Małopolska Sieć Sukcesorów Sukces-Ja

Szanowni Państwo,

Informujemy, że Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie realizuje projekt „Małopolska Sieć Sukcesorów SUKCES-JA”. Głównym celem projektu „Małopolska Sieć Sukcesorów: Sukces-Ja” jest:

  • podniesienie poziomu gotowości do sukcesji w małopolskich firmach;
  • wzmocnienie postaw przedsiębiorczych;
  • rozwój wiedzy i umiejętności w temacie sukcesji;
  • wsparcie wymiany doświadczeń i networkingu.

DLA KOGO?

W ramach tworzenia Małopolskiej Sieci Sukcesorów zaangażujemy do projektu do 20 osób: potencjalnych sukcesorów w firmach/osób, które przejęły firmę w wyniku sukcesji z woj. Małopolskiego.

NA CZYM POLEGA PROJEKT?

Członkowie projektu wezmą udział w 7 spotkaniach (20 godzin – możliwość uczestnictwa online), w tym: 1 inauguracyjnym, 5 warsztatach i 1 podsumowującym, w terminie od września do grudnia 2022.

W ramach spotkań będą poruszane tematy związane z sukcesją, w tym z zakresu:

  • prawa;
  • finansów i podatków;
  • zarządzania;
  • aspektów psychologicznych;
  • wymiany doświadczeń.

Warsztaty będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę doradców podatkowych, adwokatów i radców prawnych, którzy dokładnie omówią zagadnienie sukcesji z uwzględnieniem ich własnych doświadczeń w prowadzeniu takich spraw.

Sukcesja jest naturalnym i koniecznym wyzwaniem, z którym musi się zmierzyć każda firma rodzinna. Sukcesja to przekazanie władzy, majątku, wiedzy oraz odpowiedzialności kolejnemu pokoleniu. Nie jest to łatwe, zarówno dla twórcy biznesu jak i jego następcy. Najlepszym sposobem na eliminację barier i problemów jest odpowiednie zaplanowanie tego procesu. Działania, które wprowadzą nowe pokolenie w świat biznesu oraz pomogą określić zasady i wartości, jakimi musi się kierować następca a przede wszystkim, które wykreują umiejętności i kompetencje niezbędne do zarządzania firmą, są czasochłonne i wymagają ogromu pracy. Ważnym elementem jest wypracowanie wspólnej wizji na dalsze losy przedsiębiorstwa oraz zbudowanie zaufania nestora, które pozwoli na pełne przekazanie władzy i umożliwienie podejmowania własnych decyzji przez sukcesora. Kolejnym ważnym elementem jest odpowiednie dobranie formy prawnej i faktyczne przeprowadzenie zmiany w organizacji. W tej kwestii warto zasięgnąć rady eksperta, który przedstawi dostępne możliwości oraz pomoże wybrać najlepszą z nich.

JAK SKORZYSTAĆ?

Jesteś zainteresowany dołączeniem do projektu? Nie czekaj, zgłoś się już dziś! Nabór trwa do 31 sierpnia 2022 roku. Udział w projekcie jest bezpłatny.

INFORMACJE: Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości, I p., pok.11, tel. 12 421-52-51, promocja@izba.krakow.pl