Patronat Honorowy Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach nad XX Konwentem Templariuszy

Szanowni Państwo,
Z przyjemności informujemy, że Izba Rzemieślnicza oraz Małej Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach objęła Patronatem Honorowym XX Konwent Templariuszy OMCTH, który odbędzie się w dniu 24 października 2020 roku w Zabrzu.
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat wydarzenia:

Wielki Przeorat Polski Templariuszy OMCTH

zaprasza na XX Konwent Templariuszy

oraz Inwestyturę (pasowanie rycerskie).

Uroczystości odbędą się w Zabrzu

24 października 2020 roku.

XX Konwent Templariuszy został objęty Patronatem Honorowym

Pani Prezydent Miasta Zabrze Małgorzaty Mańki-Szulik,
Izby Rzemieślniczej i innych zaprzyjaźnionych instytucji.

Zakon Rycerski Świątyni Jerozolimskiej – Templariusze – Ordo Militiae Christi Templi Hierosolymitani (OMCTH) za zgodą Kościoła pielęgnuje i zachowuje tradycje wielkiego i zasłużonego dla chrześcijaństwa pierwszego Zakonu Rycerskiego. Wielki Przeorat Polski sięga swoimi korzeniami 2004 roku, a Wielki Przeor Polski jest z urzędu Wikariuszem Generalnym Zakonu.

Templariusze dziś zajmują się głównie pomocą charytatywną dla prześladowanych chrześcijan oraz szeroko rozumianą pomocą humanitarną dla wszystkich potrzebujących, bez względu na wyznanie.

Pomoc nasza koncentruje się na Bliskim Wschodzie, w Syrii, Libanie i Iraku. Ostatnio na przykład, przeciągu kilku tygodni, przesłaliśmy ponad 30.000 zł pomocy dla bejrutczyków poszkodowanych w wybuchu z 4 sierpnia.

Zapraszamy na JUBILEUSZOWY XX KONWENT TEMPLARIUSZY W POLSCE 24 października 2020 roku d Zabrza.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 15.00 w Kościele Św. Anny w Zabrzu powitaniem Dostojnych Gości oraz Mszą św. kiedy to odbędzie się ceremonia Inwestytury – pasowania rycerskiego, wg XIII-wiecznego ceremoniału.

Następnie zapraszamy na Galę XX Konwentu, w tym wykład Templariusze – słudzy Kościoła walczącego w średniowieczu i czasach współczesnych, który wygłosi ppłk Policji dr Tomasz Michalczak (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie).

Udział we Mszy św. oczywiście wolny, natomiast Zaproszenie na Galę, to koszt 150,00 zł (dla Członków Izby 100,00 zł) od osoby (wystawiamy fakturę bez VAT).

Zachęcamy do zapoznania się z programem całej uroczystości, który można znaleźć w załączonym folderze pod linkiem:

http://polscy.templariusze.org.pl/wp-content/uploads/2019/02/XX-KONWENT-TEMPLARIUSZY-OMCTH.pdf

 

Zachęcamy również gorąco do zapoznania się z naszą działalnością.

www.templariusze.org.pl