Koncert „Górale Patriotycznie”

Szanowni Państwo,

Informujemy, że w dniu 19 czerwca br o godzinie 18:00 w sali koncertowej „Katowice Miasto Ogrodów” w Katowicach odbędzie się koncert muzyków i śpiewaków z Beskidów. Koncert organizowany jest przez Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej.

Koncert odbędzie się w przeddzień rocznicy wkroczenia wojsk polskich do Katowic, wpisując się tym samym w uroczystości upamiętniające ten jakże ważny dla Śląska i całego kraju czas, kiedy po latach zaborów Polska powracała do mapy Europy, odzyskując niepodległość.

W czasie dwóch godzin koncertu usłyszymy bogaty program pieśni powstańczych i żołnierskich z lat 1914-1922 oddających emocje i postawy mieszkańców Beskidów, Górnego Śląska i innych regionów Polski, którzy stanęli do walki o ojczyznę i jej granice. Piękne głosy solistów i chóru, ciekawe aranżacje muzyczne, różnorodne elementy choreograficzne, narracja historyczna, prezentacja multimedialna to elementy, które czynią z tego koncertu atrakcyjne i żywe widowisko.

Wstęp jest bezpłatny, jednak z uwagi na ograniczoną ilość miejsc prosimy o informację o uczestnictwie w wydarzeniu pod numerem telefonu: 662-630-669 lub na adres mailowy: boguslaw.lalik@gmail.com

Serdecznie zapraszamy!