A+ A-
2019-02-01Minister Anna Zalewska podpisała porozumienie z ZRP

Porozumienie pomiędzy Ministrem Edukacji Narodowej a Związkiem Rzemiosła Polskiego w sprawie współpracy na rzecz poprawy stanu kształcenia zawodowego, w szczególności realizacji praktycznej nauki zawodu, zostało podpisane 30 stycznia 2019 roku. 

Pani Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej, była gościem II Forum Szkół Rzemiosła w Pałacu Chodkiewiczów. W czasie wydarzenia nastąpił uroczysty moment podpisania porozumienia. Mówi ono o wzajemnej współpracy między ZRP a resortem edukacji w zakresie podnoszenia jakości i efektywności kształcenia zawodowego oraz dostosowywania go do wyzwań rozwojowych i współczesnych potrzeb rynku pracy. W imieniu Związku Rzemiosła Polskiego porozumienie podpisał Prezes Związku Jan Gogolewski.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią porozumienia (link)

2019-01-23Od 1 lutego 2019 roku nowe stawki - opłaty egzaminacyjne


Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach uprzejmie informuje, że od 1 lutego 2019 roku ulegają zmianie wysokości opłat za egzaminy. Nowe opłaty wynosić będą:
• Egzamin mistrzowski – 1 521 zł.
• Egzamin czeladniczy – 761 zł.
• Egzamin sprawdzający – 254 zł.

2019-01-11XXVI Wojewódzki Konkurs Uczniów Fryzjerstwa

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach wraz z Komisją Branżową Fryzjersko-Kosmetyczną oraz Cechem Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Katowicach organizuje XXVI Wojewódzki Konkurs Uczniów Fryzjerstwa, który odbędzie się 24 lutego 2019 roku o godzinie 9:00 w Rzemieślniczej Branżowej Szkole I Stopnia w Katowicach (aleja Korfantego 141, 40-154 Katowice.

Zgłoszenia uczestników należy nadesłać do dnia 16 lutego 2019 roku do Działu Oświaty i Kwalifikacji Zawodowych (tel. 32 259 62 61 – Maria Banachowicz lub na adres: e mail: maria.banachowicz@ir.katowice.pl, podając imię i nazwisko uczestnika, rok nauki, dział fryzjerstwa (damski lub męski, wyszczególnione konkurencje) oraz dane mistrza szkolącego.

Zachęcając młodzież do uczestnictwa w Konkursie należy uświadomić, że jest to etap podnoszenia kwalifikacji, jak również zdobywania dodatkowej wiedzy i umiejętności w zawodzie. Jak co roku na finalistów czekają atrakcyjne nagrody, natomiast wszyscy startujący otrzymują dyplom oraz upominki.

Prosimy o przekazanie informacji wszystkim mistrzom branży fryzjerskiej, Dyrektorom Szkół, do których uczęszcza młodzież.

W załączeniu przesłamy do pobrania następujące dokumenty: Regulamin Wojewódzkiego Konkursu Uczniów Rzemiosła, harmonogram oraz kartę zgłoszeniową.

2019-01-03Zmarł śp. Janusz Żbik

W imieniu Cechu Rzemiosł Różnych w Żorach z wielkim smutkiem informujemy o śmierci śp. Janusza Żbika (wieloletniego Starszego Cechu w Żorach).

Pożegnanie Zmarłego odbędzie się w sobotę, 5 stycznia 2019 roku - o godzinie 8:40 odbędzie się wyprowadzenie zwłok z kaplicy, o godzinie 9:00 odbędzie się Msza Święta w Parafii Świętych Apostołów Filipa i Jakuba w Żorach (ul. Garncarska 16).

2018-12-21Życzenia świąteczne

treść życzeń

2018-12-2124.12.2018 - Izba nieczynna

Uprzejmie informujemy, że 24 grudnia 2018 roku (poniedziałek) Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości będzie NIECZYNNA. Za wszelkie utrudnienia z tym związane przepraszamy!

2018-12-12XXIV edycja Wojewódzkiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w zawodzie cukiernik i piekarz

XXIV edycja Wojewódzkiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w zawodzie cukiernik i piekarz

W dniach 15-16 lutego 2019 roku odbędzie się kolejna edycja Turnieju, którego tematem przewodnim tym razem jest: „Rzemiosło – nasza przyszłość”.

Część praktyczna turnieju w zawodzie CUKIERNIK odbędzie się 15 stycznia w cukierni Pana Jana Kampa (Lubliniec ul. Cieszkowskiego 2).

Część praktyczna turnieju w zawodzie PIEKARZ odbędzie się 15 stycznia w piekarni Brzezina (Lubliniec ul. Damrota 3).

Część teoretyczna turnieju będzie miała miejsce 16 stycznia o godz. 9.00 w Zespole Szkół Zawodowych w Lublińcu (ul. Klonowa 10).

Uroczyste zakończenie i rozdanie nagród odbędzie się w Zespole Szkół Zawodowych w Lublińcu bezpośrednio po podliczeniu punktów z obu części turnieju.

W turnieju biorą udział uczniowie klas III zasadniczych szkół zawodowych, którzy uzyskali tytuł laureata etapu szkolnego.

Laureaci Wojewódzkiego Turnieju zostaną zgłoszeni do etapu Ogólnopolskiego, który odbędzie się w kwietniu 2019 roku we Wrocławiu.

2018-12-11Spotkanie Opłatkowe katowickiej Izby Rzemieślniczej

W poniedziałek, 10 grudnia 2018 roku, w Restauracji Dworek Pod Lipami (Katowice, osiedle Giszowiec), odbyło się tradycyjne Spotkanie Opłatkowe Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

Uroczyste Spotkanie Opłatkowe katowickiej Izby Rzemieślniczej jest okazją do wspólnego świętowania zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz integracji środowiska rzemieślniczego, przedsiębiorców sektora MŚP, pracodawców oraz przedstawicieli środowiska gospodarczego województwa śląskiego.

Podczas wydarzenia wręczone zostały odznaczenia rzemieślnicze. Pracownicy katowickiej Izby Rzemieślniczej zostali uhonorowani medalami im. Jana Kilińskiego, a dr Michał Wójcik, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, został uhonorowany najwyższym odznaczeniem rzemieślniczym - Szablą im. Jana Kilińskiego.

Specjalnie dla Gości katowickiej Izby Rzemieślniczej wystąpili Soliści Zespołu Pieśni i Tańca 'Śląsk' im. Stanisława Hadyny oraz dzieci i młodzież z zespołu ”Młody Śląsk', którzy zaśpiewali najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

Podczas wydarzenia, swoją uroczystą premierę miał również Kalendarz Rzemieślniczy na 2019 rok, który powstał we współpracy z Miastem Katowice - karty kalendarza na poszczególne miesiące zdobią Rzemieślnicy związani z Katowicami na tle najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc w mieście, takich jak np. Strefa Kultury, Biblioteka Śląska czy dzielnica Nikiszowiec.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia na oficjalnym profilu katowickiej Izby Rzemieślniczej na Facebooku.

2018-12-03Jubileusz 15-lecia Śląskiego Cechu Złotników, Jubilerów i Grawerów

W sobotę, 1 grudnia 2018 roku wzięliśmy udział w uroczystości Jubileuszu 15-lecia Śląskiego Cechu Złotników, Jubilerów i Grawerów w Katowicach.

1 grudnia 2003 w sali konferencyjnej Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, dzięki inicjatywie śląskiego środowiska złotniczego pod przewodnictwem Pana Jerzego Kurczoka (Pracownia Grawersko-Złotnicza M&J Kurczok) oraz wsparciu krakowskiego środowiska złotniczego, odbyło się Walne Zgromadzenie Założycielskie Cechu.

Z okazji Jubileuszu 15-lecia powstania, składamy serdeczne gratulacje z wyrazami uznania za całokształt działalności oraz życzenia dalszych sukcesów i inspiracji do realizowania kolejnych ambitnych zamierzeń

2018-11-26Spotkanie dotyczące Strategii Rozwoju Rzemiosła Śląskiego

W poniedziałek, 26 listopada 2018 roku odbyło się drugie spotkanie robocze dotyczące Strategii Rozwoju Rzemiosła Śląskiego na lata 2014-2020.

Strategia Rozwoju Rzemiosła Śląskiego ma na celu poszerzenie i wsparcie struktur katowickiej Izby Rzemieślniczej, wzmocnienie pozytywnego wizerunku rzemiosła. Dokument jest odpowiedzią na zmiany społeczno-gospodarcze w Polsce i w Europie.

Strategia Rzemiosła Śląskiego została oparta na współpracy pojmowanej, jako funkcja zaufania, wspólnoty interesów oraz komunikacji w obrębie katowickiej samej organizacji jak i z jej otoczeniem.

Aktualizacja dokumentu ma na celu jego dostosowanie do obecnie panującej sytuacji gospodarczej i oświatowej z uwzględnieniem najpilniejszych i najistotniejszych kierunków rozwoju Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

W spotkaniu warsztatowym, moderowanym przez prof. Jana Klimka udział wzięli Członkowie Zarządu, Dyrekcja oraz Pracownicy katowickiej Izby Rzemieślniczej oraz Przedstawiciele Cechów Rzemiosł Różnych i Cechów Branżowych zrzeszonych w naszej organizacji.

POBIERZ WIZYTÓWKĘ

kod QR

GODZINY PRACY

     
Godziny otwarcia
  Poniedziałek - Piątek:
7:30-15:30
Biuro Obsługi Klienta 7:00-19:00

     
Godziny otwarcia w sobotę
  Sobota:
Nieczynne

     
Godziny otwarcia w niedzielę
  Niedziela:
Nieczynne

SZYBKI KONTAKT

     
ikonka adresu
  Adres:

plac Wolności 12
40-078 Katowice

     
numer telefonu
  Telefon:

(32) 259 62 61

     
adres e-mail
  e-mail:
izba@ir.katowice.pl

strony internetowe katowice
Copyright © 2016 | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności
Jesteś naszym 856476 gościem.