A+ A-
2019-04-03Zmarł ś.p. Kazimierz Furczoń - Współtwórca Komisji Egzaminacyjnej dla zawodów baca oraz juhas

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ś.p. Kazimierza Furczonia, Współtwórcy oraz Pełniącego Funkcję Wiceprzewodniczącego Komisji Egzaminacyjnej katowickiej Izby Rzemieślniczej dla zawodów bacy oraz juhasa.

Rodzinie, Bliskim i Przyjaciołom Zmarłego wyrazy głębokiego współczucia składa Zarząd, Dyrekcja oraz Pracownicy Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

2019-03-26Minister Edukacji Narodowej o oświacie zawodowej w katowickiej Izbie Rzemieślniczej

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach uprzejmie Państwa informuje, że 26 marca 2019 roku (wtorek) w Katowicach odbył się organizowany przez Wojewodę Śląskiego i Śląskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Śląski Kongres Zawodowy.

Celem Kongresu było między innymi: upowszechnienie zmian w szkolnictwie branżowym, dostosowanie oferty kształcenia zawodowego do potrzeb krajowego, regionalnego i lokalnego rynku pracy, przedstawienie praktycznych rozwiązań w zakresie współpracy Pracodawców ze Szkołami oraz prezentacja możliwości finansowania tej współpracy, popularyzacja szkolnictwa branżowego w regionie.

Regionalne Kongresy Zawodowe odbywały się w miesiącu marcu br. w całym kraju. Składały się z dwóch elementów tzw. wydarzenia regionalnego oraz spotkania z udziałem przedstawicieli rzemiosła i innych partnerów, poświęconego problematyce wdrażania zmian w organizacji kształcenia zawodowego oraz ustaleń wynikających z zawartego w dniu 29 stycznia 2019 roku Porozumienia pomiędzy Ministrem Edukacji Narodowej a Związkiem Rzemiosła Polskiego w sprawie współpracy na rzecz poprawy stanu kształcenia zawodowego, a w szczególności realizacji praktycznej nauki zawodu.

W ramach Śląskiego Kongresu Zawodowego odbyło się spotkanie Pani Marzeny Machałek, Sekretarza Stanu w Ministertwie Edukacji Narodowej z przedstawicielami śląskiego środowiska rzemieślniczego. Celem spotkania było podjęcie dyskusji na temat wdrażania zmian, podjętych w ustawach prawo oświatowe oraz o systemie oświaty. W trakcie wizyty Pani Minister porozmawialiśmy również o współpracy Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach z Kuratorium Oświaty w Katowicach.

W trakcie spotkania Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, Beskidzka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bielsku-Białej, Częstochowska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Częstochowie oraz Kuratorium Oświaty w Katowicach podpisały porozumienie w sprawie współpracy na rzecz poprawy stanu kształcenia zawodowego, w szczególności realizacji praktycznej nauki zawodu. Zachęcamy do zapoznania się z treścią podpisanego porozumienia:
porozumienie strona 1
porozumienie strona 2
porozumienie strona 3

2019-03-04XIX Edycja Konkursu 'Bezpiecznie od Startu' - bank pytań

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach uprzejmie informuje, że organizuje etap regionalny XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych „BEZPIECZNIE OD STARTU”.

Konkurs przeprowadzany jest w dwóch etapach:
regionalny w dniu 15 kwietnia 2019 roku o godzinie 10:00 – w siedzibie Izby,
ogólnokrajowy w dniu 22 maja 2019 roku – w siedzibie ZRP w Warszawie.

Zgodnie z punktem II ppkt. 3 Regulaminu Konkursu Uczestnikami etapu regionalnego Konkursu są pracownicy młodociani zatrudnieni w celu nauki zawodu oraz uczniowie odbywający praktykę w zakładach rzemieślniczych, zgłoszeni przez Cechy.

Zakres tematyczny konkursu obejmuje:
problematykę prawa oraz bezpieczeństwa i higieny pracy przewidzianą w podstawie programowej kształcenia w zawodach,
tematy z zakresu ergonomii, psychologii pracy, ochrony przeciwpożarowej,
tematy z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Komisję konkursową stanowią przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy, Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz katowickiej Izby Rzemieślniczej.

Uprzejmie prosimy o przesyłanie kart zgłoszeniowych uczestników drogą e-mailową na wskazany poniżej adres poczty elektronicznej w terminie do 31marca 2019 roku. Informacji w sprawie konkursu udzielają pracownicy Działu Oświaty i Kwalifikacji Zawodowych tel. (32) 259 62 61 wew. 222, 223, e-mail: izba@ir.katowice.pl.

do pobrania:
Regulamin Konkursu do pobrania oraz karta zgłoszeniowa (załącznik nr 1)
Bank Pytań
Pierwsza pomoc przedmedyczna osobom poszkodowanym w wypadkach przy pracy (pytania)

2019-03-01XXVI Gala 'Sukces na Śląsku' Śląskiego Stowarzyszenia Menedżerów

1 marca 2019 roku w Filharmonii Śląskiej odbyła się 16. Gala 'Sukces na Śląsku' organizowana przez Śląskie Stowarzyszenie Menedżerów. Podczas uroczystego wydarzenia podsumowane zostały osiągnięcia środowiska menedżerskiego w 2018 roku.

Podczas wydarzenia prof. Jan Klimek, Prezes Zarządu Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, został uhonorowany nagrodą 'Zasłużony dla Regionalnego Środowiska Menedżerskiego'. Prof. Jan Klimek został nagrodzony m.in. za przebieg dotychczasowej kariery zawodowej, najwyższe kwalifikacje menedżerskie oraz bardzo dobrą współpracę ze środowiskiem menedżerskim.

Laureatem Gali w kategorii 'Menedżer roku 2018 na Śląsku - Mała Firma Rodzinna' został Pan Jakub Wyciślik, Właściciel firmy F.H.U. Keja z Rudy Śląskiej, Członek Zarządu katowickiej Izby Rzemieślniczej. Pan Jakub Wyciślik został nagrodzony m.in. za najwyższy kwalifikacje menedżerskie, stały innowacyjny rozwój firmy, dbanie o stałe doskonalenie kadry pracowniczej oraz działalność społeczną w środowisku menedżerskim.

Serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatom Gali 'Sukces na Śląsku'!

2019-03-01Kurs Pedagogiczny w marcu 2019 roku

Zapraszamy na Kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu, organizowany przez Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

Planowany termin rozpoczęcia zajęć został ustalony na 25 marca 2019 roku na godz. 15.00.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w tej edycji serdecznie zapraszamy do e-mailowego lub telefonicznego zgłaszania swojego udziału w kursie. Osoba do kontaktu: Bożena Tarapacz - tel. 32/259 62 61 do 5, wew. 103, e-mail: bozena.tarapacz@ir.katowice.pl 

2019-03-01Zimowe Igrzyska w Zakopanem

Już po raz kolejny, w dniach 24-25 lutego 2019 roku, młodzież Rzemieślniczej Szkoły Zawodowej I Stopnia w Katowicach brała udział w VI Zimowych Igrzyskach Rzemieślniczych Szkół Cechowych i Izbowych w Zakopanem.

Nasza młodzież brała udział w konkurencjach łyżwiarstwa szybkiego, które odbyły się na lodowisku Centralnego Ośrodka Sportu. Rozgrywki odbyły się w kategorii chłopców i dziewcząt. O zwycięstwie decydowała suma 2 przejazdów na dystansie 100m i 400m. W kategorii dziewcząt I miejsce uzyskała Aleksandra Szweda, a III miejsce Małgorzata Pojda, natomiast wśród chłopców II miejsce zajął Dawid Kopiec.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami oraz dyplomami. W czasie dwudniowego pobytu w polskiej stolicy Tatr młodzież miała okazję wybrać się na skocznię narciarską Wielką Krokiew oraz słynne Krupówki.

2019-02-27XXVI Wojewódzki Konkurs Uczniów Fryzjerstwa

Tegoroczny Wojewódzki Konkurs Uczniów Rzemiosła odbył się w dniu 24 lutego 2019 roku w RZEMIEŚLNICZEJ BRANŻOWA  SZKOŁA I STOPNIA (aleja Korfantego 141, 40-154 Katowice).

Do konkursu zgłosiły się 33 osoby z 14. Cechów Rzemiosł Różnych w: Bytomiu, Dąbrowie Górniczej, Jastrzębiu Zdroju, Katowic, Mysłowic, Mikołowa, Pszczyny, Rudy Śląskiej, Piekar Śląskich, Tychów, Wodzisławia Śląskiego, Zabrza, Żor.

KOMISJA SĘDZIOWSKA w składzie:
1. Lucjan SZAJBEL
2. Karina WOLNA GRALEWICZ
3. Mariusz BŁASIAK
wyłoniła w poszczególnych konkurencjach następujących laureatów:

Fryzjerstwo damskie
I miejsce – Ewa GAWENDA Tychy
II miejsce – Natalia HARAZIN Tychy
III miejsce – Agnieszka ZYBURA Bytom
IV miejsce – Katarzyna JASKIEWICZ Zabrze
V miejsce – Agnieszka ADAMIEC Bytom

Fale wyciskane na mokro
I miejsce – Ewa GAWENDA Tychy
II miejsce – Klaudia SŁAWIŃSKA Tychy
III miejsce – Adrian GAŁUSZKA Katowice
IV miejsce – Paulina NELKE Katowice

Fryzura Ślubna z długich włosów 
I miejsce – Klaudia CHLEBIK Katowice
II miejsce - Aneta KLOSKA Tychy
III miejsce – Adrian GAŁUSZKA Katowice
IV miejsce – Monika NOWAK Piekary Śląskie
V miejsce - Natalia RUCKA Siemianowice Śląskie
VI miejsce – Magdalena SZEWCZYK Wodzisław Śląski

Plecionka i warkocze 
I miejsce – Paulina KOWALSKA Jastrzębie Zdrój
II miejsce – Monika NOWAK Piekary Śląskie
III miejsce – Patrycja KONIECZNY Mikołów
IV miejsce – Nicol TOMANEK Katowice
V miejsce - Aleksandra SZCZĘSNA Dąbrowa Górnicza

Sponsorzy nagród firma Orbico, Goldwell i wielu innych.
Izba Rzemieślnicza ufundowała Puchar za zajęcie pierwszego miejsca w konkurencji Fryzjerstwo Damskie oraz dyplomy za miejsca 1 – 3.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w eliminacjach.

Nagrody rzeczowe dla finalistów pierwszych miejsc oraz dla wszystkich uczestników wręczali sponsorzy.

Nad całością czuwała KOMISJA KONTROLI:
1. Beata BROMBOSZCZ
2. Izabela STACHOŃ - CIĄŻYŃSKA
3. Róża WDOWIAK

2019-02-18XIX edycja konkursu 'Bezpiecznie od Startu'

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach uprzejmie informuje, że organizuje etap regionalny XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych „BEZPIECZNIE OD STARTU”.

Konkurs przeprowadzany jest w dwóch etapach:
regionalny w dniu 15 kwietnia 2019 roku o godzinie 10:00 – w siedzibie Izby,
ogólnokrajowy w dniu 22 maja 2019 roku – w siedzibie ZRP w Warszawie.

Zgodnie z punktem II ppkt. 3 Regulaminu Konkursu Uczestnikami etapu regionalnego Konkursu są pracownicy młodociani zatrudnieni w celu nauki zawodu oraz uczniowie odbywający praktykę w zakładach rzemieślniczych, zgłoszeni przez Cechy.

Zakres tematyczny konkursu obejmuje:
problematykę prawa oraz bezpieczeństwa i higieny pracy przewidzianą w podstawie programowej kształcenia w zawodach,
tematy z zakresu ergonomii, psychologii pracy, ochrony przeciwpożarowej,
tematy z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Komisję konkursową stanowią przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy, Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz katowickiej Izby Rzemieślniczej.

Uprzejmie prosimy o przesyłanie kart zgłoszeniowych uczestników drogą e-mailową na wskazany poniżej adres poczty elektronicznej w terminie do 31marca 2019 roku. Informacji w sprawie konkursu udzielają pracownicy Działu Oświaty i Kwalifikacji Zawodowych tel. (32) 259 62 61 wew. 222, 223, e-mail: izba@ir.katowice.pl.

Regulamin Konkursu do pobrania oraz karta zgłoszeniowa (załącznik nr 1)

2019-02-11Zmarła śp. Maria Włodarz

Z wielkim smutkiem i głębokim żalem informujemy o śmierci śp. Marii Włodarz, Wieloletniej Przewodniczącej Komisji Egzaminacyjnej dla zawodu fryzjer.

Pożegnanie Zmarłej odbędzie się w środę, 13 lutego 2019 roku:
- o godzinie 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta w Parafii Rzymskokatolickiej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach (ul. Graniczna 26),
- po Mszy Świętej Żałobnej Ciało zostanie odprowadzone i spocznie na cmentarzu przy ulicy Francuskiej w Katowicach.

2019-02-01Minister Anna Zalewska podpisała porozumienie z ZRP

Porozumienie pomiędzy Ministrem Edukacji Narodowej a Związkiem Rzemiosła Polskiego w sprawie współpracy na rzecz poprawy stanu kształcenia zawodowego, w szczególności realizacji praktycznej nauki zawodu, zostało podpisane 30 stycznia 2019 roku. 

Pani Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej, była gościem II Forum Szkół Rzemiosła w Pałacu Chodkiewiczów. W czasie wydarzenia nastąpił uroczysty moment podpisania porozumienia. Mówi ono o wzajemnej współpracy między ZRP a resortem edukacji w zakresie podnoszenia jakości i efektywności kształcenia zawodowego oraz dostosowywania go do wyzwań rozwojowych i współczesnych potrzeb rynku pracy. W imieniu Związku Rzemiosła Polskiego porozumienie podpisał Prezes Związku Jan Gogolewski.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią porozumienia (link)

POBIERZ WIZYTÓWKĘ

kod QR

GODZINY PRACY

     
Godziny otwarcia
  Poniedziałek - Piątek:
7:30-15:30
Biuro Obsługi Klienta 7:00-19:00

     
Godziny otwarcia w sobotę
  Sobota:
Nieczynne

     
Godziny otwarcia w niedzielę
  Niedziela:
Nieczynne

SZYBKI KONTAKT

     
ikonka adresu
  Adres:

plac Wolności 12
40-078 Katowice

     
numer telefonu
  Telefon:

(32) 259 62 61

     
adres e-mail
  e-mail:
izba@ir.katowice.pl

strony internetowe katowice
Copyright © 2016 | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności
Jesteś naszym 852790 gościem.