telefonami komórkowymi.

Plik do pobrania (PDF)

2017-06-13Media o Jubileuszu 95-lecia Izby Rzemieślniczej

Obchody Jubileuszu 95-lecia powstania naszej organizacji dopełniła uroczysta Msza Święta w intencji śląskiego rzemiosła pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Arcybiskupa Wiktora Skworca, Metropolity Katowickiego, która odbyła się w niedzielę, 11 czerwca 2017 roku o godzinie 12:00 w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach (ul. Plebiscytowa 49A).

Msza Święta była transmitowana na antenie Radio eM 107,6 Fm.

Bezpośrednio po Mszy Świętej odbył się Piknik Rzemieślniczy w Restauracja Łania w Parku Śląskim.

Napisali o nas:
TVP3 Katowice (link)
Radio eM (link)

2017-06-13Walne Zgromadzenie Parlamentu Hanzeatyckiego w Gdańsku

W dniach 12-13 czerwca 2017 roku w Gdańsku odbywa się Walne Zgromadzenie Parlamentu Hanzeatyckiego (Hanse Parlament), którego Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach jest członkiem. Wydarzenie połączone jest z Konferencją Edukacyjną 'Mistrzowie tworzą przyszłość - nowe drogi kształcenia przedsiębiorców i kadr kierowniczych dla MŚP'.

2017-06-10Uroczyste obchody Jubileuszu 95-lecia katowickiej Izby Rzemieślniczej


W sobotę, 10 czerwca 2017 roku odbędzie się Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Pierwszy termin zaplanowany jest na godzinę 10:30, drugi termin na godzinę 11:00.

Obchody Jubileuszu 95-lecia powstania naszej organizacji dopełni uroczysta Msza Święta w intencji śląskiego rzemiosła pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Arcybiskupa Wiktora Skworca, Metropolity Katowickiego, która odbędzie się w niedzielę, 11 czerwca 2017 roku o godzinie 12:00 w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach (ul. Plebiscytowa 49A). Msza Święta będzie transmitowana na antenie Radio eM 107,6 Fm.

Bezpośrednio po Mszy Świętej odbędzie się Piknik Rzemieślniczy w Restauracja Łania w Parku Śląskim.

Walne Zgromadzenie - slajd otwierający

2017-06-07Warsztaty Rzemiosło w EFS w Gdyni

W dniach 6-7 czerwca 2017 roku odbyło się ostatnie już spotkanie, z cyklu warsztatów szkoleniowo-informacyjnych w ramach projektu 'Rzemiosło w EFS'. Szkolenie dedykowane jest dla członków komitetów monitorujących i ich zastępców oraz przedstawicieli izb nie reprezentowanych w komitetach.

W programie warsztatów było m.in. omówienie zmian w PO Wiedza Edukacja Rozwój na bazie zmodyfikowanej Umowy Partnerstwa na lata 2014-2020 oraz dyskusja na temat zasad wdrożenia systemu zarządzania relacjami przez Związek Rzemiosła Polskiego i Izby Rzemieślnicze

2017-06-06Moja Szkoła - Moja Przyszłość na antenie TVP 3

W ogólnopolskim paśmie TVP3 ruszyła emisja 16-odcinkowego cyklu reportaży promującego szkolnictwo branżowe. To wspólna inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej i TVP 3.

W dniach 5-14 czerwca i 16-21 czerwca 2017 roku zapraszamy do obejrzenia kilkunastominutowych reportaży przedstawiających wybrane zawody. Na tych kierunkach będą mogli uczyć się uczniowie m.in. w nowych szkołach branżowych. To doskonała podpowiedź dla tych, którzy jeszcze nie podjęli ostatecznej decyzji o wyborze swojej ścieżki edukacyjnej.

1 września 2017 roku uczniowie rozpoczną naukę w szkole branżowej I stopnia i po jej ukończeniu otrzymają dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Dyplom może stać się przepustką do wykonywania zawodu lub kontynuowania edukacji w szkole branżowej II stopnia. Po jej ukończeniu uczeń otrzyma takie samo świadectwo dojrzałości jak uczeń liceum ogólnokształcącego i będzie mógł się ubiegać o przyjęcie na dowolny kierunek studiów.

Koncepcja dwustopniowej szkoły zawodowej zakłada, że wiedza i umiejętności zawodowe w równym stopniu, jak kształcenie ogólne, powinny dać możliwość uzyskania wykształcenia na poziomie średnim, a w dalszej kolejności również wyższym.

Powstanie szkół branżowych jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez pracodawców, którzy kładą większy nacisk na konieczność dostosowania kształcenia zawodowego do realnych potrzeb gospodarki.

POBIERZ WIZYTÓWKĘ

kod QR

GODZINY PRACY

     
Godziny otwarcia
  Poniedziałek - Piątek:
7:30-15:30
Biuro Obsługi Klienta 7:00-19:00

     
Godziny otwarcia w sobotę
  Sobota:
8:00-14:00

     
Godziny otwarcia w niedzielę
  Niedziela:
Nieczynne

SZYBKI KONTAKT

     
ikonka adresu
  Adres:

plac Wolności 12
40-078 Katowice

     
numer telefonu
  Telefon:

(32) 259 62 61

     
adres e-mail
  e-mail:
izba@ir.katowice.pl

strony internetowe katowice
Copyright © 2016 | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności
Jesteś naszym 264382 gościem.