Spotkanie – Rynek Rządowych Zamówień Publicznych w USA

Uniwersytet Śląski w Katowicach wraz z Polish American Chamber of Commerce North East zapraszają na spotkanie inaugurujące cykl seminariów poświęconych promowaniu wiedzy na temat polskiego oraz amerykańskiego rynku zamówień publicznych.

Celem seminariów jest szerzenie wiedzy na temat rynków zamówień publicznych oraz PPP w Polsce i USA, jak również przedstawienie potencjalnych możliwości udziału na powyższych rynkach przez przedsiębiorców z obu krajów. Seminaria skierowane są do osób zainteresowanych regulacjami prawnymi oraz praktyką funkcjonowania zamówień publicznych i partnerstwa publiczno-prywatnego w USA oraz w Polsce, w tym: przedsiębiorców, przedstawicieli izb handlowych oraz gospodarczych, ekonomistów, prawników, jak również studentów kierunków prawniczych oraz ekonomicznych. W ramach spotkania inauguracyjnego zaprezentowane zostaną podstawowe informacje na temat rynku rządowych zamówień publicznych w USA.

Seminarium odbędzie się 25 września 2019 roku o godzinie 16:00 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Aula nr 1 (ul. Bankowa 11B, Katowice)

Plan seminarium

Godz. 16:00-16:15 Przywitanie uczestników
Dr hab. prof. UŚ Tomasz Pietrzykowski – Prorektor Uniwersytetu Śląskiego ds. Współpracy Międzynarodowej i Krajowej

Godz. 16:15 – 16:45 Przedstawienie idei seminariów poświęconych współpracy Polsko-Amerykańskiej w obszarze zamówień publicznych i PPP
Sabina Klimek – Wiceprezes Polish American Chamber of Commerce North East, były konsul i radca handlowy, kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku

Godz. 16:45 – 18:00 Rynek rządowych zamówień publicznych w USA. Wprowadzenie.
Dr hab. prof. UŚ Michał Kania – Uniwersytet Śląski w Katowicach, Stypendysta Fundacji Fulbright (Waszyngton, DC)

Godz. 18:00- 19:00 Networking i dyskusja

Szczegółowe informacje oraz zapisy są dostępne na stronie: https://evenea.pl/event/szkolenieusa/