Jakie znasz zawody – 2019

W 2019 roku Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach po raz kolejny była koordynatorem etapu wojewódzkiego konkursu 'Jakie znasz zawody?’, którego organizatorem jest Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu.

Celem konkursu jest kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej i wspieranie założeń dydaktyczno-wychowawczych programu wychowania przedszkolnego. Poznając różne zawody dzieci, zdobywają wiedzę o świecie społecznym, w którym żyją oraz uczą się szacunku dla pracy innych. Uzyskują informację o świecie techniki, w którym działają i którego są najmłodszymi twórcami. Rozwijanie zainteresowań i wykonanie pracy plastycznej wpływa na kreatywność, zdolności manualne oraz umiejętność prezentowania własnych obserwacji i przemyśleń.

Laureatami etapu regionalnego, organizowanego przez katowicką Izbę Rzemieślniczą są:
I miejsce: Natalia (6 lat) – zawód 'krawiec’;
II miejsce: Aleksander (6 lat) – zawód 'baca’;
III miejsce: Błażej (7 lat) – zawód 'murarz’.

Wszystkim uczestnikom oraz laureatom konkursu gratulujemy ogromnego talentu plastycznego! Prace zgłoszone w 2019 roku do etapu regionalnego można obejrzeć pod adresem: https://www.facebook.com/pg/IRMSPKatowice/photos/?tab=album&album_id=2326490280763509