A+ A-
2017-04-04Folder XXIV Wielka Gala - wersja elektroniczna

Zapraszamy do pobrania folderu przedstawiającego sylwetki laureatów XXIV Wielkiej Gali
XXIV Wielka Gala (1 kwietnia 2017 roku) - folder do pobrania

2017-04-03Jubileusz 95-lecia powstania Izby na antenie TVP3 Katowice

Już dzisiaj (poniedziałek, 3 kwietnia 2017 roku) o godzinie 18:00 na antenie TVP3 Katowice wyemitowany zostanie specjalny program poświęcony Jubileuszowi 95-lecia powstania Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach! Uroczysta premiera filmu miała miejsce podczas XXIV Wielkiej Gali - serdecznie zapraszamy do oglądania!

2017-04-03XXIV Wielka Gala - Pan Jakub Wyciślik Rzemieślnikiem Roku 2016!

1 kwietnia 2017 roku odbyła się XXIV Wielka Gala Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

W uroczystej Gali udział wzięło dwa tysiące rzemieślników, przedsiębiorców i zaproszonych gości. XXIV Wielka Gala ma dla nas szczególny wydźwięk - w tym roku obchodzimy Jubileusz 95-lecia powstania naszej organizacji.

Warto podkreślić, że w czasie jej trwania nagrodzony został najlepszy Rzemieślnik Roku w województwie śląskim. Rzemieślnikiem Roku 2016 został Pan Jakub Wyciślik - właściciel firmy Meble - Stolarstwo KEJA Jakub Wyciślik.

Podczas Gali przyznane zostały także prestiżowe nagrody „Firma z jakością”, „Firma z przyszłością” oraz „Wiarygodny lider biznesu”. Jak co roku, nagrodziliśmy też przyjaciół rzemiosła mianem „Spolegliwego przyjaciela rzemiosła”. Wręczyliśmy również nagrody laureatom plebiscytu, w którym wyłonione zostały najlepsze 'Firmy Rodzinne województwa śląskiego 2016 roku'.

Wielka Gala to święto całego środowiska rzemieślniczego, dlatego ze specjalnym programem dla Gości Gali wystąpił Pan Krzysztof Krawczyk wraz z Zespołem. Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach jest największą i najstarszą organizacją pracodawców w województwie śląskim. Powstała w 1922 roku i od tego czasu potwierdziła kwalifikacje zawodowe ponad 400 tysięcy osób i obecnie za pośrednictwem zrzeszonych w Izbie organizacji terytorialnych i przedsiębiorców daje ponad 30 tysięcy miejsc pracy.

Katowicka Izba Rzemieślnicza kształci i potwierdza kwalifikacje zawodowe w 75 zawodach. Najbardziej popularne zawody to: fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, cukiernik, piekarz, a najrzadziej wybierane to, między innymi, zegarmistrz, złotnik-jubiler, witrażownik, introligator, zdun, dekarz. Kształcenie w systemie rzemieślniczej nauki zawodu jest najlepszym modelem kształcenia dla rynku pracy, według badań prowadzonych przez Izbę około 90 procent absolwentów dualnego systemu kształcenia, jaki jest w rzemiośle ma pracę.

Zapraszamy do oberzejnia pełnej fotorelacji na oficjalnym profilu Izby na Facebooku https://www.facebook.com/IRMSPKatowice - lub skróconej fotorelacji na naszej stronie pod adresem: http://ir.katowice.pl/xxiv-wielka-gala,i153.html

Media o Wielkiej Gali:
1. TVP3 Katowice (od minuty 12:10)
2. Dziennik Zachodni
3. Polskie Radio Katowice
4. TVS
5. Wiadomości Rudzkie

2017-03-31Już jutro XXIV Wielka Gala Izby Rzemieślniczej!


Już jutro odbędzie się XXIV Wielka Gala Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach!

W uroczystej Gali udział weźmie dwa tysiące rzemieślników, przedsiębiorców i gości.

XXIV Wielka Gala ma dla nas szczególny wydźwięk - w tym roku obchodzimy Jubileuszu 95-lecia powstania naszej organizacji.

Warto podkreślić, że w czasie jej trwania nagradzany jest najlepszy Rzemieślnik Roku w województwie śląskim. Przyznawane są także prestiżowe nagrody „Firma z jakością”, „Firma z przyszłością” oraz „Wiarygodny lider biznesu”. Jak co roku, nagrodzimy też przyjaciół rzemiosła mianem „Spolegliwego przyjaciela rzemiosła”. Wręczymy również nagrody laureatom plebiscytu, w którym wyłonione zostały najlepsze 'Firmy Rodzinne województwa śląskiego 2016 roku'.

Wielka Gala to święto całego środowiska rzemieślniczego, dlatego ze specjalnym programem dla Gości Gali wystąpi Pan Krzysztof Krawczyk wraz z Zespołem.

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach jest największą i najstarszą organizacją pracodawców w województwie śląskim. Powstała w 1922 roku i od tego czasu potwierdziła kwalifikacje zawodowe ponad 400 tysięcy osób i obecnie za pośrednictwem zrzeszonych w Izbie organizacji terytorialnych i przedsiębiorców daje ponad 30 tysięcy miejsc pracy.

Katowicka Izba Rzemieślnicza kształci i potwierdza kwalifikacje zawodowe w 75 zawodach. Najbardziej popularne zawody to: fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, cukiernik, piekarz, a najrzadziej wybierane to, między innymi, zegarmistrz, złotnik-jubiler, witrażownik, introligator, zdun, dekarz.

Kształcenie w systemie rzemieślniczej nauki zawodu jest najlepszym modelem kształcenia dla rynku pracy, według badań prowadzonych przez Izbę około 90 procent absolwentów dualnego systemu kształcenia, jaki jest w rzemiośle ma pracę.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu z Panią Natalią Mól pod numerem telefonu 515 037 301 lub 537 507 376.

2017-03-31Dziennik Zachodni o XXIV Wielkiej Gali


W dzisiejszym wydaniu Dziennik Zachodni uchylamy rąbka tajemnicy na temat laureatów XXIV Wielkiej Gali - zapraszamy do lektury!

Zdjęcie artykułu z Dziennika Zachodniego - dotyczy XXIV Wielkiej Gali

2017-03-30TVS o XXIV Wielkiej Gali


Przygotowania do XXIV Wielkiej Gali trwają, tymczasem o największej imprezie rzemieślniczej w kraju napisał TVS - patron medialny wydarzenia: http://www.tvs.pl/informacje/katowice-wielka-gala-izby-rzemieslniczej-oraz-malej-i-sredniej-przedsiebiorczosci-juz-po-raz-24
Zapraszamy do lektury!

2017-03-27Wojewódzki Konkurs Uczniów Rzemiosła


26 marca 2017 roku (niedziela) w Miejskim Domu Kultury 'Koszutka' filia 'Dąb' odbył się tegoroczny XXIV Wojewódzki Konkurs Uczniów Rzemiosła.
Do konkursu zgłosiły się 43 osoby z miast województwa śląskiego: Bytomia, Chorzowa, Rudy Śląskiej, Wodzisławia Śląskiego, Katowic, Piekar Śląskich, Mikołowa, Mysłowic, Sosnowca, Tychów, Pszczyny oraz Zabrza.

Młodzi Adepci Rzemiosła konkurowali ze sobą w następujących kategoriach: Fryzjerstwo damskie, fale wyciskane na mokro, fryzura ślubna z długich włosów, plecionka i warkocze oraz fryzjerstwo męskie.

Jury wyłoniło w poszczególnych konkurencjach następujących laureatów:

Fryzjerstwo damskie
I miejsce – Jejkiewicz Magdalena z Bytomia
II miejsce – Ryngiel Beata – Tychy
III miejsce – Dyka Beata - Tychy

Fale wyciskane na mokro
I miejsce – Zybura Agnieszka - Bytom
II miejsce – Dyka Klaudia - Tychy
III miejsce Kurblaum Paulina - Katowice

Fryzura Ślubna z długich włosów
I miejsce – Dyka Klaudia - Tychy
II miejsce – Niklewicz Julia - Katowice
III miejsce – Kuca Paulina - Zabrze

Plecionka i warkocze
I miejsce – Cyroń Dominik - Mikołów
II miejsce – Grychlik Paulina - Wodzisław
III miejsce – Procz Aleksandra - Chorzów

Fryzjerstwo męskie
wyróżnienia – Bogunia Natalia oraz Bajc Anna z Piekar Śląskich

https://katowice.tvp.pl/29667837/26032017-godz-2130
Zapraszamy do obejrzenia reportażu dotyczącego Konkursu w TVP3 Katowice (od minuty 10:18).

2017-03-23Rzeźbiarz w drewnie na antenie TVP3 Katowice


Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach uprzejmie informuje, że w najbliższą niedzielę, 26 marca 2017 roku o godzinie 20:15 na antenie TVP3 Katowice wyemitowany zostanie odcinek cyklu 'Mam świetną pracę' poświęcony zawodowi rzeźbiarz w drewnie - serdecznie zapraszamy do oglądania!

2017-03-23Zebranie założycielskie Stowarzyszenia Biznes-Nauka-Samorząd 'Pro Silesia'


22 marca 2017 roku odbyło się zebranie założycielskie Stowarzyszenia Biznes-Nauka-Samorząd „Pro Silesia”, które ma skupiać podmioty reprezentujące środowiska biznesu, samorządu, nauki i otoczenia biznesu.

Siedzibą stowarzyszenia mają być Katowice, a wśród podmiotów przystępujących do niego znajdą się: miasta Sosnowiec, Rybnik, Katowice, Gliwice i Częstochowa, Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. oraz uczelnie z regionu – Uniwersytet Śląski w Katowicach, Politechnika Śląska, ASP w Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Politechnika Częstochowska, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach i Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej.

Zapraszamy do przeczytania artykułu pod adresem: http://www.slaskie.pl/strona_n.php?jezyk=pl&grupa=10&art=8824 oraz obejrzenia relacji z zebrania założycielskiego w serwisie Youtube pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=_sjPimSU8MU 

2017-03-23Jubileusz 100-lecia Cechu Rzemiosł Różnych w Dąbrowie Górniczej

19 marca 2017 roku (niedziela) Cech Rzemiosł Różnych w Dąbrowie Górniczej obchodził Jubileusz 100-lecia powstania - stulecie zorganizowanego ruchu rzemieślniczego w Dąbrowie Górniczej skłania do wielu refleksji, obchody Jubileuszu uświetnił występ zespołu Czerwone Gitary.

Dzięki uprzejmości Pana Szymona Brodackiego z Krajowego Cechu Fotografów zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia na oficjalnym profilu Izby Rzemieślniczej na Facebooku https://www.facebook.com/IRMSPKatowice.

http://www.dziennikzachodni.pl/strefa-biznesu/a/cech-rzemiosl-roznych-w-dabrowie-gorniczej-ma-100-lat-rzemieslnicy-swietowali-wideo-zdjecia,11898399/
Zapraszamy do przeczytania artykułu o niedzielnych obchodach dąbrowskiego Cechu w serwisie Dziennik Zachodni.

POBIERZ WIZYTÓWKĘ

kod QR

GODZINY PRACY

     
Godziny otwarcia
  Poniedziałek - Piątek:
7:30-15:30
Biuro Obsługi Klienta 7:00-19:00

     
Godziny otwarcia w sobotę
  Sobota:
8:00-14:00

     
Godziny otwarcia w niedzielę
  Niedziela:
Nieczynne

SZYBKI KONTAKT

     
ikonka adresu
  Adres:

plac Wolności 12
40-078 Katowice

     
numer telefonu
  Telefon:

(32) 259 62 61

     
adres e-mail
  e-mail:
izba@ir.katowice.pl

strony internetowe katowice
Copyright © 2016 | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności
Jesteś naszym 227993 gościem.