A+ A-
2018-09-11Projekt START2ACT szansą na efektywność energetyczną - zaproszenie

W nawiązaniu do informacji otrzymanej z Europejskiej Unii Rzemiosła, Małych i Średnich Przedsiębiorstw pragniemy zaprosić wszystkich przedsiębiorców do udziału w projekcie 'START2ACT', finansowanym przez Unię Europejską.

Projekt ma na celu wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw oraz start-upów w zakresie wydajności energetycznej w ich codziennej działalności.

'START2ACT' zapewnia bezpłatne doradztwo i działania szkoleniowe - on-line oraz stacjonarnie - firmom w Polsce i ośmiu innych państwach. W ramach projektu opracowano trzy innowacyjne narzędzia internetowe, odpowiednie dla trzech poziomów znajomości efektywności energetycznej: dla MŚP nowych w tej dziedzinie, dla firm już posiadających pewną wiedzę, a także dla wymagających odpowiedzi na szczegółowe, specjalistyczne pytania.

Udział w projekcie pozwoli przedsiębiorstwom w zmniejszeniu zużycia energii oraz obniżeniu kosztów nawet o 20%, poprzez wprowadzenie prostych, ale skutecznych środków wpływających na ich codzienne funkcjonowanie.

W celu zapoznania się ze szczegółami, zachęcamy do wejścia na stronę internetową: https://pl.start2act.eu/ (w języku polskim).

2018-09-11Zapraszamy na kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu

Zapraszamy na kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu, organizowany przez Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

Planowane zajęcia rozpoczną się od 17 września 2018 roku o godzinie 15:00.

Wszystkie osoby zainteresowane uczestnictwem w tej edycji serdecznie zapraszamy do e-mailowego lub telefonicznego zgłaszania swojego udziału w kursie.

Osoba do kontaktu:
Bożena Tarapacz - tel. 32 259 62 61 do 5, wew. 103,
e-mail: bozena.tarapacz@ir.katowice.pl

ZAPRASZAMY!

2018-09-04Certyfikat (PN-EN ISO 9001:2015 - PCA)

Certyfikat (PN-EN ISO 9001:2015 - PCA)

2018-09-02Festiwal Fryzjerski Hair Fair

1-2 września 2018 roku odbył się Festiwal Fryzjerski Hair Fair, którego Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach była Partnerem.

Festiwal Hair Fair to wielkie święto fryzjerów - wyjątkowe wydarzenie w branży - tworzone z roku na rok z coraz ciekawszym programem, coraz aktywniejszym udziałem w świecie fryzjerstwa polskiego i coraz większym rozmachem. Podczas dwóch dni, w najnowocześniejszym obiekcie targowym w Europie, kilkanaście tysięcy sympatyków branży świętowało razem, ucząc się i bawiąc, korzystając z porad, inspirując i poznając nowe, innowacyjne produkty i techniki fryzjerskie.

2018-08-31Jubileusz 20-lecia Powiatu Wodzisławskiego

Wczoraj w Wodzisławiu Śląskim odbyła się uroczysta sesja Rady Powiatu z okazji Jubileuszu 20-lecia powstania Powiatu Wodzisławskiego.

Podczas tego wydarzenia sztandar Powiatu został odznaczony platynowym medalem im. Jana Kilińskiego 'Za zasługi dla Rzemiosła Polskiego'.

Katowicka Izba Rzemieślnicza, w której zrzeszony jest m.in. Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim życzy dalszego rozwoju całemu Powiatowi, mając jednocześnie nadzieję, że tak jak do tej pory, będzie dalej kolebką kształcenia zawodowego.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia na: https://www.powiatwodzislawski.pl/uroczysta-sesja-rady-powiatu-wodzislawskiego-3.html

2018-08-21Kurs Pedagogiczny - wrzesień 2018

Zapraszamy na kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu, organizowany przez Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

Planowane zajęcia rozpoczną się od września 2018 roku.

Wszystkie osoby zainteresowane uczestnictwem w tej edycji serdecznie zapraszamy do e-mailowego lub telefonicznego zgłaszania swojego udziału w kursie.

Osoba do kontaktu:
Bożena Tarapacz - tel. 32 259 62 61 do 5, wew. 103,
e-mail: bozena.tarapacz@ir.katowice.pl

ZAPRASZAMY!

2018-08-17Wsparcie PARP dla małych firm

Duże wsparcie dla małych firm - Nawet 500 tys. zł na 2,5% rocznie.

Prowadzisz małą firmę? Szukasz taniego kapitału na inwestycje? Możesz zgłosić się do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości po niskooprocentowaną „Pożyczkę na rozwój”.

Nabór wniosków potrwa do 5 listopada. Każda inwestycja w rozwój przedsiębiorstwa to zysk dla firmy. Polscy przedsiębiorcy są tego świadomi – choć lwią część stanowią u nich inwestycje odtworzeniowe, to coraz większy nacisk kładą na rozwój oferty produktowej i zwiększanie zdolności produkcyjnych. Mogą przy tym liczyć na wsparcie PARP prowadzone w ramach programów operacyjnych ze środków unijnych, programów krajowych, a od 27 lipca także środków budżetu państwa w ramach pilotażowego programu „Pożyczka na rozwój”.

Adresatami programu są przedsiębiorcy z sektora małych firm oraz mikroprzedsiębiorstwa poszukujące kapitału na rozszerzenie swojej oferty, a także jakości dostępnych w niej produktów, zwiększenie efektywności produkcji oraz modernizację parku maszynowego. Wystarczy, że prowadzą działalność gospodarczą w Polsce od co najmniej dwóch lat*.

Pożyczka na rozwój
Termin składania wniosków: od 27 lipca do 5 listopada 2018 roku
Kwota pożyczki: od 100 tys. zł do 500 tys. zł
Oprocentowanie stałe: od 2,5% od 6%
Ocena wniosków prowadzona jest na bieżąco!

Nawet 500 tys. zł na 2,5% rocznie
Beneficjenci programu mogą otrzymać pożyczkę w wysokości od 100 do 500 tys. zł na inwestycję w maszyny, urządzenia techniczne czy narzędzia. Jeżeli wymaga tego projekt, środki mogą być przeznaczone również na zakup oprogramowania, integrację z parkiem maszynowym i systemami IT funkcjonującymi już w przedsiębiorstwie. Projekt powinien być zrealizowany w ciągu 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Tym co wyróżnia „Pożyczkę na rozwój” jest bardzo atrakcyjne oprocentowanie (stała stopa).

W zależności od wyniku oceny kondycji finansowej wnioskodawcy i przedstawionej formy zabezpieczenia spłaty, może to być nawet 2,5% w skali roku (maksymalnie 6%). Ocena finansowa dokonywana jest na podstawie sprawozdań finansowych za ostatnie 3 lata lub 2 lata, jeśli firma działa krócej. Spłata może zostać rozłożona maksymalnie na 5 lat, przy czym firmom przysługuje do 9 miesięcy karencji w spłacie kapitału. Wkład własny przedsiębiorcy powinien stanowić co najmniej 20% kwoty pożyczki.

Bonus za sumienność
Dodatkowym atutem dla pożyczkobiorców jest bonus za zrealizowanie całego projektu zgodnie z umową i opisem przedstawionym we wniosku. Po spłacie co najmniej 90% pożyczki zgodnie z harmonogramem (lub wcześniej), przedsiębiorca uzyskuje dotację w wysokości 10% wartości pożyczki (maksymalnie 40 tys. zł).

Wnioski w programie „Pożyczka na rozwój” należy składać przez Generator Wniosków na stronie PARP. Ich ocena odbywa się raz w miesiącu i obejmuje aplikacje złożone do piątego dnia danego miesiąca.D

*Szczegółowe informacje na temat zasad wyboru projektów oraz przeprowadzania konkursu znajdują się na stronie: www.parp.gov.pl/pozyczka-na-rozwoj

Pytania można przesyłać za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego na stronie poddziałania. Wyjaśnień dotyczących konkursu udziela również Informatorium PARP, odpowiadając na pytania kierowane na adres poczty elektronicznej: info@parp.gov.pl oraz telefonicznie pod numerami 22 574 07 07 lub 0 801 332 202.

2018-08-17Pielgrzymka Kobiet do Piekar Śląskich

W niedzielę, 19 sierpnia 2018 roku, odbędzie się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Sanktuarium Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich.

Wśród Pielgrzymów, którzy przybędą na piekarskie Wzgórze Kalwaryjskie, aby jak co roku, podziękować Matce Boskiej Piekarskiej za jej łaski i poprosić o dalsze błogosławieństwo, obecne będą również Przedstawicielki środowiska rzemieślniczego województwa śląskiego.

Wydarzenie odbędzie się zgodnie z następującym harmonogramem:

I. Przygotowanie do liturgii Mszy świętej (wzgórze kalwaryjskie):
8:00 – Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie
8:30 – Rozważania różańcowe

II. Przybycie księży biskupów do bazyliki:
9:30 – Powitanie liturgiczne
- Krótka adoracja w ciszy
- Litania do Matki Bożej Piekarskiej
- Procesja z obrazem Matki Bożej Piekarskiej na Kalwarię I

II. Hołd złożony Matce Bożej

IV. Powitania i pozdrowienia
- Powitanie Matki Bożej w imieniu pielgrzymów
- Słowo metropolity katowickiego, Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca

V. 10:30 – Msza Święta na wzgórzu kalwaryjskim (transmisja radiowa: Radio Piekary - ONLINE)

VI. 13:45 Godzina młodzieżowa (kalwaria) - przy ołtarzu głównym

VII. 15:00 Nieszpory maryjne (kalwaria)

VIII. 16:00 Procesja do Bazyliki - hymn Te Deum i zakończenie pielgrzymki

2018-08-17Festiwal Fryzjerski HAIR FAIR 1-2.09.2018 MCK Katowice


Po raz 18. zapraszamy Państwa na Festiwal Fryzjerski Hair Fair, który odbędzie się 1-2 września 2018 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Festiwal Hair Fair to wielkie święto fryzjerów - wyjątkowe wydarzenie w branży - tworzone z roku na rok z coraz ciekawszym programem, coraz aktywniejszym udziałem w świecie fryzjerstwa polskiego i coraz większym rozmachem. Podczas dwóch dni, w najnowocześniejszym obiekcie targowym w Europie, kilkanaście tysięcy sympatyków branży świętuje razem, uczy się i bawi, korzysta z porad, inspiruje i poznaje nowe, innowacyjne produkty i techniki fryzjerskie.

Festiwal Fryzjerski Hair Fair 2018 to między innymi:
Najbardziej prestiżowa scena główna – Show & Artist – najlepsze pokazy wielkich postaci nowoczesnego fryzjerstwa,
Projekt premierowy: Academy Day - spektakularne pokazy najlepszych Akademii Fryzjerskich w Polsce. Projekt realizowany przy współpracy z portalem dla fryzjerów fryzjerzy.com
I Konferencja Biznesowa dla Fryzjerów - Salon Success - całodzienna konferencja z 6 panelami tematycznymi związanymi z najważniejszymi zagadnieniami prowadzenia prężnie działającego salonu fryzjerskiego,
Międzynarodowe Mistrzostwa Fryzjerskie Top City z nowymi kategoriami startowymi
Edukacyjna Scena Techniczna EduStage,
Strefa wykładów,
Strefa warsztatów dla fryzjerów,
Spotkania blogerów branży Hair&Beauty,
Pasaż wystawienniczy z ponad 300 profesjonalnymi markami,
Porady edukatorów na stoiskach wystawców,
Pokazy marek fryzjerskich na stoiskach firmowych,
Niezliczone nowości produktowe - najnowsze trendy prezentowane przez wystawców.
Promocje, okazje, rabaty… specjalne ceny targowe!

Serdecznie zapraszamy do współtworzenia Festiwalu - bądźcie z nami w ciągu tych dwóch ekscytujących dni! Spotkajmy się 1-2 września w Katowicach wraz z miłośnikami fryzjerstwa, stylistami, uczniami, światowej sławy artystami i mistrzami.

Program targów:
http://www.festiwalfryzjerski.pl/program_targow.html

Profil Targów na Facebooku - tam wszystkie informacje na bieżąco: https://www.facebook.com/FESTIWAL.HAIR.FAIR/

Link do biletów grupowych: 
https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-18-festiwal-hair-fair-targi-beauty-fair-bilety-szkolne-41348?id=199387

Link do biletów zwykłych:

https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-18-festiwal-fryzjerski-hair-fair-18-branzowe-targi-kosmetyczne-beauty-fair-karnet-41346?id=199353


2018-08-16Radio Piekary o Jubileuszu Księdza Kanonika Henryka Kuczoba

11 sierpnia 2018 roku Jubileusz 70. urodzin obchodził Ksiądz Kanonik Henryk Kuczob, Duszpasterz Śląskiego Rzemiosła - z tej okazji w piekarskiej Bazylice odprawiona została Msza Święta w jego intencji.

Zapraszamy do posłuchania wywiadów przeprowadzonych przez Radio Piekary, podczas rozmowy z mediami Ksiądz Kanonik Henryk Kuczob opowiedział m.in. o rzemieślniczych tradycjach swojej rodziny, a Pani Beata Białowąs, Dyrektor Naczelny katowickiej Izby Rzemieślniczej, przedstawiła sylwetkę Duszpasterza Śląskiego Rzemiosła.

'Ksiądz Kuczob odprawia wszystkie nasze Msze Patronackie związane z rzemiosłem, ale pomagał też ludziom przez te wszystkie lata i też nas jako rzemiosło włączał w tą pomoc. Zawsze w trudnych chwilach angażował nas jako rzemieślników żeby pomagać tym, którzy potrzebowali pomocy. On jako osoba duchowna był zawsze bardzo wrażliwy na te potrzeby' – powiedziała w trakcie wywiadu Pani Dyrektor Beata Białowąs.

Więcej informacji na stronie: http://www.radiopiekary.pl/2018/08/12/ksiadz-kanonik-henryk-kuczob-duszpasterz-rzemieslnikow-i-strazakow-obchodzil-70-te-urodziny/ 

POBIERZ WIZYTÓWKĘ

kod QR

GODZINY PRACY

     
Godziny otwarcia
  Poniedziałek - Piątek:
7:30-15:30
Biuro Obsługi Klienta 7:00-19:00

     
Godziny otwarcia w sobotę
  Sobota:
Nieczynne

     
Godziny otwarcia w niedzielę
  Niedziela:
Nieczynne

SZYBKI KONTAKT

     
ikonka adresu
  Adres:

plac Wolności 12
40-078 Katowice

     
numer telefonu
  Telefon:

(32) 259 62 61

     
adres e-mail
  e-mail:
izba@ir.katowice.pl

strony internetowe katowice
Copyright © 2016 | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności
Jesteś naszym 798863 gościem.