sobota, 13 lutego 2016
. . . . .

Projekty Europejskie

Jednym z najważniejszych obszarów działalności Izby jest realizacja projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej. Izba przygotowała dotychczas kilkadziesiąt projektów. Pod tym względem,jest w czołówce polskich organizacji gospodarczych. Była realizatorem między innymi projektu "Pierwsza szychta", wybranego przez Komisję Eurpejska jako przykład dobrej praktyki. Izba przygotowuje projekty w ramach PO KL oraz pomaga przedsiębiorcom starającym się o środki unijne.

Czytaj więcej...

projekty
. . . .

Oświata

Nasza organizacja jest uprawniona do nadawania dokumentów potwierdzających nabycie kwalifikacji rzemieślniczych, uznawanych we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Za pośrednictwem Izby można składać wnioski o uwierzytelnienie kwalifikacji w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Tylko od 1945 roku przeszkoliliśmy ponad 360 tysięcy osób.

Czytaj więcej...

. . . .

Mam świetną pracę

. . . .

Nasza Izba

Izba powstała w czerwcu 1922 roku na mocy dekretu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i jest największą organizacją gospodarczą na Śląsku, zrzeszając ponad 8 tysięcy przedsiębiorców w 30 organizacjach terytorialnych i branżowych. Izba jest członkiem Związku Rzemiosła Polskiego i partnerem społecznym w Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego. W organizacji funkcjonuje 60 komisji egzaminacyjnych, w których zasiada około 400 osób.

Czytaj więcej...

›› archiwum
. . . .

Promujemy rzemiosło - zobacz prezentacje video!

. . . .

Wizyta Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego

. W marcu 2009 roku miała miejsce pierwsza w historii organizacji wizyta Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w siedzibie Izby przy Placu Wolności 12 w Katowicach. Prezydent RP, prof. Lech Kaczyński spotkał się z rzemieślnikami podczas tradycyjnego obiadu śląskiego oraz uczestniczył w konferencji prasowej, w której wzięło udział około 50 dziennikarzy z całego kraju. Towarzyszyło mu kilku ministrów z Kancelarii Prezydenta RP, którzy zapoznali się z sytuacją przedsiębiorców na Śląsku...

Czytaj więcej...

Wizyta wybitnego kompozytora Śp. Wojciecha Kilara

Profesor Wojciech Kilar był gościem Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, w dniu 7 kwietnia 2011 roku. Został w tym dniu uhonorowany przez katowicką Izbę statuetką św. Józefa. Pan Wojciech Kilar podczas uroczystego śniadania, w towarzystwie Pana Prezesa Jana Klimka i Dyrekcji katowickiej Izby wpisał się do Księgi Pamiątkowej. Profesor Wojciech Kilar serdecznie dziękował za wyróżnienie, jako, że był również skromnym "rzemieślnikiem" muzycznym, statuetka św. Józefa była dla niego symboliczna.

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach
rozpoczęła akcję protestacyjną przeciwko zablokowaniu przez Rząd
refundacji za wyszkolenie osób młodocianych.

Do tej pory udało nam się zebrać ponad 23 000 podpisów.

Osoby zainteresowane protestem proszone są o kontakt
tel. (32) 259-62-61 lub e-mailowy izba@ir.katowice.pl
zamknij
. . . .

Dla gimnazjalistów

. . . .

Rzemieślnicze e-kw@lifikacje

. .

Fundusze unijne 2014-2020

. .

e-Platforma

. . . .

Wyszukiwarka

. .

Reklama

Rzemiosło
. . . .

Zarząd Izby

. . . .

Prezes Zarządu

. . . .

Dyrektor Naczelny

 

. . . .

Sale konferencyjne, szkoleniowe i rekrutacyjne

. . . .

Program Uczenie się przez całe życie

. . . .

Logowanie

login
hasło
Nie posiadasz własnego konta? Poproś pracownika IR
o przydzielenie własnego loginu i hasła.
. . . .
. . . .

GPW, kursy walut

Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2016-02-12 18:59)
WIG 43849.40 +0,25%
WIG20 1765.53 +0,38%
mWIG40 3310.61 -0,08%
sWIG80 12332.42 +0,00%
Wspierane przez Money.pl
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2016-02-12
USD 3,9074 -0,37%
EUR 4,4136 -0,61%
CHF 4,0089 -1,11%
GBP 5,6825 +0,21%
Wspierane przez Money.pl
. . . .

Pogoda

. . . .

Rzemiosło na YouTube.com

. . . .

Corporate Social Responsibility

Promujemy społeczną odpowiedzialność biznesu (corporate social responsibility) oraz elastyczne formy zatrudnienia. Zagadnienia te są niezwykle istotne szczególnie w obecnej sytuacji, jako element łagodzenia skutków kryzysu. Zobacz jakie mamy propozycje wspólnie ze związkami zawodowymi.

Czytaj więcej...

Dla Bezrobotnych

Sprawdź propozycje Izby dla osób bezrobotnych i zagrożonych utratą pracy, które mogą skorzystać z naszych specjalnych projektów. Izba współpracuje w tym zakresie z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Katowicach oraz powiatowymi urzędami pracy Województwa Śląskiego, wnioskując o pokrycie kosztów szkoleń z rezerwy Funduszu Pracy.

Projekt ''Pierwsza szychta''

Projekt Izby "Pierwsza szychta" realizowany w ramach Programu Inicjatywy Wspólnotowej "Equal" został wybrany jako jeden z najlepszych w Unii Europejskiej projektów w ramach dialogu społecznego.

Czytaj więcej...

top
Copyright © 2010-2013 Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach wykonanie: input.com.pl