XXIX Wojewódzki Konkurs Fryzjerstwa Uczniów Rzemiosła

Szanowni Państwo,

w dniu 21 stycznia 2024 r. w Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych w Piekarach Śląskich odbył się XXIX Wojewódzki Konkurs Fryzjerstwa Uczniów Rzemiosła organizowany przez Izbę Rzemieślniczą oraz MŚP w Katowicach we współpracy z Komisją Branżową Fryzjersko- Kosmetyczną oraz Dyrekcją Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych. Patronat nad wydarzeniem objęła Prezydent Miasta Piekary Śląskie Pani Sława Umińska- Kajdan.

Do Konkursu zgłosiło się  53 uczestników ze szkół współpracujących z Cechami zrzeszonych w katowickiej Izbie Rzemieślniczej.

Konkurencje podzielono na 4 kategorie, w których wyłoniono laureatów:

Fryzura z fal i pierścieni na mokro a’la Monroe:

Wyróżnienia:

  • Marta Nowak, mistrz szkolący  Roksana Poddaniec, Cech Wodzisław Śląski
  • Karolina Żmija, mistrz Anna Dyjas, Cech Tychy
  • Milena Kucherenko, mistrz Anna Dyjas, Cech Tychy

Fale Hollywood:

  • I   Kinga Surma, mistrz szkolący Iwona Witaszak, Cech Wodzisław Śląski
  • II Dawid Makuch, mistrz szkolący Agnieszka Tryc, Cech Jastrzębie-Zdrój
  • III Marta Łakota, mistrz szkolący Justyna Kolba, Cech Pszczyna

Fryzura ślubna z długich włosów:

  • I Kroczek Bartosz, mistrz szkolący Iwona Witaszak, Cech Wodzisław Śląski
  • II Zuzanna Cygan, mistrz szkolący Małgorzata Poławska, Cech Wodzisław Śląski
  • III Kinga Surma, mistrz szkolący Iwona Witaszak, Cech Wodzisław Śląski

Plecionki, warkocze:

  • I   Magdalena Wicherek, mistrz szkolący Urszula Kiermaszek, Cech  Wodzisław Śląski
  • II Zuzanna Cygan, mistrz szkolący Małgorzata Poławska, Cech Wodzisław Śląski
  • III Oliwia Borzucka, mistrz szkolący Patrycja Marczak, Cech Katowice

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Jednocześnie dziękujemy współorganizatorom szczególnie Pani Małgorzacie Ditrich właścicielce salonu „u Gosi” oraz Panu Adamowi Szczepańczykowi Dyrektorowi Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych w Piekarach Śląskich.

Podziękowania kierujemy również do Komisji Kontroli w składzie Barbara Wałęga-Duda Karina Tomecka oraz do Komisji Sędziowskiej: Karina Wolna- Przewodnicząca, Joanna Jurowicz-Parszewska, Beata Krawczyk.

Dziękujemy za przekazanie nagród Uczestnikom konkursu firmom: Wella Professional Polska i WATS Sp. z o.o. oraz Zarządowi Cechu Rzemieślników Małej i Średniej Przedsiębiorczości oraz Pracodawców w Zabrzu oraz Pani Patrycja Flak z Zabrza.

Gratulacje i podziękowania składamy również dla mistrzów szkolących młodzież oraz dla rodziców, którzy wspierają drogę zawodową swoich dzieci.

fot. Szymona Picza i Mateusza Stolarskiego – uczniowie ZSTZ.