Ryszard Genge laureatem 8. edycji Nagrody Prezydenta Miasta Zabrze 'Zabrzańska Atena’

Szanowni Państwo,

w dniu 25 lutego br. w sali historycznej zabrzańskiego Ratusza, odbyła się konferencja prasowa poświęcona przedstawieniu laureatów 8. edycji Nagrody Prezydenta Miasta Zabrze ,,Zabrzańska Atena”.

Nagroda “Zabrzańska Atena” powstała z inicjatywy prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik. Przyznawana jest od ośmiu lat wybitnym osobowościom i instytucjom, w dziedzinie „Medycyna i Nauka” oraz „Gospodarka i Przedsiębiorczość”, których działalność zawodowa i społeczna wpływa na  rozwój i potencjał Zabrza jak również stanowi promocję Miasta w Polsce, Europie i na Świecie.

 

Zdobywcy „Zabrzańskiej Ateny” otrzymują to cenne wyróżnienie za wkład na rzecz tworzenia nowoczesnego Zabrza, opierając się na własnym doświadczeniu oraz kreatywności. Dotychczas statuetkę „Zabrzańskiej Ateny” otrzymało 29 laureatów.

W tym roku w dziedzinie “Gospodarka i Przedsiębiorczość” nagrodę Prezydenta Miasta Zabrze ,,Zabrzańska Atena” otrzymali: Jan Chojnacki, prezes Zarządu Siltech Sp. z o.o. oraz Ryszard Genge, starszy Cechu Rzemieślników Małej i  Średniej Przedsiębiorczości oraz Pracodawców w Zabrzu, właściciel firmy „MOTO-TEST”.

 

Ryszard Genge od 1991 roku prowadzi firmę, która konsekwentnie ugruntowuje swoją pozycję rynkową, a zarazem przyczynia się do rozwoju kształcenia zawodowego. Dzięki temu kwalifikacje zdobyło już ponad 100 czeladników, wielu mistrzów oraz praktykantów. Nagroda stanowi ponadto wyraz uznania dla aktywizacji środowiska gospodarczego, do czego Pan Ryszard Genge przyczynia się od 30 lat jako członek Cechu, a od 8 lat jako starszy Cechu Rzemieślników Małej i Średniej Przedsiębiorczości oraz Pracodawców w  Zabrzu, a także członek zarządu Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

Doroczna uroczysta gala wręczenia statuetek zostanie zorganizowana w terminie późniejszym, ze względu na istniejące utrudnienia związane z COVID 19.

Gratulujemy!

Więcej informacji pod linkiem:

https://miastozabrze.pl/2021/02/25/znamy-juz-laureatow-nagrody-prezydenta-miasta-zabrze-zabrzanska-atena/