A+ A-
2018-02-22Informacje o Projekcie VESTE


Service Technicians (VESTE) / Dalsze kształcenie zawodowe w sektorze energetycznym (VESTE)

logotyp Projektulogo Erasmus

Strona internetowa Projektu: http://veste-project.eu/


Program: Erasmus + akcja kluczowa 2 Partnerstwo strategiczne - innowacje - projekt wdrożeniowy

Czas trwania: 01.09.2015 - 31.08.2018: 36 miesięcy

Partnerzy: Baltic Sea Academy, Niemcy, partner wiodący
Akademia kształcenia zawodowego w Hamburgu, Niemcy
Stowarzyszenie Biznesu Europy Wschodniej w Niemczech
Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, Polska
Hanzeatycki Instytut wspierania Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Polska
Centrum kształcenia zawodowego hrabstwa Võru, Estonia
Centrum kształcenia zawodowego Kontiki

Grupy docelowe:
a) Pracownicy MiŚP
b) Osoby bezrobotne posiadające odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie
c) Studenci i absolwenci
d) Wykładowcy izb, uczelni wyższych i innych placówek oświatowych
e) Beneficjentami są również małe i średnie przedsiębiorstwa, które zdobywają kwalifikacje i doświadczenie

Cele projektu:
• Podnoszenie kwalifikacji kadry kierowniczej i wykwalifikowanego personelu w MiŚP w zakresie działań mających na celu zwiększenie efektywności energetycznej i wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych, dzięki dwóm zaawansowanym programom szkoleniowym.
• Pozyskiwanie dodatkowej kadry kierowniczej i specjalistów oraz przygotowanie małych i średnich przedsiębiorstw do podejmowania aktywnych działań w rozwijającym się sektorze energetycznym, co skutkuje utrzymaniem istniejących miejsc pracy i tworzeniem nowych, pozwalając jednocześnie na zredukowanie poziomu bezrobocia.
• Rozwój i koordynacja programu integracyjnego oraz oferta kursu 'Konsultant ds. Energetyki Budowlanej' ma na celu zapewnienie osobom bezrobotnym stałego zatrudnienia.
• Przygotowanie wysokiej jakości, zaawansowanego programu szkoleń z elementami kształcenia zawodowego. • Szkolenia dla nauczycieli / instruktorów, w celu zapewnienia we wszystkich regionach wystarczającej ilości wykwalifikowanych nauczycieli, co umożliwi prawidłowe wdro-żenie systemu kształcenia zawodowego.
• Opracowanie wzorów sprawozdań na temat efektywności energetycznej budynków dla Polski i Estonii.
• Przygotowanie i prowadzenie szkoleń zawodowych dla MiŚP: 'Energia słoneczna - technologia i zastosowanie dla MŚP'.

2018-02-22Wojewódzki Konkurs Uczniów Fryzjerstwa

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach wraz z Komisją Branżową Fryzjerów organizuje dnia 25 lutego 2018 roku o godzinie 10:00 Wojewódzki Konkursu Uczniów Fryjzerstwa.

Konkurs odbędzie się w Rzemieślniczej Branżowej Szkole I Stopnia (aleja Korfantego 141, 40-154 w Katowicach). Do Konkursu zgłosiło się 40 młodych adeptów sztuki fryzjerskiej.

do pobrania:
Regulamin Wojewódzkiego Konkursu Uczniów Rzemiosła
Harmonogram Konkursu

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości serdecznie zapraszamy do kontaktu z Panią Marią Banachowicz, Głównym Specjalistą ds. Oświaty i Kwalifikacji Zawodowych (tel. 600 807 574).

2018-02-21Plebiscyt na Najlepszy Salon Piękności w portalach sieci Silesia.info.pl

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach objęła patronatem plebiscyt 'Najlepszy Salon Piękności' organizowany przez sieć portali Silesia.info.pl.

Prowadzisz lub pracujesz w salonie działającym na terenie Świętochłowic, Rudy Śląskiej lub Mikołowa? Powalcz o tytuł Najlepszego Salonu oraz cenne nagrody! Plebiscyt odbędzie się w trzech odsłonach - na portalu Swiony.pl, mojMikolow.pl oraz RudaSlaska.com.pl.

Chciałbyś zgłosić salon do udziału w konkursie? Zrobisz to tutaj, wybierając miasto na terenie którego działa: Ruda Śląska, Mikołów, Świętochłowice. Wyboru najlepszych salonów dokonają mieszkańcy i klienci. Do wygrania m.in. roczna kampania reklamowa salonu na danym portalu miejskim!

Celem plebiscytu jest promowanie lokalnej przedsiębiorczości oraz profesjonalnie świadczonych usług. Plebiscyt rozpocznie się 15 lutego i potrwa do 1 marca. Zachęcamy do udziału lokalnych przedsiębiorców z branży i wszystkim życzymy powodzenia!

2018-02-21Sweettargi 2018 - 9. edycja zaskoczy różnorodnością

Festiwal Lodów Rzemieślniczych, Coffee Village, debaty, pokazy i konkursy… A przede wszystkim wielu wystawców z Polski i Europy, ponad osiem tysięcy metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej, tysiące zwiedzających i trzy dni pełne nowinek branżowych.

Dziewiąte Targi Cukiernicze, Piekarnicze i Lodziarskie w Katowicach odbędą się już kolejny raz w nowoczesnych przestrzeniach Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Dwa tygodnie przed Wielkanocą, od 17 do 19 marca 2018 roku spotkamy się na południu Polski, by poznać nowe trendy i produkty w branżach. W tym roku patronat medialny nad imprezą objęła telewizja Kuchnia+. Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości Katowicach objęła wydarzenie Patronatem Honorowym.

Konkurs: „Profesjonalne Duety: cukiernik plus dekorator”
Sweettargi zawsze mogły poszczycić się wspaniałymi partnerami, z którymi organizowaliśmy ciekawe pokazy, warsztaty i konkursy. Tak będzie i tym razem – podczas edycji 2018 będziemy współpracować z Tortownia.pl. Razem zorganizujemy konkurs, w którym uczestnicy - dwuosobowe zespoły złożone z cukiernika i dekoratora przygotują podczas Sweettargów torty weselne. Efekt wspólnej pracy duetów: prawdziwe artystycznie udekorowane torty oceni jury złożone z wysokiej klasy specjalistów w obu dziedzinach. Organizatorami konkursu są: Akademia Tortownia.pl oraz Blue Business Media, organizator Targów. Wkrótce zaprosimy Państwa do udziału w tej wspólnej zabawie.

Debata: „Cukiernicy kontra dekoratorzy”
Cukiernictwo ma bogatą tradycję - pierwsze wzmianki o tym zawodzie w Polsce pojawiły się już w XIV wieku. Dekorator wyrobów cukierniczych to zawód wpisany na oficjalną listę Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej dopiero w 2010 roku, a mimo krótkiego rodowodu cieszy się coraz większą popularnością. Wydawałoby się, że cukiernicy i dekoratorzy to grupy zawodowe stworzone do wzajemnej współpracy. Praktyka pokazuje jednak, że porozumienie zastępuje często (choć nie zawsze) wzajemna niechęć lub silne współzawodnictwo. Podczas debaty Agnieszka Klimczak z Tortownia.pl zaprosi do rozmowy doświadczonych i praktykujących cukierników oraz dekoratorów wyrobów cukierniczych. Uczestnicy debaty postarają się znaleźć odpowiedzi na pytania, gdzie znajdują się przyczyny nieporozumień, jak sytuacja zmienia się na przestrzeni kilku ostatnich lat i czy potencjał tkwiący w ścisłej współpracy uda się w przyszłości wykorzystać.

Festiwal Lodów Rzemieślniczych 2018
Stawiamy wyzwanie mistrzom lodziarstwa! W pierwszych dwóch dniach targów zapraszamy Państwa do udziału w I Festiwalu Lodów Rzemieślniczych pod patronatem Sweettargi 2018. Koniec marca to doskonały moment, by przedstawić publiczności nowe trendy w lodziarstwie. Dlatego w pierwszych dwóch dniach targów (17 i 18 marca 2018) zapraszamy zarówno mistrzów lodziarstwa, jak i konsumentów do udziału w I Festiwalu Lodów Rzemieślniczych. Aby oddać głos na najlepsze festiwalowe lody trzeba będzie spróbować wszystkich dostępnych smaków, a następnie wybrać swojego faworyta. Na zdobywców trzech pierwszych miejsc czekają atrakcyjne nagrody pieniężne, których fundatorem jest firma Kames. Każdy głosujący otrzyma upominek.

Coffee Village – wyjątkowo energetyczne miejsce
Aromat, smak, kolor… I bariści, którzy z czarnych ziaren kawy wyczarowują cuda! Podczas dziewiątych Sweettargów w hali wystawienniczej pojawi się specjalna strefa - Coffee Village, w której zaprezentuje się dwanaście wyśmienitych palarni kawy z całej Polski. Każda z palarni zaprezentuje pełnię możliwości swojej kawy korzystając z urządzeń marki Primulator. Dodatkowym wyzwaniem dla baristów będzie skomponowanie idealnego połączenia kawy z lodami. Baristów będzie można spotkać na specjalnie wydzielonych stanowiskach na stosiku z ekspresami tradycyjnymi firmy Primulator. Każda z palarni będzie miała do dyspozycji pół dnia, by móc prezentować swoje kawy.

Zdrowo-Smacznie-Artystycznie
Już po raz trzeci, podczas Sweettargów, odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Cukierniczy dla Szkół i organizacji młodzieżowych, adresowany jest do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, uczniów pobierających naukę u pracodawców oraz uczestników i członków organizacji lub stowarzyszeń młodzieżowych, których obszar nauki i pasji związany jest z cukiernictwem bądź branżą spożywczą. Również w tym roku współorganizatorem konkursu jest Ochotniczy Hufiec Pracy w Rybniku, a patronat nad wydarzeniem objął Mistrz Branży.

Zapraszamy do przedstawienia swojej oferty podczas 9. Sweettargów w Katowicach. Szczegóły na stronie: www.sweettargi.bbmexpo.pl

2018-02-21Kongres Bezpieczeństwa Biznesu

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach objęła Patronatem Honorowym Kongres Bezpieczeństwa Biznesu, który odbędzie się 26-27 marca 2018 roku w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.

Celem Kongresu jest wymiana doświadczeń na temat zapewnienia bezpieczeństwa fizycznego, organizacyjnego, technologicznego, osobowego i prawnego. Organizatorzy pomogą przedsiębiorcom określić stan bezpieczeństwa w firmie, przedstawimy rozwiązania mające na celu podniesienie poziomu ochrony osób, mienia i procesów biznesowych oraz zwiększenia ich efektywności. Zwrócą uwagę na zagrożenia szpiegostwa gospodarczego, bezpieczeństwa sieci komputerowych, włamania, napady, wymuszenia, wycieki informacji oraz nierzetelnych kontrahentów, nieuczciwych pracowników, popełnianych oszustw, kradzieży itp. Przedstawią korzyści wdrożenia przemyślanej polityki bezpieczeństwa firm i rozwiązania pozwalające zwiększyć zyskowność przedsiębiorstw dających gwarancję bezpieczeństwa i poufności przekazywanych informacji oraz wiarygodność i solidność partnerską.

Na obrady zaproszono przedstawicieli zarówno środowisk naukowych jak i praktyków, którzy w swoim codziennym działaniu zajmują się szeroko pojmowanymi problemami bezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa biznesowego.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie: http://kongresbezpieczenstwabiznesu.swbn.pl/

2018-02-21XVIII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zasadach BHP dla Uczniów z Zakładów Rzemieślniczych

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach uprzejmie informuje, że organizuje XVIII edycję Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych „BEZPIECZNIE OD STARTU” (etap regionalny).

Konkurs przeprowadzany jest w dwóch etapach: regionalny w dniu:
06 kwietnia 2018 roku o godz. 10:00 – w siedzibie Izby,
ogólnokrajowy w dniu 23 maja 2018 roku – w siedzibie ZRP w Warszawie.

Uprzejmie przypominam, iż zgodnie z punktem II ppkt. 3 Regulaminu Konkursu Uczestnikami etapu regionalnego Konkursu są pracownicy młodociani zatrudnieni w celu nauki zawodu oraz uczniowie odbywający praktykę w zakładach rzemieślniczych, zgłoszeni przez Cechy.

Uprzejmie prosimy o przesyłanie kart zgłoszeniowych uczestników drogą e-mailową na wskazane poniżej adresy poczty elektronicznej bądź faksem w terminie do 23 marca 2018 roku (zgodnie z wytycznymi zawartymi w załączonym regulaminie).

Informacji w sprawie konkursu udzielają: Rozalia Sibera, Laurencja Krenzel oraz Maria Barczak – Ostojska (Dział Oświaty i Kwalifikacji Zawodowych) tel. (32) 259 62 61 wew. 222, 223, e-mail: maria.ostojska@ir.katowice.pl, rozalia.sibera@ir.katowice.pl oraz laura.krenzel@ir.katowice.pl

Pliki do pobrania:
1. Karta Zgłoszeniowa do Konkursu
2. Regulamin Konkursu
3. Bank pytań 1
4. Bank pytań 2

2018-02-19Spotkanie ze Starszymi oraz Dyrektorami Cechów

W poniedziałek, 19 lutego 2018 roku odbyło się spotkanie katowickiej Izby Rzemieślniczej ze Starszymi oraz Dyrektorami Cechów Rzemiosł Różnych i Cechów Branżowych. Podczas spotkania przedstawione zostały sukcesy Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, omówiono plany na 2018 rok oraz przedyskutowano bieżące sprawy związane z oświatą zawodową.

2018-02-19Rozstrzygnięcie zapytania ofertowego z dnia 02.02.2018 - usługa tłumaczenia, aktualizacja 19.02.2018

W związku z realizowanym w ramach Projektu “Further Vocational Training for Energy Service Technicians” (VESTE) szkoleniem Energy Efficiency Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach uprzejmie informuje, że po wycofaniu pierwszej oferty dnia 19 lutego 2018 roku, dokonała zaktualizowanego wyboru oferty na usługę tłumaczenia symultanicznego w dniach 12 kwietnia 2018 roku oraz 13 kwietnia 2018 roku.

Zgodnie z zapytaniem ofertowym z dnia 2 lutego 2018 roku najkorzystniejszą ofertę przedstawiło Biuro Tłumaczeń Ekspert Teresa Śpiewok.

Zaktualizowany dnia 19 lutego 2018 roku protokół wyboru oferty z dnia 16 lutego 2018 roku do zapytania ofertowego z dnia 2 lutego 2018 roku jest dostępny do wglądu w siedzibie katowickiej Izby Rzemieślniczej (plac Wolności 12 40-078 Katowice) w Sekretariacie Dyrektora Naczelnego (pokój 19, I piętro) od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30.
 

2018-02-16Rozstrzygnięcie zapytania ofertowego z dnia 02.02.2018 - wynajem sali i usługa cateringowa

W związku z realizowanym w ramach Projektu “Further Vocational Training for Energy Service Technicians” (VESTE) szkoleniem Energy Efficiency Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach uprzejmie informuje, że dokonała wyboru oferty na wynajem auli multimedialnej wraz z jedną kabiną symultaniczną oraz usługę cateringową w dniach 12 kwietnia 2018 roku oraz 13 kwietnia 2018 roku.

Zgodnie z zapytaniem ofertowym z dnia 2 lutego 2018 roku najkorzystniejszą ofertę przedstawiła Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach z siedzibą w Katowicach (ul. Opolska 15).

Protokół wyboru oferty z dnia 16 lutego 2018 roku do zapytania ofertowego z dnia 2 lutego 2018 roku jest dostępny do wglądu w siedzibie katowickiej Izby Rzemieślniczej (plac Wolności 12 40-078 Katowice) w Sekretariacie Dyrektora Naczelnego (pokój 19, I piętro) od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30.

 

2018-02-13Profesor Jan Klimek Członkiem Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Z wielką radością informujemy, że prof. Jan Klimek, Prezes Zarządu Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach został wybrany w skład Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego XII kadencji.

Wybór ten, dokonany spośród wielu innych doskonałych kandydatów, stanowi wyraz najwyższego uznania oraz zaufania ze strony środowiska, które wskazało Pana Prezesa Klimka do składu Rady.

Serdecznie gratulujemy!

POBIERZ WIZYTÓWKĘ

kod QR

GODZINY PRACY

     
Godziny otwarcia
  Poniedziałek - Piątek:
7:30-15:30
Biuro Obsługi Klienta 7:00-19:00

     
Godziny otwarcia w sobotę
  Sobota:
Nieczynne

     
Godziny otwarcia w niedzielę
  Niedziela:
Nieczynne

SZYBKI KONTAKT

     
ikonka adresu
  Adres:

plac Wolności 12
40-078 Katowice

     
numer telefonu
  Telefon:

(32) 259 62 61

     
adres e-mail
  e-mail:
izba@ir.katowice.pl

strony internetowe katowice
Copyright © 2016 | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności
Jesteś naszym 812932 gościem.