A+ A-
2018-07-27Jubileusz Księdza Kanonika Henryka Kuczoba Duszpasterza Rzemiosła Śląskiego

11 sierpnia 2018 roku (sobota) o godzinie 16:00 w Bazylice Piekarskiej (Parafia Imienia NMP i Św. Bartłomieja), ul. Ks. Ficka 7 w Piekarach Śląskich zostanie odprawiona Msza Święta z okazji 70 – tych Urodzin Księdza Kanonika Henryka Kuczoba, naszego Duszpasterza Rzemiosła, na którą serdecznie Państwa zapraszamy.

2018-07-06Komunikat Ogólnopolskiej Motoryzacyjnej Rady Technicznej


Na prośbę Pana Józefa Starczały, Przewodniczącego Branży Motoryzacyjnej, udostępniamy do pobrania komunikat Ogólnopolskiej Motoryzacyjnej Rady Technicznej.

2018-07-02Pani Dyrektor Białowąs w Dzienniku Zachodnim o sile śląskiego rzemiosła

Zapraszamy do przeczytania piątkowego (29 czerwca 2018 roku) wydania Dziennika Zachodniego, w którym ukazał się wywiad z Panią Beatą Białowąs, Dyrektorem Naczelnym Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, która w rozmowie z Panią Redaktor Agatą Pustułką, odpowiedziała m.in. na pytania: jakie rzemieślnicze branże mają przed sobą przyszłość? Do jakich zachęcać obecnie młodych ludzi, by mieli pewność pracy i płacy? Czy wielopokoleniowe firmy, na których opierało się rzemiosło, trzymają się mocno? Jak na tle innych regionów wygląda śląskie rzemiosło? W czym jesteśmy najlepsi?
wywiad w Dzienniku Zachodnim

2018-06-25Podsumowanie etapu regionalnego konkursu plastycznego 'Jakie znasz zawody?'

W poniedziałek, 25 czerwca 2018 roku odbyło się podsumowanie etapu regionalnego konkursu plastycznego 'Jakie znasz zawody?', którego organizatorem jest Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu.

Laureatami etapu regionalnego, organizowanego przez Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, zostali:
Miejsce III - Julia (6 lat), która przedstawiła zawód FRYZJERA,
Miejsce II - Piotr (6 lat), który przedstawił zawód KUCHARZA,
Miejsce I - Filip (6 lat), który przedstawił zawód KOMINIARZA.

Serdecznie gratulujemy wszystkim Przedszkolakom biorącym udział w etapie regionalnym konkursu organizowanym przez katowicką Izbę Rzemieślniczą - wszystkie zgłoszone prace prezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny oraz kreatywnie przedstawiały zawody rzemieślnicze.

Zadaniem konkursowym było stworzenie rysunku, fotografii lub krótkiego filmu przedstawiającego wykonywanie wybranego zawodu rzemieślniczego. Poznając różne zawody młodzież zdobyła wiedzę o życiu społecznym i gospodarczym oraz nauczyła się szacunku dla pracy innych. Celem konkursu jest kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej i promowanie wiedzy o rynku pracy.

2018-06-24Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę

W niedzielę, 24 czerwca 2018 roku w Częstochowie odbyła się doroczna Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego. Organizatorem XXXVII Pielgrzymki na Jasną Górę, której przyświecało hasło 'Oblubienico Ducha Świętego wspieraj Rzemiosło w służbie Ojczyzny' była Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu.

Msza święta koncelebrowana była pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Księdza dr Andrzeja Jeża. Pielgrzymkę uświetnił koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej im. Tadeusza Moryto z Łącka.

W akcie zawierzenia Rzemiosło Polskie z rodzinami i współpracownikami podziękowało Najłaskawszej Matce za dotychczasową opiekę i zwróciło się z prośbą o dalszą opiekę nad ich domami i zakładami pracy.

Podczas wydarzenia swój dar ofiarował rownież Zarząd i Członkowie Śląskiego Cechu Złotników, Grawerów i Jubilerów z Katowic, na czele z Panem Jerzym Kurczokiem, Starszym Cechu. Tradycyjnie, podczas Pielgrzymki, wyróżnieni zostali Mistrzowie oraz Młodzi Adepci Rzemiosła.

Podczas tegorocznego wydarzenia wyróżnienie otrzymał Pan Mieczysław Kucharski, Przewodniczący Komisji Egzaminacyjnej przy katowickiej Izbie Rzemieślniczej w zawodzie KUCHARZ, za kultywowanie tradycji rzemieślniczych poprzez nauczanie zawodu oraz kształtowanie właściwych postaw moralnych i społecznych młodzieży.

2018-06-22Kurs fal i pierścieni

Serdecznie zapraszamy na kolejne 2 spotkania kursu fal i pierścieni w dniach 27 czerwca i 4 lipca 2018 roku o godzinie 11:00.

Zajęcia odbędą się na salce fryzjerskiej w budynku Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach przy placu Wolności 12.

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o zgłaszanie się elektronicznie na adres e-mail bozena.tarapacz@ir.katowice.pl lub telefonicznie pod numerem 32 259 62 61 wew. 103.

Serdecznie zapraszamy!

2018-06-20Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Krupnioki Śląskie

W środę, 20 czerwca 2018 roku w siedzibie katowickiej Izby Rzemieślniczej odbyło się Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Krupnioki Śląskie.

Przypominamy, że dzięki staraniom Stowarzyszenia, 'Krupnioki Śląskie' od 2016 roku są wpisane do rejestru Chronionych Oznaczeń Geograficznych (ChOG).
Śląski gwarowy wyraz „krupniok” pochodzi od wyrazu „krupa”, samo pojęcie „krupniok” jest definiowane jako: „kiszka zrobiona z kaszy i krwi, przeznaczona do gotowania lub smażenia; kaszanka”.
Obszar geograficzny wytwarzania „krupnioków śląskich” obejmuje teren województw śląskiego i opolskiego oraz gminę Dziadowa Kłoda (powiat Oleśnica, województwo dolnośląskie).
„Krupnioki śląskie” cieszą się od wielu dziesięcioleci niesłabnącą renomą nie tylko na terenie Śląska, ale również w całym kraju oraz poza jego granicami. Wielu producentów krupnioków bierze również udział w licznych wydarzeniach kulinarnych takich jak targi czy festyny.
Mówi się, że „Krupniok to smak Śląska, jak wodzionka albo żur”.
Innym produktem regionalnym wpisanym do rejestru ChOG, z którego jesteśmy dumni na śląsku jest 'Kołocz śląski' - ciasto, którego tradycja wypieku sięga średniowiecza.

2018-06-19Kongres Związku Rzemiosła Polskiego

We wtorek, 19 czerwca 2018 roku w Pałacu Chodkiewiczów, siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego odbył się Kongres Rzemiosła Polskiego, na którym spotkali się delegaci środowiska rzemieślniczego z całej Polski.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu są dostępne na stronie: https://zrp.pl/rozpoczal-sie-kongres-rzemiosla-polskiego-szable-kilinskiego-rozdane/

2018-06-18Walne Zgromadzenie Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Tychach

W poniedziałek, 18 czerwca 2018 roku Pan Jan Witkowski, Wiceprezes Zarządu katowickiej Izby Rzemieślniczej oraz Pani Beata Białowąs, Dyrektor Naczelny, wzięli udział w Walnym Zgromadzeniu Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Tychach.

Podczas wydarzenia Rzemieślnicy zasłużeni dla rozwoju rzemiosła na terenie działania tyskiego Cechu zostali uhonorowani odznaczeniami.

2018-06-14Targi Pracy w Siemianowicach Śląskich

14 czerwca 2018 roku wzięliśmy udział w Targach Pracy organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Siemianowicach Śląskich. Na stoisku Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach przedstawiliśmy, jakie szanse na rynku pracy daje wybór zawodu rzemieślniczego. Informowaliśmy również o możliwości skorzystania z formy aktywizacji zawodowej - Przygotowania Zawodowego Dorosłych (PZD).

POBIERZ WIZYTÓWKĘ

kod QR

GODZINY PRACY

     
Godziny otwarcia
  Poniedziałek - Piątek:
7:30-15:30
Biuro Obsługi Klienta 7:00-19:00

     
Godziny otwarcia w sobotę
  Sobota:
Nieczynne

     
Godziny otwarcia w niedzielę
  Niedziela:
Nieczynne

SZYBKI KONTAKT

     
ikonka adresu
  Adres:

plac Wolności 12
40-078 Katowice

     
numer telefonu
  Telefon:

(32) 259 62 61

     
adres e-mail
  e-mail:
izba@ir.katowice.pl

strony internetowe katowice
Copyright © 2016 | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności
Jesteś naszym 852745 gościem.