Analiza wpływu pandemii COVID-19 na stan firm rzemieślniczych w województwie śląskim – badanie katowickiej Izby Rzemieślniczej

Panująca od marca 2020 roku epidemia koronawirusa w Polsce popchnęła wielu przedsiębiorców nad skraj przepaści – przedsiębiorcy z dnia na dzień stracili możliwość prowadzenia działalności gospodarczej, a tym samym zdobywania jakichkolwiek środków do życia. Do katowickiej Izby Rzemieślniczej, od samego początku wprowadzania obostrzeń, docierały dramatyczne głosy rzemieślników, informujące o ich pogarszającej się sytuacji. W odpowiedzi na apele przedsiębiorców z prośbą o pomoc, katowicka Izba Rzemieślnicza wykonała szereg działań, m.in. przeprowadziła badanie Analiza wpływu pandemii COVID-19 na stan firm rzemieślniczych.

Zachęcamy do pobrania (kliknij) i zapoznania się z wynikami przeprowadzonej w dniach 5-9 maja 2020 roku ankiety, w której respondenci (rzemieślnicy, przedsiębiorcy z województwa śląskiego) oceniali m.in. aktualną kondycję swojej firmy, branży, wskazywali największe trudności w prowadzeniu działalności gospodarczej oraz deklarowali, jak długo są w stanie zachować płynność finansową.