A+ A-




2018-10-16Wydarzenia na 8. Europejskim Kongresie MŚP (ŚCP)

Śląskie Centrum Przedsiębiorczości zaprasza na 8. EUROPEJSKI KONGRES MŚP W dniach 17-19.10.2018

Odwiedź Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach i spotkaj się z nami, by rozmawiać o wsparciu dla sektora MŚP.

18.10.2018 (godz. 10.00–12.30) Zapraszamy na konferencję „Doświadczenia i prognozy dla firm na półmetku Perspektywy  Finansowej 2014 – 2020”.
Porozmawiamy o efektach wdrażania Perspektywy 2014–2020, a także przedstawimy fundusze unijne, po które wciąż można sięgać w skali regionu, Polski, Wspólnoty Europejskiej. Wskażemy nowe możliwości dofinansowania przedsiębiorstw dostępne w wyniku aktualizacji Programu Regionalnego, a także prognozy wsparcia unijnego dla firm w Perspektywie 2021+

19.10.2018 (godz. 13.30–15.00) Polecamy warsztat „UWAGA! FUNDUSZE… czyli o tym gdzie, kiedy i na jakie cele możesz pozyskać wsparcie unijne dla swojej firmy”.
We współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Katowicach przedstawimy ofertę funduszy dla przedsiębiorstw dostępną w latach 2018–2020. Zaprezentujemy doświadczenia wdrażania i omówimy najważniejsze zasady aplikowania.

17,18,19.10.2018 Zapraszamy na stoisko Województwa Śląskiego na Targach Biznes Expo.

Odwiedź nas, by porozmawiać z przedstawicielami Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach, Śląskiego Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera, Głównego Punktu Informacji Europejskiej w Katowicach czy instytucji wdrażających instrumenty zwrotne w ramach RPO WSL. Na stoisku zaprezentują się również firmy, które pozyskały dofinansowanie z Programu Regionalnego. Każdego dnia kongresowego zapraszamy do rozmów na temat unijnego wsparcia, przygotowanych w województwie terenów inwestycyjnych czy wspieranych działań eksportowych.

Zarejestruj się na https://ekmsp.eu/visitor/register
Wejdź na PROGRAM i dodaj nasze wydarzenia do ulubionych.

2018-10-16Już jutro 8 Europejski Kongres MŚP

banner 8 EKMSP

Tegoroczna 8. edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw odbędzie się w dniach 17-19 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

„Technologie, człowiek, odpowiedzialność” to motyw przewodni Kongresu.

W tym roku przygotowano 12 ścieżek tematycznych, w ramach, których odbędzie się blisko 100 sesji panelowych i warsztatów. Obecność na kongresie potwierdzili: Premier Mateusz Morawiecki, Jadwiga Emilewicz, Mariya Gabriel, Jerzy Kwieciński.

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach jest Partnerem wydarzenia.

Zarejestruj się (link)
Program wydarzenia (link)
Wydarzenie na Facebooku (link)

2018-10-12Targi Pracy w Będzinie i w Katowicach

W czwartek, 11 października 2018 roku wzięliśmy udział w Targach Pracy organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Będzinie.

W piątek, 12 października 2018 roku wzięliśmy udział w Targach Pracy organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach. 

Osoby biorące udział w Powiatowych Targach Pracy mogły wybierać spośród wielu stanowisk pracodawców, gdzie otrzymywały szereg rzeczowych informacji na temat potencjalnego miejsca pracy. Na stoisku Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach uczestnicy wydarzenia dowiadywali się o możliwości potwierdzenia swoich kwalifikacji czeladniczych i mistrzowskich, korzyściach wynikających z podjęcia nauki w rzemiośle oraz zawodach deficytowych, dających największą szansę na znalezienie pracy.

Zapraszamy do obejrzenia reportażu z Targów w Będzinie: https://youtu.be/gIQmdUDvx5w 

2018-10-06III Regionalne Forum Doradztwa Zawodowego

4-6 października 2018 roku odbyło się III Regionalne Forum Doradztwa Zawodowego, organizowane przez Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny Metis w Katowicach. Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach była Partnerem wydarzenia. Drugiego i trzeciego dnia Forum katowicka Izba Rzemieślnicza razem z Rzemieślniczą Branżową Szkołą I Stopnia w Katowicach zachęcała młodzież z VII i VIII klas szkół podstawowych oraz III klasy gimnazjum do podjęcia kształcenia w rzemiośle. Podczas warsztatów zawodoznawczych, młodzież stojąca przed wyborem dalszej ścieżki kształcenia, miała możliwość poznania tajników zawodów: fryzjera, mechanika pojazdów samochodowych oraz piekarza i cukiernika.

2018-10-04Inauguracja Roku Akademickiego Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu

Dzisiaj wzięliśmy udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego 2018/2019 Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu. Przypominamy, że Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu od grudnia 2015 roku jest Partnerem Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. W ramach porozumienia partnerskiego Humanitas współpracuje z katowicką Izbą Rzemieślniczą przy realizacji projektów biznesowych i edukacyjnych mających na celu propagowanie przedsiębiorczości w społeczności lokalnej.

2018-10-028. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

banner 8 EKMSP

Tegoroczna 8. edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw odbędzie się w dniach 17-19 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

„Technologie, człowiek, odpowiedzialność” to motyw przewodni Kongresu.

W tym roku przygotowano 12 ścieżek tematycznych, w ramach, których odbędzie się blisko 100 sesji panelowych i warsztatów. Obecność na kongresie potwierdzili: Premier Mateusz Morawiecki, Jadwiga Emilewicz, Mariya Gabriel, Jerzy Kwieciński.

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach jest Partnerem wydarzenia.

Zarejestruj się (link)
Program wydarzenia (link)
Wydarzenie na Facebooku (link)

2018-10-01III Regionalne Forum Doradztwa Zawodowego

Zapraszamy do udziału w III Regionalnym Forum Doradztwa Zawodowego, które odbędzie się 4-6 października 2018 roku w Sosnowcu.

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach jest Partnerem wydarzenia.

Cele wydarzenia:
przygotowanie uczniów do wyboru zawodu i ścieżki kształcenia,
kształtowanie aktywnej postawy wobec własnego rozwoju zawodowego,
promocja szkolnictwa zawodowego,
prezentacja oferty szkół i współpracujących z nimi pracodawców.

Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie: https://www.metis.pl/content/view/3042/1/
plakat wydarzenia


2018-09-17 Nowe sektory gospodarki w rozwoju miasta - Nowa Metropolia: strategie i projekty gospodarcze

W poniedziałek, 17 września 2018 roku odbyła się konferencja 'Nowe sektory gospodarki w rozwoju miasta – Nowa Metropolia: strategie i projekty gospodarcze' organizowana przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Pani Beata Białowąs, Dyrektor Naczelny Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach została zaproszona do udziału w panelu dyskusyjnym 'Nowa Metropolia – oczekiwania i brand gospodarczy Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii'.

Jako Prelegent, Pani Dyrektor Białowąs przedstawiła oczekiwania Rzemieślników oraz Przedsiębiorców wobec Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii ze szczególnym uwzględnieniem wsparcia sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz rozwoju kształcenia zawodowego w regionie.

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach objęła wydarzenie Patronatem Honorowym.

2018-09-17Pierwsze spotkanie w ramach Projektu Katowice Miastem Fachowców

Dzisiaj w Restauracji Marysin Dwór odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Projektu 'Katowice Miastem Fachowców'.

Pan Mieczysław Kucharski (Przewodniczący Komisji Egzaminacyjnej czeladniczo-mistrzowskiej katowickiej Izby Rzemieślniczej w zawodzie KUCHARZ), gościł w swojej firmie młodzież ze SP 20 (Zespół Szkół i Placówek nr 2 w Katowicach) - spotkanie miało na celu zachęcenie młodzieży stojącej przed wyborem dalszej ścieżki edukacji do podejmowania kształcenia w szkołach branżowych oraz technicznych.

Obecność na spotkaniu z młodzieżą eksperta katowickiej Izby Rzemieślniczej ds. kształcenia zawodowego wpłynęła na zwiększenie wiedzy na temat dualnego systemu kształcenia, a także ukazała oferty miasta Katowice w zakresie możliwości rozwoju zawodowego.

2018-09-17Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze - Komisja Rzemiosł Motoryzacyjnych 02.10.2018

W imieniu Pana Józefa Starczały, Przewodniczącego Komisji Branżowej Rzemiosł Motoryzacyjnych uprzejmie informujemy o zebraniu sprawozdawczo-wyborczym Komisji Rzemiosł Motoryzacyjnych, które odbędzie się 2 października 2018 roku o godzinie 16:00 w siedzibie katowickiej Izby Rzemieślniczej (sala 02 na parterze).

 

Porządek zebrania:
1. Otwarcie zebrania sprawozdawczo wyborczego
2. Przywitanie zaproszonych gości
3. Wybór przewodniczącego zebrania
4. Zatwierdzenie porządku zebrania
5. Sprawozdanie z kadencji działalności Komisji Branży Rzemiosł Motoryzacyjnej w tym omówienie regulaminu OMRT i wydanych rekomendacji.
6. Dyskusja nad sprawozdaniem
7. Udzielenie absolutorium Komisji Branży Rzemiosł Motoryzacyjnej za lata 2014 -2018
8. Wybory nowej Komisji Branży Motoryzacyjnej
9. Wolne wnioski i dyskusja.

POBIERZ WIZYTÓWKĘ

kod QR

GODZINY PRACY

     
Godziny otwarcia
  Poniedziałek - Piątek:
7:30-15:30
Biuro Obsługi Klienta 7:00-19:00

     
Godziny otwarcia w sobotę
  Sobota:
Nieczynne

     
Godziny otwarcia w niedzielę
  Niedziela:
Nieczynne

SZYBKI KONTAKT

     
ikonka adresu
  Adres:

plac Wolności 12
40-078 Katowice

     
numer telefonu
  Telefon:

(32) 259 62 61

     
adres e-mail
  e-mail:
izba@ir.katowice.pl

strony internetowe katowice
Copyright © 2016 | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności
Jesteś naszym 798862 gościem.